Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ballagási story - csak a...

Ballagási story - csak a magyarok nem tudnak viselkedni?

Figyelt kérdés

Hát nagyon izgalmas eset volt. Van nálunk egy amerikai cserediák, és mit ad isten, hát meleg. Na most ezzel nincs is gond, tök jól elvan mindenkivel, barátja is van, kb egy éve van már itt, és ballagási ünnepség után eljött a tágabb családdal, ismerősi körrel amolyan kisebb buliba (a barátjával persze). Hát akik ismerték és hozzá voltak szokva, tök természetesen kezelték, azaz sehogyse kezelték, csak úgy mint másik haverunkat, de az izgi az volt, hogy voltak még más országokból is cserediákok akik nem ismerték, ellenben nekik nem volt semmi gondjuk a témával, csak megkérdezték ki az, és nyugtázták magukban, aztán ennyi, ment tovább a beszélgetés. Na most az ismerősi és rokoni körből meg voltak ott főleg idősebb generáció, 50-es ürgék is, akik kb mondjuk úgy kitértek a hitükből, hogy ilyen botrány, egy asztalnál ülni két buxival ...


Na okés, kérdezem én, akkor most ott volt mondjuk 12-13 külföldi (amerikai, holland, kanadai) meg kb 20 magyar, és ezekből pont csakis a magyaroknak volt bajuk ezzel a dologgal. Normális ez? A magyarok miért ennyire zárkózottak ebben a kérdésben? Valaki tud rá nekem válaszolni?

Akkor meg a végén engem is hülyének néztek, amikor természetesen velük együtt mentünk bulizni este, na ez már sehogy se fért a fejükbe, hogyan tudok meglenni két meleggel. Most velem van a gond?

És még egy aranyos megjegyzés:

A 12 éves kisöcsém haláli természetességgel faggatta a srácot, hogy "akkor te most úgy szereted Az Adriánt, mint a Tamás a lányokat?", szóval állat volt (hát hiába még kis romlatlan, jóindulatú ....), na de az idősebb korosztály meg kb nyelni se tudott, majdnem megfulladtak, ahogyan ezt hallgatták. Végül is én jól szórakoztam, csak kíváncsi lennék mások véleményére is.


2009. máj. 1. 09:02
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

09:47

Hi-hi-hi

Meleg haverom mesélte, nem kell ehhez Londonba menni, itt Bp-en is van olyan nagyobb park, ahol kb ugyanez megy :-D

Hát istenem, ne menj arra, én se megyek, ill. még tovább merészkedek a gondolattal, én nyugodtan arra mennék, max megmondanám, hogy "köszi, nem", de lényeg, hogy ezt a helyből utálatot nem tudom felfogni na.

Azt meg hogy mi a természetes és mi nem, azt meg ne is firtassuk sztem. Az én meglátásomban pl. ez a két meleg srác magasan jóval intelligensebb a korosztálybeli átlagnál, na nem a melegségük miatt, mielőtt kiforgatnád a szavaimat, csak úgy, alapból, mert ilyenek. Pont ezért szúr nekik szemet a hülyeség, de nagyon :-D

2009. máj. 1. 10:00
 12/22 A kérdező kommentje:

09:42

Nézd, okés, de azért ismerjük el, a homoszexualitás nem csak hálószoba-dolgokról szól. Hát éppen írtam, hogy pl. családi, ismerősi összejövetelre jöttek együtt, aztán bulizni jöttek velünk, azaz egyszerűen társadalmi együttlétről, ugyanúgy ahogyan pl én a barátnőmmel voltam ott, ő meg a barátjával. Na most ebben mi a hálószoba-titok? Szóval sztem ennyire nem lehet ezt leegyszerűsíteni.

2009. máj. 1. 10:02
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező! Én elmeséltem egy történetet(Angol) de nem azt írtam,hogy utálom őket! De ha már játszol a gondolattal...Szerinted mi történne ha éppen sétálsz a Margit szigeten a kisgyermekeddel,és észre veszed,hogy én éppen nyilvánosan és LÁTHATÓAN kielégítek egy férfit szájjal-kézzel..te beszólsz nekem akkor? Miért? hisz akkor nekem is jogom lenne hozzá akárcsak mindenkinek...Nem a melegekkel van bajom,mert elhiszem,hogy vannak köztük rendesek,kulturáltak,okosak..és nem is velük van a gond,hanem azokkal akik tönkre tették azt,hogy elfogadott legyen ez az egész...azokkal van gond akik szándékosan provokálják az embereket a viselkedésükkel....A volt kollégám is meleg aki több éves kapcsolatban élt a párjával...Semmi baj nem volt vele,sőt igazi jó kolléga volt...soha nem mutatta,és nem voltunk soha szemtanúja annak,hogy zaklatott volna más férfi kollégát,vagy amikor a párja érte jött,heves csókolózás lett volna...Ő mondta,hogy nem nyilvánosságra tartozik,az ő szerelmi élete...Én ezt elfogadom...de azt amit sokan egy felvonuláson vagy parkban művelnek azt nem!!!!
2009. máj. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem ebben a kérdésekben a lepontozásokból is látszik, hogy a magyarok mennyire képtelenek elfogadni a más véleményt. Ennyit erről.
2009. máj. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

