Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Titeket zavarnak a műveletlen,...

Titeket zavarnak a műveletlen, írástudatlan emberek?

Figyelt kérdés
Előfordul ilyen a családotokban? Engem ez eléggé zavar.
2011. nov. 30. 18:21
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
19%

Nekem is van egy ismim MSN-en, nagyon rosszul ír. Helyesírása nagyon rossz. És engem is zavar attól függetlenül, hogy okos, tanulékony, minden megy neki stb, de ha nagyon rossz passzban van akkor javítgatom, visszaküldöm az elírt szavakat helyesen.:-DDD

23/N

2011. nov. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
59%
Jaj én meg attól vagyok ki, mikor külön írják az igekötőt( el megyek, meg csal, ki jön). Vááá...
2011. nov. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
48%
Nos, ha valaki írástudatlan, akkor ugyebár valamilyen oknál fogva kiszorult az oktatásból. Ezért pedig nincs jogom elítélni senkit. Ha helyesírási hibát látok, általában megmosolygom, vagy megtorpanok egy pillanatra. Csak akkor zavar, ha rossz passzban vagyok.
2011. nov. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
78%
Az egyik kollégámat Lajosnak hívják! Egy másik kollégámmal volt egy szolgálatban, erre a srác leírta a nevét, hogy Lalyos! :/
2011. nov. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 Zenon ***** válasza:
75%
Nagymamámnak nyolc általánosa van.Kissé tájékozatlan, nem tudok vele a felszínes mindennapos témáknál komolyabban elbeszélgetni.Nem zavar, csupán korlátozza a vele való kommunikációt.Tudni kell mindenkivel a maga szintjén megtalálni a közös nevezőt.Tolerancia.
2011. nov. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
31%

Igen, zavar.

Bár én se vagyok egy hibátlan írású ember, de akkora bakikat nem követek el.

Sok ismerősöm még beszélni sem tud helyesen, -nák, -nék csere, ááá...

2011. nov. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
45%

Engem is nagyon zavar, ha látom, hogy valakinek brutális a helyesírása...

Van egy - két rokonom (inkább 40-50 éves körüliek) akiknek egyszerűen nézni is rossz az írásukat.

Szerencsére a baráti körömben elmondható, hogy elég jól írunk helyesen :)

18/L

2011. nov. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
73%
Engem nem zavar! Én 30 éve dolgozom emberekkel. Nem kell mindenkinek okosnak lenni. És nem mindenki az , aki annak gondolja magát.Az ember értékei nem pont ettől függenek. Lehet egy rossz helyesírású, vagy ahogy írod, műveletlen ember is, egyszerű becsületes, sőt bölcs ember is.
2011. nov. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
Engem nem zavart. Segítettem neki tájékozódni. Bár kissé furcsállottam, hogy van még az országban olyan ember, aki nem ismeri a betűket.
2011. nov. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 A kérdező kommentje:
A nákolás borzasztó, egy barátnőm mindig így mondja, de már restellem kijavítani. A muszáj-t pedig sokan leírják ly-vel.
2011. nov. 30. 19:18
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!