Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ballagási story - csak a...

Ballagási story - csak a magyarok nem tudnak viselkedni?

Figyelt kérdés

Hát nagyon izgalmas eset volt. Van nálunk egy amerikai cserediák, és mit ad isten, hát meleg. Na most ezzel nincs is gond, tök jól elvan mindenkivel, barátja is van, kb egy éve van már itt, és ballagási ünnepség után eljött a tágabb családdal, ismerősi körrel amolyan kisebb buliba (a barátjával persze). Hát akik ismerték és hozzá voltak szokva, tök természetesen kezelték, azaz sehogyse kezelték, csak úgy mint másik haverunkat, de az izgi az volt, hogy voltak még más országokból is cserediákok akik nem ismerték, ellenben nekik nem volt semmi gondjuk a témával, csak megkérdezték ki az, és nyugtázták magukban, aztán ennyi, ment tovább a beszélgetés. Na most az ismerősi és rokoni körből meg voltak ott főleg idősebb generáció, 50-es ürgék is, akik kb mondjuk úgy kitértek a hitükből, hogy ilyen botrány, egy asztalnál ülni két buxival ...


Na okés, kérdezem én, akkor most ott volt mondjuk 12-13 külföldi (amerikai, holland, kanadai) meg kb 20 magyar, és ezekből pont csakis a magyaroknak volt bajuk ezzel a dologgal. Normális ez? A magyarok miért ennyire zárkózottak ebben a kérdésben? Valaki tud rá nekem válaszolni?

Akkor meg a végén engem is hülyének néztek, amikor természetesen velük együtt mentünk bulizni este, na ez már sehogy se fért a fejükbe, hogyan tudok meglenni két meleggel. Most velem van a gond?

És még egy aranyos megjegyzés:

A 12 éves kisöcsém haláli természetességgel faggatta a srácot, hogy "akkor te most úgy szereted Az Adriánt, mint a Tamás a lányokat?", szóval állat volt (hát hiába még kis romlatlan, jóindulatú ....), na de az idősebb korosztály meg kb nyelni se tudott, majdnem megfulladtak, ahogyan ezt hallgatták. Végül is én jól szórakoztam, csak kíváncsi lennék mások véleményére is.


2009. máj. 1. 09:02
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
89%
Érdekes amit leírtál,és valljuk be Magyarországon valamiért nem tudják elfogadni ezt a hozzáállást DE ezen sem csodálkozom...1.a normális dolog ha férfi-nő kapcsolat van,hisz az utód nemzéséhez erre van szükség.Én nem azt mondom,hogy elítélem őket(sőt nekem is van meleg barátom,és nagyon kedvelem)De itt inkább az a probléma,hogy átestek a ló túlsó oldalára(tisztelet a kivételnek,mert vannak köztük is akik nagyon rendes emberek)....Ahogy én is meg bárki a magán életem,hogy mi történik a hálószobában az Tabu,és nem hangoztatom mindenhol...Én mint heteroszexuális nem harcolok azért,hogy felvonulást rendezzek mert csak az ellenkező neműekkel tudok kapcsolatban lenni...Talán ha a homoszexuálisok is "csendben és normálisabban" kezelnék a saját nemi hovatartozásukat nem lenne ennyi utálat irántuk...Sokszor az az érzésem,hogy már bűnnek számít hogy hetero valaki,annyira divat lett az azonos neműekkel fenntartott nemi kapcsolat..
2009. máj. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
32%
Miért ne tudnának viselkedni. Tehát szerinted a helyes viselkedés az hogy b*zi vagy, az a normális ha valaki meleg, és az lóg ki a sorból aki ezt ellenezné. Most akkor te trendinek - menőnek érzed magad ettől mert ez a jó ez a modern ha valaki b*zi, pláne ha "amcsi" a srác - mint a példaképed. Sajnos a te generációdnál szégyenérzetről, önbecsülésről kár beszélni, mert ezek olyan fogalmak, melyek egy életre ki vannak hagyva a te szótáradból. Csak a baj ott van, hogy nemsokára majd te is lehet szeretnél családot alapítani, igaz most már lehet gyermeket adoptálni. Csak az lesz a fura, mikor a fiad kérdőívére majd ezt írod: Anyja neve: JÓZSI!
2009. máj. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem ez intelligencia kérdése. Barátaim "50-es ürgék", én in elmúltam már 40. (Nő)

Amikor homoszexuális pár került a társaságba nem volt semmi probléma. Szerintem a (már bocs) de műveletlenebb, kultúrálatlanabb embereknél jelent ez problémát, mert nem tudnak mit kezdeni a dologgal, azon kívül, hogy fújjolnak.

2009. máj. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
85%

én 9.30

Kedves második. Miből vontad le azt a következtetést, hogy a kérdező, ilyen szempontból is példaképének tartja a "meleg amcsi" srácot?

Gondolkodás nélkül olyat feltételezel róla, amit nem is állított. Na látod, én pedig ezt a viselkedést nem értem. Meleg valaki. És akkor mi van? Attól még ugyanolyan ember mint más. Semmi közöm hozzá mit csinál az ágyában. Miért lenne ezért példakép? Olyan dolgoktól tartassz, amiről szó nincs.

