Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Elolvasod azoknak a válaszát,...

Elolvasod azoknak a válaszát, akik ékezet nélkül írnak?

Figyelt kérdés

Engem rohadtul idegesít, ha valaki ékezet nélkül ír, és egyszerűen nem bírom 1 mondatnál tovább olvasni.


- Természetesen kivételt képeznek azok, akik külföldön élnek, általában ők ezt le is szokták írni. -


És azoknak a válaszát elolvasod, akiknek súlyos helyesírási hibái vannak? (nem az elütött betűre, meg félre írt j-re, gondolok, hanem a totális zagyvaságokra, és írásjelek hiányára)


2011. máj. 18. 13:16
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
65%

rendre azok írnak ékezet nélkül, akiknek nincsen ékezet a billentyűzetükön - akár ezt előre bejelentik, akár nem, ez azért adja magát. Innentől kezdve ezen kiakadni kreténség.


a nagyon gyenge helyesírás meg zagyva fogalmazás valamilyen szintig még elnézhető, hogy internetes fórumon az ember nem levelet fogalmaz, hanem úgy társalog, ahogy azt élőben tenné, így nem szerkesztettek a mondatai, de egy szint felett (vagy inkább alatt) valóban elég zavaró a szemnek - főleg amikor rendre bölcsészeknél vagy leendő bölcsészeknél látja az ember.

2011. máj. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
64%

Igen, en el szoktam olvasni :)

Továbbá a cmabrigde-i etegyemen kéüszlt eikgy tnuamálny áítllsáa sznreit a szvkaaon bleül nincs jlneestőgée annak, mkénit rdeeözndenk el a btűek: eyegüdl az a fntoos, hgoy az eslő és az uolstó betü a hlyéen lygeen; ha a tböbrie a lgnoeyabb özeássivsazsg a jleezmlő, a sövzeg aokkr is tleejs mrtébéekn ovasalthó mraad. A jnleeésg mgáayzrataa az, hgoy az erbemi agy nem eyedgi btüeket, hneam tleejs sazakvat ovals. Íme a bzoinytéik. Úhygoyg tnseseek mkneit bkébeén hyagni a hleysersáíi fmonisáokgkal!

2011. máj. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
84%
Persze, gondolom nem direkt csinálják, hanem olyan gépük van, amin nincs ékezet. A durva helyesírási hibák engem jobban zavarnak, meg az ilyesmik, hogy "lájk", de ettől függetlenül elolvasom, amit írnak. Nem az én dolgom végül is, hogy ki hogyan ír.
2011. máj. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
Én elolvasok minden választ, ha saját kérdésemre érkezett, mások kérdéseinél nem szoktam, de ott sem ékezet, vagy helyesírás alapján döntök melyiket olvasom el.. Az ékezet nélküli írások nem zavarnak, a súlyos helyesírási hibások igen, úgy vagyok vele, hogy inkább a tartalom számít, mint az ahogyan le van írva, de aki két mondatot nem bír helyesen leírni, annak a mondandója is kb. annyit érhet...
2011. máj. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
Nem a helyesírás számít, hanem a tartalom. Aki valamilyen oknál fogva nem tud helyesen írni, annak is joga van társalogni, nem lehet kirekeszteni. Azért írom, ezt, hogy valamilyen oknál fogva, mert pl. van egy ismerősöm, akinek korábban autóbalesete volt és néha úgy ír, mint egy első osztályos. Ezen kívül vannak súlyosan diszlexiás emberek, akik egyébként az élet más területén megállják a helyüket.
2011. máj. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:

Engem a vesszők hiánya tud megőrjíteni.


http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egyeb-kerdesek__1809..


Moderátori szerkesztés előtt itt a fejfájás és a hátulja szavakban a létező össze variációban megjelent az ly.

A kérdezőnek nem tűnt fel utána, hogy ketten is emlegették a felyfájáson kívül a fejfályást és a fejfást, mint kiváltó okot. Még válaszolt is rá, lásd a kommentjét.

2011. máj. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
50%
Írja ezt egy olyan, aki a zárójelet mondaton kívül alkalmazza?:)
2011. máj. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
100%
Én kicsi korom óta rengeteg könyvet olvasok, úgyhogy hozzászoktam ahhoz, hogy csak a normális helyesírású szövegeket tudom rendesen értelmezni. Ha egy szövegben nincsenek írásjelek, ékezetek és/vagy sok a helyesírási hiba, azt nagyon nehezen tudom értelmezni, úgyhogy általában nem olvasom végig. Ráadásul ha a szöveg írója nem veszi a fáradságot, hogy tisztességes írásképpel írjon (értelemszerűen itt most nem a külföldi billentyűzetet használó fórumozókra gondolok), akkor én miért venném a fáradságot, hogy kibogarásszam azt a maszlagot, amit begépelt?
2011. máj. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
0%

"Írja ezt egy olyan, aki a zárójelet mondaton kívül alkalmazza?:)"


Épp ezt akartam, h más szemében a szálkát...

Hülye pi*csa..

2011. máj. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
0%

A gepemen nincsen ekezet,kulfoldon elek. Azt,hogy te elolvasod-e vagy nem az engem nem erdekel egy csoppet sem.

Engem az zavar,amikor egybeirjak a mondatokat se vesszo se semmi.

2011. máj. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!