10:17

OK-OK, én nem téged támadlak ..., értem amit írsz, csak tudod erre most én is tudnék egy iszonyú jó példát, csak hosszú :-)

De lényeg h sztem az is a nyitottsághoz tartozik, hogy ha

én heteró létemre arra sétálok és ilyet látok, akkor meg max nevetek egyet magamban és tovább megyek. Kit érdekel?


A kisgyerekes dolog amit írtál, okés, az is rendben, de az meg nem meleg-függő, hiszen ugyanígy lehetne ezt vonatkoztatni arra is, ha ahogy írtad LÁTHATÓAN egy heteroszexuális pár szexelne a Margit szigeten kisgyerekek szeme láttára. Szóval sztem ennek így speciel nincs köze most a meleg témakörhöz.


Én sem értek egyet amúgy a felvonulgatásokkal, mert csak a hülyébbek mennek el, ezt pont melegektől tudom, szal ott ne is akarjunk értelmesebbeket látni, de DE

Egy aranyos story megint akkor ezzel kapcsolatban:

Tudod talán 2-3 éve a melegfelvonuláson nemtom melyik TV tudosítója megkérdezte a közvetlenül a kordon mellett álló fiatal apukát, nyakában a kisgyerekkel, hogy mi a véleménye erről, és hogy jaj hát nem félti a kisgyreekét? Na hallod nagyon eldobtam magam az apuka válaszán, ugyanis lazán közölte, hogy nincs ebben semmi, ha egyszer létezik ilyen, akkor ugyan miért kellene a gyerek elől takargatni a realitást? Szóval ő úgy állt a kérdéshez, hogy ugyan nem ért vele egyet, de ha már van, akkor a gyereket nem képmutatásra meg a valóságtól való elszigetelt felcseperedésre neveli, hanem azt mondta, nincs ezzel semmi gond, legalább így már fiatalon hozzá szokik a különbözőséghez, a mássághoz, a sokszínűséghez, és nekem mély meggyőződésem, hogy ebből a kisgyerekből egy jóval nyitottabb felnőtt lesz egy jóval egészségesebb személyiséggel, mint azokból, akik meg ott mellette "fújbuxiztak" hangosan. Úgyhogy izgi afelvetés, de ha nekem lenne már gyerekem, én se nagyon takargatnám előtte a meleg haverjaimat ... mire jó az? Arra, hogy ha majd pl. gimiben lesz pár meleg évfolymtársa, akkor ne tudjon mit kezdeni a jelenséggel?

Na hát hosszan lehetne ezt vesézgetni .... egy biztos, mielőtt valaki nekem esik: ettől az adott kisgyerek nem lesz meleg :-DDDD

2009. máj. 1. 10:33
 16/22 A kérdező kommentje:

10:17

Ebbe a csókolózós dologba meg nemtom ... ismét csak nagyon hosszan lehetne értelmesen bele menni.

De maradok a kérdésnél: ugye ez a meleg srác nyilván kapott virágot a barátjától meg valami ajándékot, és tudod na most a körülöttünk állók akik lányoktól, mármint a barátnőnktől kaptuk, hát mi is lenyomtunk egy csókot, és az a helyzet, hogy a két srác is ...

Na ettől ez még nem magamutogatás sztem, ill. akik ott voltunk és ismerjük már őket régebb óta, nekünk nem volt meglepetés, csak a kívülállók kapták fel a fejüket egy pillanatra ..

Jó kérdés ... de sztem én azt mondom, ez pl. ebben akonkrét esetben simán belefér. Vagy nem? Hát sztem pont az lenne a képmutatás, ha mindenki más lenyomja a csókot abarátjának, barátnőjének, de ők meg nem mernék, mert jaj mit szólnak esetleg. Hidd el, nem is volt ezzel gond ott a tömegben, hiszen csak mi vettük őket körül akik meg ismerjük, azaz nem volt meglepetés, csak pár külsős gondolta h "káprázott a szeme". De ami érdekes, hogy mi meg annyira megszoktuk már a srácot, hogy a sulinkból senkinek nem volt ez semmi extra látványosság ...

