Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Sok vidéki miért utálja...

Sok vidéki miért utálja "zsigerből" a budapestieket?

Figyelt kérdés
2011. máj. 22. 00:03
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
81%
Nem is tudom, talán a téves felsőbbrendűség képet miatt. A pestiek miért hiszik azt, hogy annyira különlegesek, csak mert egy koszos, zsúfolt lepusztult városban laknak. Rajtuk kívül még van odakint egy egész ország és olyan városok, amelyek sokkal alkalmasabbak lennének fővárosnak, de nem baj, ha befolyik egy kis pénz, azt természetesen Pestre kell költeni, mondjuk 4-es metróra, mert állítólag 300 ezer embernek könnyebb lesz az élete. De mi van a többi 9,7 millióval? Ráadásul az összes fontos közintézmény, tv csatorna, iskola is mind a vonzáskörzetében van. Többek között ezért, de még lehetne sorolni hosszasan.
2011. máj. 22. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
képzet
2011. máj. 22. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim válasza:
43%

én vidéken lakom (hm, mondjuk), de sokat járok pesten, és szerintem mindenhol ugyanannyi bunkót látni, és mindenki mindenkit utál. ez az emberek általános hozzáállása.

és a plázamacsekokra meg a hímringyókra, akik divatosak, általában irigyek az emberek. ez van.

2011. máj. 22. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
0%
Arról nem a pesti lakosok tehetnek, hogy a pénz Budapesten marad. De szóljon, aki nem politikus és tudja az ország pénzügyeit befolyásolni és akkor rögtön adunk majd más városoknak is! Mi az, hogy szarni sem tudnának, ha nem adnák a szájukba a kaját?? Nekem még senki nem adott a szájamba semmit, se vidéki, se pesti.. Elég gyenge érvek voltak..
2011. máj. 22. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
54%
Erzsébetről költöztünk Aszódra gyerekkoromban. Már legelső nap a suliban azzal fogadtak,hogy a pesten mennyi örömlány van,bunkók és csak mennek el egymás mellett az utcán(nahát nem bámulnak egymás pofájába és kérdezik meg hogy hova megyek meg kinek a lánya vagyok,meg hasonló ökörségek)...Na aztán felnőttem ,nehéz volt velük,mert mindig pesti maradtam a szemükben.Én megszoktam hogy ha valami kellett,elmentem vásárolni a szüleimmel és nem mondta az eladó hogy nincs és nem kérdezte meg hogy mihez kell nekem liszt,meg mit főzünk aznap.Pesten volt minden,gyógyszertár vasárnap,orvosok akik tudták a dolgukat,éjjelnappali.Itt Aszódon még most is olyan gatya a helyzet hogy hétfő délelőtt lettem rosszul de egy db orvos nem volt( ez is szánalmas).Másik meg az hogy még akinek van is pénze olyan parasztul tud felöltözni hogy mackónadrág tűsarkúval meg hasonló dolgok.Mit is írjak még Aszódról....Kilépnek az utcára zsíros csimbókokban lógó hajjal.Egyszóval IGÉNYTELENEK.Képes egy akár 30 éves nő is (mivel szült már egy gyereket)parasztegyenfrizurát csináltatni, tudjátok:rövid haj, alul egyenes fölül deuerolt.És ha valaki más,azon megütköznek.Fáj a vidékieknek hogy 20 évvel vannak lemaradva pesttől.És itt maradtunk,de nehéz köztük élni.Még most sem értem a viselkedésüket.Nekem paraszt az is aki háztartásigép szerelő,elviszi a mosogatógépünket javítani és utána nem lehet őt elérni( ennek már 4 hónapja).A vidéki mentalitás az hogy megígérek valamit aztán nem tartom be,beszélgetünk,kedvellek,másnap pedig elfordulok hogy ne kelljen köszönni se.
2011. máj. 22. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 A kérdező kommentje:

Végülis..megkaptam a választ a kérdésemre..


"há'mer'csak" :D:DD

2011. máj. 22. 01:10
 17/47 anonim ***** válasza:
13%
És igen kedves vidékiek,minden okotok megvan rá hogy utáljátok a pestieket,mert sosem értek utol minket,mindig előttetek járunk évekkel.De hogy mit adtatok a számba azt én sem tudom.Ha olyan rossz pest akkor mit kerestek ott?Minek mentek oda dolgozni?Maradjatok otthon kapálni a kertben.Én meg elmegyek "oszt" megveszem( így egyszerűbb)!Pár év múlva talán ti is rájöttök.Tavasszal már kezdődik a kertimunka szezon (ezzel semmi gond nincs),de hogy más témát nem találnak csak hogy kinek mekkora a töke a kertben,meg milyen jókora répái vannak.Jó! De hogy panaszkodnak hogy milyen fárasztó,pedig szabad döntésük volt hogy 3 műszakban dolgozzanak egy közeli faluban egy gyárban és még kertészkedjenek is.Akinek esze van az megveszi és nem kínlódik vele,vagy élvezettel ápolgatja a veteményest és nem panaszkodik mert szereti csinálni.
2011. máj. 22. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
86%

Na ezért a rohadt nagy általánosításért utálják a budapestieket a vidékiek... Mert csak azt látjátok hogy mennyire elmaradott pár hely vagy falu, és nem veszitek észre hogy van egy rakat más nagyváros ahol sokkal jobb a közbiztonság, szebbek az utcák, tisztábbak a buszok mint pesten és még sorolhatnám...

Én amúgy konkrétan nem utálom a budapestieket, mert hát ők is emberek, de aki elkezd ilyen általánosításokkal jönni hogy pest milyen fejlett akkor kezd kinyílni a bicska a zsebemben...

Egy győri.

2011. máj. 22. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
95%

sok pesti zsigerből lenéz mindenkit, aki "vidéki". Hatalmas baromság, h vidéken nincs semmi. Én Vidéki nagyvárosban élek, és minden van: boltok, kávézók, orvos, színház, kiállítások, amit csak akarok... és nincs fullasztó szmog, divatosak az emberek, nem látok 20 éves lemaradást büdipesttől.

azért utálunk sok pestit, m kapcsiból jöttök az ilyen buta általánosítgatásokkal. -.-

egy pécsi

2011. máj. 22. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
82%
Azért, mert a pestiek vidéken úgy járnak-kelnek, mint vmi bárók, mert ők a naaaagy pestiek. Amúgy ehhez nem kell feltétlen pestinek lenni, bármilyen nagyvárosival elérhető ugyanez a "hatás".
2011. máj. 22. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!