Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Titeket zavarnak a műveletlen,...

Titeket zavarnak a műveletlen, írástudatlan emberek?

Figyelt kérdés
Előfordul ilyen a családotokban? Engem ez eléggé zavar.
2011. nov. 30. 18:21
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
75%
Amikor valaki különírja az igekötőket, akkor azt úgy is szoktam magamban felolvasni. Utána viszont képes vagyok az egész írását akadozva olvasni, tehát ha értelmeset is ír, bennem úgy hangzik, mintha fogyatékos lenne, közben én vagyok az, mert ugye szótagolva olvasok.
2011. nov. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
75%

Iszonyatosan zavar. Főleg, ha tudom az illetőről, hogy nem gyenge képességű vagy aluliskolázott, csak iszonyatosan nemtörődöm, trehány, igénytelen az írásával szemben.

A nákolás egyenesen bántja a fülem. Az indokolatlanul kettőzött mássalhangzóktól, helytelenül hosszan leírt magánhangzóktól, illetve az "ien" és a "mien?" féle kifejezésektől a falra tudnék mászni. Nem hiszem el, hogy az anyanyelvét nem tuja valaki sok év használat után sem rendesen megtanulni. Ha valaki nem tud helyesen beszélni és írni, az még bocsánatos bűn. De, ha nem is törekszik rá, az már nem!

2011. nov. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:

Igazán nem zavar, hibás írásával csak önmagát minősíti az, aki a gondolatait nem tudja igényesen szavakba, mondatokba csomagolni. Az írás az dokumentum. Minden leírt mondat megmarad: "A szó elszáll, az írás megmarad." Így a leírt mondatokat úgy kell megfogalmazni, hogy tükrözze személyiségünk, szellemünk igényességét.

Aki nem tud helyesen írni, attól kompetenciát sem várok el, önmagával, feladataival szembeni igényességet sem feltételezhetek róla.

2011. nov. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
67%

Ilyeneknek érdemes lenne pl Picassoról elgondolkodni.

Idézem:

"Kéziratai rendre hemzsegtek a helyesírási hibáktól, amelyeket nem volt hajlandó kijavítani. Úgy gondolta, egyénisége elveszne egy olyan szabályrendszerben, melyhez neki semmi köze"


Az a vicc, hogy az általában valóban tehetséges emberek -nem azok akik érdemtelenül fecsegnek miközben intelligensnek gondolják magukat- nagyon sokszor ilyenek ;) Lehet itt jönni azzal mit tanított általánosban a tanár stb.. mind blődség. Nyilván az átlagnak szüksége van ilyen rendszerekre, de könyörgöm...


Mindegy, mert gondolom úgysem fogja senki érteni mit akarok mondani, de lényeg annyi, hogy akinek van olyan tulajdonsága amire érdemes felnézni akkor pont leszarom mit és hogyan ír, műveletlen-e, vagy művelt.


Senki ne értsen félre, szükségem van és minden deviáns embernek szüksége van ezekre az emberekre. Ők azok akik lehetőséget biztosítanak arra, hogy közben én azt és akkor csináljak amikor csak akarok ;)

2011. nov. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
47%
engem is naon zavar amíkor vki nem tud rendesen irni :S:S olyan car és amíkor szollok neki hogy az nem ugy van felháborodik... tuggyunk már irni ha eccer ezt a nyelvet beszéjük nem?
2011. nov. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:

Persze, volt a történelem során nem egy-két szeniális alak, mely kitörve a ráerőszakolt rendszer béklyójából, szárnyalni engedte elméjét, s csak az igazán lényegi dolgokra koncenrtálva kihasználta eszében rejlő lehetőségeit. DE! Mostanság nem ez a jellemző. Rend szerint, ha egy hibáktól hemzsegő szöveget olvasok, az írójáról lesüt, hogy nem egy kiemelkedő elme. Fogalmazási készség nulla, felszínes, kisszerű, közhelyes témákkal foglalkozik. Majdnem minden nemű logikát nélkülöz. Azért ne keverjük a szezont a fazonnal!


Régen az ostoba emberek meg sem tanultak írni-olvasni.

Még az átlagemberek között is sokan nem tudtak írásban kommunikálni. Most örülhetünk, hogy legalább megpróbálják mindenkinek megtanítani több-kevesebb sikerrel.

2011. nov. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:

Hm 66%, végülis fel voltam készülve egy ilyen válaszra.


Ebből a szempontból egyet is értek azzal amit mondasz, de szerintem vannak más nézőpontok is.


