Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Sok vidéki miért utálja...

Sok vidéki miért utálja "zsigerből" a budapestieket?

Figyelt kérdés
2011. máj. 22. 00:03
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyelj én meg pont fordítva vettem ezt észre a Pestiek nézik le a vidékieket legyen az Aszód, Győr, Pécs, vagy Debrecen nekik mindegy szerintem ők azt gondolják, hogy Debrecenben is mindenki kapálni jár mert az is vidék :D

Egyes Pestieknek valami nagy gond lehet a felfogásukkal..

De amúgy nem értem, hogy a nagyvárosokat mért kell levidékezni.

Egy Debreceni

2011. máj. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 napietus ***** válasza:
100%

utolsó, főleg tekintve, hogy az országban az első villamosvonal nem BP-en volt, hanem Debrecenben :)


egyébként én falun élek, a fővárostól kb. 30 km-re, én itt nem tapasztaltam, hogy bárki is utálná a "pestieket". fordítva viszont igen, sokan sajnos azért, mert van egy 50 nm2-es lakótelepi lakásuk valahol Budapest közigazgatási határain belül, minket néznek szakadt vidékinek...pedig hát...najó, nem akarok senki önbecsülésébe beletaposni :)

2011. máj. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 napietus ***** válasza:
ja, meg sajnos sok budapesti az alapján ítéli meg a vidéket, amit a tévében lát, pedig sok nagyon szép, rendezett falu van felénk is (Komárom megye), olyan főtérrel, utakkal (nem tengelytörős, kátyús) és közszolgáltatásokkal, hogy egyik-másik budapesti kerület is simán megirigyelhetné.
2011. máj. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
31%
Nem általánosítok.Középsuliban pl mindenki máshonnan jött,voltak pestiek is úgyhogy számomra ott megszünt a "nyomás".Szerettem gyerekkoromban vidéken nyaralni Hajdúszoboszlón minden nyáron.Nem a nagyvárosokról volt szó.De ha hozzászoksz egy életszínvonalhoz,nehezen adod lejjebb.A tvt meg hagyjuk!Aki tájszólással beszél be sem jut!Mert az vicces lenne.Kapálgassatok a kertben,foglalkozzatok a szomszéddal hogy vajon mit csinál ,ne legyen igényetek többre mint ami eleve adott,én meg büszke vagyok arra hogy pesten születtem és tisztán beszélem a magyar nyelvet.
2011. máj. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 napietus ***** válasza:
10:42, én Budapesten dolgoztam évekig, és nem értem, mire vagy büszke. olyan utak vannak abban a városban, hogy nálunk a volt állami gazdaság trágyatárolójához különb vezet. nem tehettek róla, de én büszke azért nem lennék rá...és akkor a koszról még nem is beszéltem. a kutyasz*ros járdákról, a buszok-villamosok mocsoktól ragadó belsejétől. naponta hajat kellett mosnom, mikor oda jártam dolgozni.
2011. máj. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:

Na, a vidékiek és nagyvárosiak megint bemutatták a tudatlanságukat.

Azért az már vicc, hogy olyan érvvel jönnek ellenünk, hogy sok a divat majom itt... Hány évesek vagyunk, hogy ezen akadjunk fenn?

Amúgy Budapesten kívül többen élnek, úgyhogy nem hiszem, hogy itt több "divat majom" és bunkó ember lenne összesűrítve.


Párom nem a fővárosban él, és az ottani ismerőse megismert, szimpatikus lettem neki eléggé. Amint megtudta, hogy budapesti vagyok, azóta nem áll velem szóba. Érdekes, nem? Pedig egészen addig imádott engem... Sokan élnek a előítélettel... Unalmas.


Egy fővárosi, aki a hülyéket utálja, tök mindegy hol él

2011. máj. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
100%
Én nem utálom őket alapból, de ha elkezdenek bunkózni és parasztozni (10:42 kiállítási példány lehetne) akkor visszaszólok. Néhányan annyira büszkék arra, hogy egy akkora házban élnek öten, mint a mi nappalink, merthogy ők pestiek. :)
2011. máj. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem a pestiek jobban utálják a vidékieket. Ennek ellenére én jobban érzem magam Budapesten, bár vannak olyan dolgok, amiket egyszerűen nem tudok megszokni. Az egyik a Belvárosban sokfelé érezhető csöves- és húgyszag (vagy ezek keveréke). A régi bérházak feketék a kosztól és lassan ráomlanak az emberre, a paneleket pedig nagyon lassan újítják fel pl Szegeddel és Győrrel ellentétben. És ott vannak maguk a hómlesszek és az utcán kolduló púpos, imádkozó nénik is. Az tény, hogy a belső kerületekben tényleg igényesen öltözködik az emberek nagy része, de mondjuk az 1-es villamos vonalán már olyan prolikat látni, akikhez hasonlók nem élnek például abban a viszonylag gazdag kisvárosban, ahonnan felköltöztem. Szóval Pest sem az a nagyon fejlett európai város, max néhány kerülete.
2011. máj. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
46%

Oké, akkor leírom a teljes hierarchiát, aki előrébb áll, az városi, aki hátrébb, az vidéki, akármelyik szinten is vagy:

bp. belvárosi > bp. külkerületi > Pest megyei > vidéki nagyvárosi > egyéb megyeszékhelyi > kisvárosi > falusi > tanyasi

A legérdekesebb, ami nekem feltűnt, hogy egy Pest megyei falusi képes lenézni egy vidéki nagyvárosit (pl. Debrecenit). Ez fura...

2011. máj. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 napietus ***** válasza:
100%
12:37, ez meg miféle hierarchia? nehogymár bármiben is "fölöttem" álljon egy akármilyen pesti proli, csak mert 1-essel kezdődik a lakcíme irányítószáma :D:D:D ne nevettessük már ki magunkat, emberek :P:D
2011. máj. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!