2009. máj. 1. 10:39
 17/22 anonim válasza:
17%
Szerintem csak azért kussoltak a külföldiek, mert külföldön voltak, és mivel ha egy külföldi nem tud viselkedni vendégségben, akkor az emberek leírják, hogy nahát ezek a kanadaiak mennyire buták, stb. Ha te lettél volna ugyanebben a helyzetben, tehát te vagy egy rakás külföldivel külföldön egy asztalnál, és felvetődne ez a szituáció, nem kezdenéd el osztani a melegeket, mivel egyből elítélnének, hogy nahát ezek a magyarok milyen buták.
2009. máj. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Az általad leírt, természetesen, civilizáltan viselkedő melegekkel az égvilágon nekem sincs bajom. nekem is van pár meleg ismerősöm, tök normálisak, komoly párkapcslatban élnek, nem demonsrtálják a melegségüket. a magyar emberekben élénken él az a sztereotípia, hogy a melegekről a felvonulásokon, ízléstelen rongyokban vonalgó abberált idiótákat azonosítják. nem képesek különbséget tenni ezek, meg a normális, rendezett életű meleg emberek közt. elég szégyenletes az ilyen hozzáállás, nekem lesülne a bőr aképemről, ha valaki a normális meleg ismerőseimet inzultálják. nagyon sokáig el fog húzódni az a folyamat, amikor az emberek képesek lesznek különbséget tenni a normális melegek és a majomkodó, ordenáré b.zik között.
2009. máj. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem míg nem állnak le a felvonulásokkal, addig ez nem is fog változni.
2009. máj. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
82%

Hazánkban ez a kérdés a soha meg nem válaszolható kérdések körébe tartozik.


Rengeteg országban jártam és általánosságban elmondható, hogy a homoszexualitás nem mumus, nem társadalmi bűn. A tolerancia nem csak a melegekre vonatkozik.


Az megint nagyon nagyon demagóg duma, hogy a magánélete a hálószobára tartozik és akkor szép csendben élje mindenki az életét. Az élet nem fekete vagy fehér. Vannak emberek, akik csendben vannak és vannak akik nem. Van aki hangot ad dolgoknak, van aki elfojt dolgokat. Amíg valaki arról beszél, hogy kivel volt az előző éjjel, azért ítélik el, mert ennek hangot ad. Ha az a valaki azonos neművel volt az éjjel - és ennek ad hangot, akkor már nem az a baj, hogy beszélt róla, hanem az, hogy kivel volt. És itt van a kutya elásva.


Egy meleg felvonulásnak régebben az volt az értelme, hogy megmutassák, miről is van szó. Ma már nem. A felvonulók nagy többsége ÁLDOZAT. Méghozzá egy igen komoly kampány áldozata. Mint ahogy a kérdező által említett személy is egy "áldozat", a hazai toleranciapropaganda áldozata. Ugyanis az egész arról szól, hogy amíg a magyar meleg elnyomott, amíg a magyar meleget megalázzák, rossz szemmel néznek rá, tojással dobálják, addig van mit írni az EU-s jelentésbe, hogy bizony hazánkban súlyos pénzek szükségesek arra, hogy "toleránssá" neveljék a társadalmat. Ez nem több, mint üzlet. Megéri a homoszexuálisok ÉRDEKÉBEN tevékenykedőknek szítani a haragot, a nem toleráns megnyilvánulásokat, mert ez az ő költségvetésüket "megdobja". És a pénz nagy úr. Méghozzá annyira, hogy ezért "pár önkéntest" be lehet áldozni.


A homoszexualitás egy olyan dolog, amely van. Nem szemet kell hunyni felette, és képmutató életet élni, hanem megtanulni VELE élni. Akár úgy is, ha a vonaton két srác arról sztorizgat, hogy épp mit tettek egymással az este. Ítéld el. De ne azért, mert b.zik, hanem azért, mert olyan dolgokról beszélnek, amelyek nem nyilvánosságra tartoznak. Ide kellene eljutni a társadalmunknak. De ez egyelőre nem érdeke a politikának. Még ha ezt nem is akarjuk "elhinni." Félreértés ne essék, nem a JELENLEGI politikáról beszélek, hanem általánosságban.


Sajnos hazánkban melegnek lenni rossz. Nem azért, mert bűn, hanem azért, mert kérdés nélkül használnak olyan dolgokhoz, amelyhez sokan nem adnának engedélyt.


Egy meleg ember nem több - de nem is kevesebb egy nem melegnél. Van gazdag meleg és van szegény meleg. Van okos meleg és van buta meleg. Van szerencsés és van szerencsétlen. Van vállalatvezető, hatalmi pozícióban lévő és van takarító. Van felvonuló és van fel nem vonuló.


Ahogy létezik hangadó tüntető egy-egy tüntetésen, ahogy létezik szószóló egy-egy erődemonstráción. Úgy a melegek között is van olyan, aki hangot ad. És van olyan, aki pedig megpróbál élni.


Nekem is vannak elég meglepő sztorijaim - amelyek azt bizonyítják, hogy létezik tolerancia hazánkban is - de ezzel most nem fárasztom a "nagyérdeműt".

2009. máj. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!