Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Sok vidéki miért utálja...

Sok vidéki miért utálja "zsigerből" a budapestieket?

Figyelt kérdés
2011. máj. 22. 00:03
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
0%
Én tudok erre reális magyarázatot:PARASZTOK 'OSZT' KÉÉÉÉSZ./29 L pesti / XD!
2011. máj. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
"Reggelről" tovább beszélgessük eztet he.Meg kellene hogy "értsük" :2 különvilág.Még most is bennem van,ha bekerülök egy új közösségbe és megkérdezik hogy honnan jöttem,rendesen félek megmondani hogy Aszódról.Pedig nincs Aszóddal senkinek baja.Ha beköpném hogy pesti vagyok eredetileg kiutálnának.
2011. máj. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
Nem kényes téma, de szerintem fölösleges dolog ezen vitatkozni. Itt úgysem oldódik meg a helyzet, másrészt meg nyilván ezek a megállapítások sem vonatkoznak mindenkire. (pl. rám) :) És asszem nekem így most lett fárasztó ez a téma... pá
2011. máj. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim válasza:
0%
imádom, hogy azok vannak felpontozva, akik a pestieket szidják...
2011. máj. 23. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
47%
Én belvárosban nőttem fel és talán emiatt sosem szeretem a vidéki életet pár napnyi nyaraláson túl, mert idegesítő, ha nincs a közelemben semmi, csak 1 bolt a faluban, meg a sok pletykás ember, meg a mindenki ismer mindenkit. Most Pesten vagyok pár éve, és őszintén szólva soha semmi szokatlant nem láttam az emberek attitűdjében az otthonihoz képest, nem tudom, ez minősít-e minket (miskolci vagyok eredetileg), szerintem egy bizonyos településméreten felül már inkább az számít, hogy a település nyugat-dunántúli-e vagy nem, mert az egy fokkal kulturáltabb. (nem annyira dicséretnek szánom, a túl udvarias emberek idegesítenek :D)
2011. máj. 24. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
100%
Látod Cyndel, én pont fordítva vagyok ezzel. Pesten tanulok (ebből most ne nyissunk vitát bár már páran próbáltak az előző hsz-ekben), és néha alig várom, h hazamehessek. Ráadásul békési vagyok, amit legszívesebben mki letörölne a térképről. Hogy miért szeretek hazamenni? Nincs ott semmi. Tényleg nincs, mégis oda tartozom, akárhány évet éljek akármilyen nagy városban.
2011. máj. 25. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim válasza:

Eddigi tapasztalataim szerint, a vidéki emberek sokkal egyszerűbbek (és ezt mindenféle rosszindulat nélkül mondom).

Én egy budapesti fiú vagyok és már volt olyan, hogy vidéken nyaraltunk a családdal és akitől béreltük a házat meghívtuk egy "búcsúvacsorára" az utolsó napon. Ott olyan megjegyzéseket kaptunk (én nem, csak a szüleim) hogy "Jéé ti pestiek tudtok főzni?!?" meg ilyen ostobaságok. Engem nem zavart, hanem inkább mókásnak tartottam...

Aztán a velünk egyidős (akkor kb 15-16 éves) gyerekek mondták nekünk, hogy mi pestiek egy nagy burokban élünk, el vagyunk kényeztetve, egy lebutított magyar nyelvet beszélünk és felsőbbrendűnek képzeljük magunkat.... Nem vettem zokon különösebben, de azért furcsa volt, hogy mennyi előítélet volt bennük. Meg vidéken az utcán mindenki levágja hogy a fővárosból jöttünk. Már abból látszik, ahogy kiszállunk a kocsiból meg ahogy közlekedünk pl egy boltban.

Csak a tapasztalataimat írtam le, semmi bajom a vidéki emberekkel.

2011. júl. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!