Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi az a kérdés, amire szerinte...

Mi az a kérdés, amire szerinted, ha vki nem tud válaszolni, az műveletlen? Konkrét kérdés érdekelne.

Figyelt kérdés
2011. szept. 12. 22:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Művelt de milyen téren!? Lehet az a művészetek vagy tudományok világa. Nagyon nehéz ilyen kérdést találni, mert nincs örök érvényű szerintem. Bár talán a Himnusz illetve Szózat íróját aki nem tudja, az mondható műveletlennek.
2011. szept. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akármilyen területről jöhet.
2011. szept. 12. 22:15
 3/7 anonim ***** válasza:
74%

Alapvető tudományos, történelmi, irodalmi, földrajzi, művészeti dolgok ide sorolhatóak. Híres uralkodók és államférfiak nemzetisége, legalább a század belövése, fontos csaták, háborúk kb évszáma, résztvevői, fontosabb magyar illetve világirodalmi művek leghíresebb főbb szereplői nevének ismerete, írójuk, század belövése, fontos tudományos felfedezések, vagy földrajzi felfedezések, ne tévesszük össze Londont és New Yorkot a térképen, meg hasonlók...


Nem kell tudni, hogy kicsoda pontosan mikor alkotott, tett valamit, vagy épp született vagy halt meg, de ha tényleg világhírű, akkor legalább a századot belőni tudni kell.


Szoktam néha játszani honfoglalón pl, és nagyon tud zavarni, hogy bár 2 mp alatt kiszámolja mennyi bankjeggyel fizethető ki 180 ezer ft, és hogy hány játék után jár a negyedik korona, de arra, hogy Napóleon mikor halt meg, 1600-as éveket ír, vagy világítótoronyként definiálja az akvaduktot... véleményem szerint ezek alapvető műveltségbe beletartoznak.


Mindenki máshoz ért, mindenki mást szeret jobban, ezért természetesen van, aki keni-vágja a földrajzot, más a művészeteket, megint más a történelmet, vagy tudományt. De bizonyos dolgok az alapműveltség részei.

2011. szept. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyetlen kérdés alapján senkit nem lehet műveletlennek nevezni.

A legműveltebb ember sem tud minden kérdésre válaszolni, a műveletlen pedig alig valamire.

2011. szept. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
De, szerintem egyetlen kérdés alapján is lehet valakit műveletlennek titulálni. Tőlem egyszer egy (érettségizett!) barátom megkérdezte, hol van Róma. Ebből szerintem rögtön kiderül, hogy 0 a tudása történelemből, irodalomból, földrajzból. Ez mondjuk elég gáz. :S
2011. szept. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én a műveltséget úgy szoktam tesztelni, hogy megkérem, sorolja fel az ókori világ hét csodáját :D 3 az átlagos, aki 4-5öt tud az már művelt! :D 5nél többet eddig senki sem tudott.
2011. szept. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes kérdés.

Én humán beállítottságú vagyok, sokat olvasok, háromnál többet tudok az ókori világ hét csodájából, viszont a természettudományokhoz teljesen hülye vagyok. A férjem évente olvas el egy könyvet, az is jórészt fizikai tárgyú, szerintem egy világcsodát sem tudna mondani, ugyanakkor keni-vágja az elektronikát és a számítástechnikát. Nem mondanám "műveletlennek" pusztán azért, mert mert más az érdeklődési körünk.

2011. szept. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!