Régen nem csak azok az emberek nem tudtak megtanuln írni akik hülyék voltak. Volt ott sok értelmesebb ember is ám akik vagy csak nem foglalkoztak az egésszel, vagy a megkötött társadalmi ranglétrák miatt nem is volt esélyük ahoz, hogy rendes oktatást kapjanak, stb.. Abban azért egyetérthetünk, hogy valóban csak egy nagyon szűk rétegnek volt ez a kiváltsága.


Ma a rendszer amiben élünk megköveteli, hogy mindenki azonos szintű és megfelelő oktatásban részesüljön. Ez ugye igaz is mert mindenki megtanul írni/olvasni, de az már egyén függő, hogy mennyire igényes magával szemben, mik az elvárásai magától ebben a társadalomban stb.. Ami meg már őszintén szólva marhára egyénfüggő...



A legtöbb emberrel meg lehet találni a módot a közös beszélgetésekre -kivéve, ha nem vagy te magad is rettentő beszűkült. Mert akkor mindkettőtöknél ott a probléma-, nekem legalábbis ez a tapasztalatom. Tudok beszélgetni mindenkivel, aztán meg kérdezik, hogy mér állok szóba "azzal" a hülyével, amire én mindig, mondom, hogy szerintem nem így hívják :)


Szóval én állítom, hogy, ha egy ember ugye intelligensnek véli magát akkor legyen is az, emelkedjen felül az előítéleteken és szépen találja meg azzal a másikkal a közös hangot, ha az is hajlandó erre.


Amúgy ritkán találkozok igazán hülye emberrel. Valahol mindet meg tudom érteni. Még azt is aki a lehető legprimitívebb módon bántalmazott anno :/



Ui:

De ahogy én gondolkodok az nem működhet egy társadalomban. Csak egy hülye példa: nem lehet azt mondani, hogy "majdnem megöltél, de azér megértelek...nem ítéllek el".

2011. dec. 1. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:

"Fogalmazási készség nulla, felszínes, kisszerű, közhelyes témákkal foglalkozik."


Hát pl a Való Világ elég felszínes, kisszerű, szánalmas alkotás nekem, de a tesóm élvezettel nézi és jobban tanul mint én, vagy régi -ma már tanár- ismerősöm :D. Igazából mikor kezembe vettem a fogalmazását amire ötöst adtak neki néztem is, hogy wtf? Erre, hogy járhat ötös, de most nem akarom őt ezekkel a dolgokkal bántani. Érted? :)


Meg nála is megfigyelem azt, hogy nem nagyon érdekli a tehetség. Mormolja ő is azt amit elég sok helyen hallottam már másoktól, hogy minek tehetségesnek lenni? Elég, ha xy mindenütt ott van és sztár meg csillogás és ezért érdemes tanulni...


Ez mondjuk nekem egy felszínes felfogás, nem tudom te mire céloztál ezzel a szóval, lehet teljesen másra és jól melléfogtam :D

2011. dec. 1. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
Persze, meg kell próbálni felülkerekedni a kommunikációs nehézségeken, különbségeken. Rend szerint meg is próbálom. És sokszor egy számomra teljesen érdektelen, kellemetlen beszélgetésbe torkollik a dolog, mert nincs olyan közös témánk, amelyről mindkettőnk élvezettel beszél. Vagyis legalább egyikünk, de van hogy mindkettőnk kellemetlenül érzi magát a szituációban. Ezért általában elvárok egy szintet, hogy megkíméljem magunkat a kellemetlenségektől. Nem tartom magam sem sznobnak, sem kiemelkedően intelligensnek, csak mert vannak bizonyos minimális elvárásaim a kommunikációban.
2011. dec. 1. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:

"Fogalmazási készség nulla, felszínes, kisszerű, közhelyes témákkal foglalkozik."


Hát pl a Való Világ elég felszínes, kisszerű, szánalmas alkotás nekem, de a tesóm élvezettel nézi és jobban tanul mint én, vagy régi -ma már tanár- ismerősöm :D. Igazából mikor kezembe vettem a fogalmazását amire ötöst adtak neki néztem is, hogy wtf? Erre, hogy járhat ötös, de most nem akarom őt ezekkel a dolgokkal bántani. Érted? :)


Meg nála is megfigyelem azt, hogy nem nagyon érdekli a tehetség. Mormolja ő is azt amit elég sok helyen hallottam már másoktól, hogy minek tehetségesnek lenni? Elég, ha xy mindenütt ott van és sztár meg csillogás és ezért érdemes tanulni...


Ez mondjuk nekem egy felszínes felfogás, nem tudom te mire céloztál ezzel a szóval, lehet teljesen másra és jól melléfogtam :D

2011. dec. 1. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!