Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ballagási story - csak a...

Ballagási story - csak a magyarok nem tudnak viselkedni?

Figyelt kérdés

Hát nagyon izgalmas eset volt. Van nálunk egy amerikai cserediák, és mit ad isten, hát meleg. Na most ezzel nincs is gond, tök jól elvan mindenkivel, barátja is van, kb egy éve van már itt, és ballagási ünnepség után eljött a tágabb családdal, ismerősi körrel amolyan kisebb buliba (a barátjával persze). Hát akik ismerték és hozzá voltak szokva, tök természetesen kezelték, azaz sehogyse kezelték, csak úgy mint másik haverunkat, de az izgi az volt, hogy voltak még más országokból is cserediákok akik nem ismerték, ellenben nekik nem volt semmi gondjuk a témával, csak megkérdezték ki az, és nyugtázták magukban, aztán ennyi, ment tovább a beszélgetés. Na most az ismerősi és rokoni körből meg voltak ott főleg idősebb generáció, 50-es ürgék is, akik kb mondjuk úgy kitértek a hitükből, hogy ilyen botrány, egy asztalnál ülni két buxival ...


Na okés, kérdezem én, akkor most ott volt mondjuk 12-13 külföldi (amerikai, holland, kanadai) meg kb 20 magyar, és ezekből pont csakis a magyaroknak volt bajuk ezzel a dologgal. Normális ez? A magyarok miért ennyire zárkózottak ebben a kérdésben? Valaki tud rá nekem válaszolni?

Akkor meg a végén engem is hülyének néztek, amikor természetesen velük együtt mentünk bulizni este, na ez már sehogy se fért a fejükbe, hogyan tudok meglenni két meleggel. Most velem van a gond?

És még egy aranyos megjegyzés:

A 12 éves kisöcsém haláli természetességgel faggatta a srácot, hogy "akkor te most úgy szereted Az Adriánt, mint a Tamás a lányokat?", szóval állat volt (hát hiába még kis romlatlan, jóindulatú ....), na de az idősebb korosztály meg kb nyelni se tudott, majdnem megfulladtak, ahogyan ezt hallgatták. Végül is én jól szórakoztam, csak kíváncsi lennék mások véleményére is.


2009. máj. 1. 09:02
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem az a baj, ebben a meleg-kérdésben is, mint a többi problémát keltő és konfliktusokat okozó kérdésben. A magyarok jó része szeretne végre nyugalomban élni, és megélni. Ezt a nyugalmat viszont akadályozzák azok, akik rossz mintát mutatnak, zavargásokat keltenek, provokálnak... Nos, azt hiszem, nem kötelessége senkinek eltűrni a békétlenséget, a zavaró körülményeket, ha azt valami módon meg lehet akadályozni, meg lehet előzni... stb. A békés együttéléshez ugyanúgy hozzátartozik, hogy a szomszéd ne bömböltesse vizsgaidőszakban a zenét egy panelban, vagy ne üsse le a fejemet egy idős bácsi a járóbotjával, mikor a buszhoz fut, mint az, hogy ne hivalkodjon valaki a faji, nemi, szexuális és egyéb hovatartozásával. Ez nem elfogadás kérdése.

Sajnos az emberekben az marad meg jobban, ami negatív, ha abból van több, és ha az a hangosabb. És sokan ezekből asszociálnak az egészre. Ettől még a normálisakat nem ítéli el senki, de jó lenne békésen együtt élni, és ehhez az is kell, hogy vegye tudomásul a másik tábor, hogy elfogadjuk őket, csak ne hisztizzenek már, mert a hisztiből van elege az embereknek...

2009. máj. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:

Azért én nem hiszem, hogy ennyire egszerű kérdés lenne ez, mint ahogyan az utolsó válaszoló leírta.

Bárcsak az lenne egyébként, de sztem nem ....

2009. máj. 3. 16:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!