Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miskolcon miért utálják...

Miskolcon miért utálják jobban a budapestieket?

Figyelt kérdés
Ezt jelzi egy csomó falfirka, és a személyes tapasztalataim + A Belgának a "Budapest" című száma. Az, hogy budapesti vagyok egyben azt is jelenti, hogy hülye vagyok, ingyenélő, nem tudok semmit a világról, és valószínűleg már tüdőrákom van a sok füsttől. Aztán kiderült, hogy többet tudok náluk a világról, és csendesebb környéken is lakom. Egyébként jófejek voltak, miután tisztáztuk a dolgot már nem b@szogattak a "származásom" miatt, meg én szeretem Miskolcot, csak ezt az "anti-bp"/túlságosan lokálpatrióta mentalitást nem értem. Az ország más részein sem szeretnek minket, de Miskolcon vmiért nagyon nem.
2009. szept. 5. 23:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem ez teljesen általános, és ráadásul jogos is. Látnátok magatokat, fúúúú. Nagyon durva. Itt a faluban is, ha megjelenik egy pesti, arról mindenki meg tudja mondani, hogy honnan jött. Még csak meg sem kell szólalnia. Én belehalnék, ha ott kéne élnem, bár anyagilag nyilván megérné, csakhát az emberek.

Plusz 4 évig Pest megyébe jártam suliba is (szerencsére csak távoktatásban), és mindig szörnyen szenvedtem az ottani emberek butaságától, és az állandó nyavajgásuktól, és úgy általánosságban a mentalitásuktól. Pedig előtte nem voltam prekoncepciózus a pestiekkel szemben.

2009. szept. 6. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
"az ottani emberek butaságától, és az állandó nyavajgásuktól, és úgy általánosságban a mentalitásuktól" - hát ezt nem értem. Miben más a mentalitásunk? Miért nyavalygunk ? Mit nem tudunk? Minden nem budapesti ezeket mondja, de konkrétumot nem. Pedig én meggyőzhető vagyok, és nem is tartom kevesebbre a vidékieket a budapestieknél(ezt az egy problémát tudtam kicsikarni egyszer egy vidékiből)
2009. szept. 6. 00:16
 3/11 anonim ***** válasza:
49%

Hát én a világ minden kincséért nem élnék abban a gettóban, amit Miskolcnak hívnak? Mi itt Pesten nem utáljuk a miskolciakat, nincsenek ilyen falfirkák, egyszerűen csak sajnáljuk őket! Vannak, akik gazdag országokban magas életszínvonalon élnek Amerikában, Angliában, Svájcban, és vannak akik a harmadik világban egy szavannán szegényen és éhesen Etiópiában, Kongóban vagy éppen Miskolcon.


Mindig van jobb és rosszabb hely is, ahol élhetnél!

2009. szept. 6. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%
Hát figyelj,ha az emberek annyira okosok Miskolcon,pesten,debrecenben,Galgamácsán és Bugyin,meg még sorolhatnám hogy egy egész kontinenst -Amerikát- leostobáznak,akkor miért ne általánosithatnának egy város lakóriól?Megtehetik!:-)Ez mind csak sztereoptipia,hogy a városi emberek bunkók,unintelligensek,a városi nők k.rvák,a falusi embereknek meg lóg a kapa a szájából,Miskolc meg a cigányoké. Csak magáról állít ki szegénységi bizonyitványt,aki ennyire általánosit.ilyen primitív emberek mindenhol vannak.
2009. szept. 6. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
38%

Az előzőből még kimaradt, hogy nekünk, pestieknek, már nagyon kezd elegünk lenni abból, hogy mindig a mi adónkból támogatják Miskolcot. Néha élelmiszer-szállítmányok, néha le kell verni a gettófelkelést, néha indítanak pár beruházást (pl. megépítik a község első kútját vagy első pékségét) stb. És mindezt a mi pénzünkből!


Mondjuk nem meglepő számomra, hogy falfirkákkal üzennek! Ott még a posta sem épült ki, max. néhány postagalambot tudnának küldeni! Az a szerencsém, hogy ezt nem is olvashatják, mert ott még a számítógépről sem hallottak, nemhogy az internetről.

2009. szept. 6. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
43%
00:07: Buta vagy, mint anyád ökre. 18 évig vidéken éltem, azóta BP-n. Akkor most 5 éve csak butulok? Vagy most ettől lettem bunkó? Akkora buták akik ilyen bp-vidék dolgokkal jönnek, főleg ezt én még így "kevert"-ként nem tudom felfogni egyszerűen...
2009. szept. 6. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
88%

De egy r..hadékok vagytok, már ne is haragudjatok! Asszem az utolsó előtti hozzászóló verte ki nálam a biztosítékot. Én miskolci vagyok, és nem utálom a budapesti embereket. De talán az ilyen hozzászólás miatt utálják sokan a pestieket. Szerintem ez minden városban így van, nem csak itt. Érdekes, de sehol nem láttam ilyen falfirkát.