(És ne keverd össze a homoszexuálisok legnagyobb részét azokkal a majmokkal, akik az Andrássy úton ugrálnak, mert a 90 százalék nem ilyen. Teljesen normálisan élnek és nem befolyásolnak senkit, nem ártanak senkinek. Olyanok amilyenek.)

2009. máj. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem ebben az országban nagyon sok olyan probléma van, ami miatt lassan kínosan érzem magam, ha külföldiekkel kerülök kapcsolatba, és én ott vagyok köztük magyarként.

Nekem volt homoszexuális ismerősöm, ő nem vonulgatott fel, ő csinálta jól. Az a baj, hogy itt még a felvonulgatásokat se tudják az emberek kulturáltan kezelni (lásd tojásdobálásos sztorik), mindegy, milyen célból van. Talán az egyetlen olyan felvonulások, amikbe nem szólnak bele hülyék a Szent Jobb körmenet augusztus 20-án, és a húsvéti feltámadási körmenetek.

Amíg az emberek jó része nem képes elviselni azt, ha a másik akár csak abban másképp gondolkodik, hogy mit ültessen el egy cserépbe, és balhét csinálnak családon belül is, addig ne várj változást ilyen kérdésekben.

Huszonéves nő vagyok, megjegyzem, a normális szerintem is a férfi-nő kapcsolat, de a hálószoba magánügy, és míg ezt azok is magánügyként kezelik, akik azonos neműekhez vonzódnak, nem érdekel a nemi identitásuk.

2009. máj. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
93%

Ha mondjuk franciaországban lettél volna, mint cserediák, akkor azt látod, hogy az ottaniaknak nagy a szája, az idegenek meg inkább befogják az arcukat.


Hidd el, hogy a külföldi inkább nem kezd el balhézni sehol.

2009. máj. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
0%
Na jó 9:35-ös meg kell védened a meleget értem, példaképének azért véltem mert - ha képes lennél a sorok közt olvasni te is megértenéd hogy szinte lerí róla az elismerés az amcsi b*zival szemben. S ami pedig a műveltséget illeti az azelőtti hozzásólásban akkor szerinted az OK, hogy ha művelt vagyok akkor mindenütt azt fitogtatom, hogy mit csinálok az ágyban nővel, férfival, kecskével... Ez a kijelentés aztán kedves 40-et múlt hölgy valóban a magasszintű, iskolázott múltadra s ólbanszerzett műveltségre vall.
2009. máj. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
35%
Van ehhez kapcsolódó történetem ami nemrég történt Angliában.Britolban van egy park ami "híres" attól,hogy oda járnak a melegek az alkalmi partnerükkel nemi életet folytatni a bokrokban...Este már nem nagyon van kivilágítva,és bizony néhol sötét van..Egy nap a tűzoltók reflektorokkal fény csináltak,hogy ellenőrizzék a területet.Meg zavarták az édes-ölelő párocskákat akik éppen a szexuális élvezeteket gyakorolták!És mi történt? Az hogy nyilvános szexért komoly büntetés jár az csak a heteroszexuálisokra tartozik,mert a melegek nem kaptak büntetést! Mivel a tűoltók megzavarták őket,felháborodva...joguk megsértését hangoztatva a tűzoltókat pénzbeli büntetésre ítélték,és elmarasztalták őket,mert éles reflektorokat használtak!!!!A polgármester tehetetlen pedig újjá varázsolná a parkot(kivágatná a bokrokat és sétáló övezetet csinálna a gyerekeknek,mamáknak,és minden embernek akik csak kikapcsolódni szeretnének)) de ez ellen is sztrájkoltak a melegek!!!Kérdezem én ezek után a kérdezőt és mindenkit!Normális dolog ez?Tényleg mi magyarok nem tudunk viselkedni mert minket zavar csak?Nem hinném!!!Ne ez legyen a trendi,a normális!!
2009. máj. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Na hát sok mindenhez lenne kedvem hozzá szólni de nincs energiám vitatkozni meg győzködni .... már régóta nincs.

09:30 és 09:35 abszolút leírta a lényeget, én is ezt tapasztalom, csupán intelligencia kérdése, ennyi, semmi más. KIEMELEM!! TAPASZTALAT !!! Nem pedig képzelgés !!

2009. máj. 1. 09:51
 10/22 A kérdező kommentje:

09:44

te valami horror vagy ....... az ész megáll komolyan, miért lenne trendi és miért lenne példakép? Mindössze nem látom azt miért kellene nekem is őt kötelező jelleggel utálnom, amikor egy tök normális, kedves srác. Ez tényleg olyan furcsa?

És azért akkor megjegyzem, van nekem magyar meleg haverom is, ez most csak egy éppen megtörtént eset volt, szóval nem "amcsi-imádat", ahogy te azt elképzeled. De látom képben vagy ... örülök.

2009. máj. 1. 09:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!