A mamám olyan cégnél dolgozik, aminek van pesten is egy egysége. Na ő tudna beszélni arról, hogy milyenek velük a pesti kedves kollégák! Nagyképű, öntelt senkik!


Ha téged valaki itt megbántott, akkor őt sz..rd le, de a többiekkel ne vedd egy kalap alá.


Egyébként olyan kérdést is ki lehetne írni ezzel az erővel, hogy miért hiszi azt a budapesti ember, hogy ő a világ közepe? Na, erre kapnál hideget és meleget is. Legalább megtudnád, hogy miért utálnak sokan titeket.

2009. szept. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
44%

dehogyis, honnan veszel ilyesmit? egyáltalán nem utálják a pestieket. :) csak mert láttál pár falfirkát. ugyanmár!


én eredetileg Miskolci vagyok, ott nőttem fel, de már jó ideje Pesten élek, nem is akarnék innen elköltözni, most már budapestinek vallom magam. ettől függetlenül szeretem Miskolcot továbbra is, de már nem nagyon járok oda vissza.

én inkább azt tapasztaltam, hogy picit irigykedik mindenki a budapestiekre, mert tudják jól az emberek, hogy ott sokkal több lehetőségük van az embereknek minden téren. munka, szórakozás, tanulás, kulturálódás szempontjából.

2009. szept. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
65%

Kétszer is átgondoltam h elküldjem-e a válaszomat, mert akarva akaratlanul is de 1-2 komment nálam is kiverte a biztositékot... Viszont nem őket szeretném kritizálni, még ha ésszerűen alá is tudnám támasztani a véleményemet.... de nem akarom megváltoztatni mások véleményét, főleg ha kicsit szűkebb latókörrel rendelkezik... értelmetlen :((


A kérdésre válszolva, nem értek teljesen egyet a kérdezővel... nem város függő a dolog, hanem inkabb az emberektől függ.... Az egy sajnálatos tény h miskolcon sok a cigány, de ettől meg vannok ott értelmes, kultúrált emberek is (akik ha tehetik menekülnek is miskolcról, pontosan azok miatt akiknek köszönhető a miskolciakról kialaított vélemény)

Szerintem pesten is rengeteg olyan ember van akiknek talán kicsit jobban megy anyagilag, emiatt több mindent megengedhet magának, ezzel együtt jár h mindeféle megnyílvánulásában is többet enged meg magának. Ugyanakkor szerintem ez a vidéki kis faluk és a nagyobb városok között is megfigyelhető... szerintem az urbanizáció következmenye.

Megbizhatóság anyagi érdek nélküli segítség... szerintem ezzel videken, főleg falvakban hamarabb "találkozik" az ember... nagyvarosokkal ellentétben...

További okok lehetnek amiért nem szeretik a pestieket pl irigység, lehetőségek karrierben,rendezvényekben...


Akinek nem inge, ne vegye... sok kivételt ismerek mindkét városból.... bár ők megmaradtak ugyanolyan egyszerű embernek (sikerek ellenére is) amilyenek voltak évekkel ezelőtt, s ez nem a várostől függ!!!

Az egyszerű alatt nem primitív embert értek, hisz nyelveket beszélnek, értelmesek, intelligensek s nem utolsó sorban széleslátókörűek is, de mégis emberek tudtak maradni ebben a morálisan romló, erkölcstelen, anyagias rohanó világban.

2009. szept. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
80%
Csak annyit szeretnék hozzáfűzni az egyik hozzászóló kommentjéhez, hogy lehet, hogy a pestieknek elegük van Miskolc támogatásából, de egy országnak van elege Pest támogatásából. A híres 4-es metró pl 1/3 részt állami pénzen épül. Miért is fizetik azt az én adómból? Hogy te járhass rajta? Én 5 évente egyszer ha felmegyek oda és elég is annyi, ja és nem azért mert faluban lakom, vagy nincs igényszintem, hanem mert jól érzem magam abban a VÁROSBAN ahol lakom. A várost már csak azért is emeltem ki, mert Miskolc is az, így a falu első kútját Miskolcon biztos nem támogatta Pest. Tovább nem is részletezem ,mert felesleges.
2009. szept. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!