Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen szituációban bosszantot...

Milyen szituációban bosszantottak fel eddig az idősek?

Figyelt kérdés

Engem már sok helyen. Buszon, orvosi rendelőben, boltban, buszmegállóban...

Azt hiszik, mert idősek, mindent megtehetnek?


2009. febr. 19. 11:55
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
71%
Kérdező! Te is ráérsz korábban kelni, hiszen más dolgod sincs, mint tanulni.
2009. febr. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 A kérdező kommentje:

6:50kor elindulok suliba, 7:40re érek be. Hova kelljek még korábban? És miért én? Induljak el 6kor? A fenét...induljanak később a nyugdíjasok, ez megoldhatóbb. Azért mert ők nem tudnak aludni, rögtön menni kell valahová? Ennyire nem bírnak megmaradni a fenekükön?

A szomszédunk terhesen (asszem 10 hetes volt) felszállt a buszra, (fél12kor volt, délre ment orvoshoz), CSAK nyugdíjasok voltak a buszon, az egyik inkább a 2 ülés közepére ült, nehogy leüljön az a szerencsétlen terhes asszony, egy nagyobbat fékezett a busz, a nő elesett, elvetélt. EZEK UTÁN SZERESSEM A NYUGDÍJASOKAT? Köszönöm, nem. Ez úgy kb. 1 hónapja történt.


Persze, a fiatalok sem angyalok, néhányat le is lőnék legszívesebben, de velük nincs annyi problémám, mint a nyugdíjasokkal. Főleg akik pampognak, mert eldobtam a banánhéjat, ő meg eldobja a papírzsepijét. "Követendő példa"...

2009. febr. 24. 18:28
 23/37 anonim ***** válasza:
17%
Ez mind szép,de járt már úgy valaki hogy a pénztárnál előtte egy nagyothalló vagy süket vénasszony akart kártyával fizetni ? Mert én igen és az ellenségemnek sem kívánom !
2009. febr. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
40%

Kérdező!


Mondom én, hogy olyan leszel öreg korodra, mint akiket szidsz. Sőt, már most olyan vagy! :))


"6:50kor elindulok suliba, 7:40re érek be. Hova kelljek még korábban?"

Kelhetsz 5-kor is. Ki akadályoz meg benne? ... Ja, a bulizás, tényleg. :)


"És miért én?"

Miért ők?


"induljanak később a nyugdíjasok, ez megoldhatóbb"

Semmivel sem megoldhatóbb. Ugyanolyan. Nekik ez a jó, neked az. Ha téged zavar, kelj korábban. Ha őket zavarja, majd később mennek piacozni. Ennyi.

Miért várod el, hogy mások a te életviteledhez alkalmazkodjanak? Ha neked nem tetszik, alkalmazkodj te.


"EZEK UTÁN SZERESSEM A NYUGDÍJASOKAT?"

Micsoda szép kitalált történet volt...! :)

Ha igaz lett volna, akkor már a kérdésben előhozod ezt. De legkésőbb az első kommentedben.

Kár erőlködni már, egyértelműen látszik, hogy ez kitaláció volt. Hazudsz, mert már nincs érved.

Átlátszó vagy.


"Főleg akik pampognak, mert eldobtam a banánhéjat, ő meg eldobja a papírzsepijét. "Követendő példa"..."

Mondom én, hogy semmivel sem vagy másabb!

Te is papogsz, hogy eldobja a zsebkendőjét, te is eldobod a szemetet, és a nálad fiatalabbaknak te is egy "követendő példa" vagy ... lennél.


Ennyit rólad. Csak úgy virít rólad a kettős mérce!

2009. febr. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 A kérdező kommentje:

Na ugye. Ha az idősek meg tudnának ülni otthon a fenekükön, nem lenne velük baj. Nagyszüleim csak akkor járnak ki, ha boltba vagy orvoshoz mennek. 2-3 napra előre bevásárolnak, hogy ne kelljen nyomorogni a buszon.

Aki meg mindenképpen sétálgatni akar (mert olyan időssel is találkoztam, aki UNATKOZIK, ezért buszozik egész nap), az meg vegyen kutyát. Azzal sétálhat eleget!

2009. febr. 24. 20:46
 26/37 anonim ***** válasza:
94%

Gondolj bele, hogy összesen mennyi ember idős lehet, és annak hány százalékával találkozol a tömgeközlekedési járműveken. Szerintem a túlnyúmó részük nem járkál mindennap ide-oda, egyrészt mert sokan közülük betegek, másrészt meg nagyon sokan vannak. Ezért hiszed azt, hogy az idős emberek nagyrésze összevissza furikál, pedig a nagyrészük otthon van.


Sajnálom, ha igaz a történeted. Azok az idősek, akik nem engedték át a helyüket egy terhes nőnek tényleg elítélendők. De ez nem általános tendencia. Én például sokszor át akartam adni a helyemet, és mondták, hogy Nem kell aranyoskám, úgyis mindjárt leszálok. Megjegyzem, hogyha terhes lennék (ami nem lehet, mert fiú vagyok), és a buszon nem lenne hely, tuti megkérném valamelyik időst, hogy üljön már beljébb. Max. csúnyán néznek rám, az meg az ő dolguk.

2009. febr. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
94%

Remélem azt azért nem szeretnéd, hogy hálát rebegjünk a nagyszüleidnek mert otthon maradnak a fenekükön... senkinek nem tesz jót a bezártság, ugyanúgy az időseknek sem ahogy neked sem esik jól napokat lenni otthon. Hidd el, egy idő után baromi unalmas... az én nagymamám is reggel 8ra jár, gondoltad volna? Ő sem mehetne eggyel későbbi busszal, ahogy te nem érsz be az iskolába, úgy ő a plébániára - tudod nem tehetné meg, h otthon ül és nem csinál semmit, a nyugdíjból nem tellik sokra.. persze kiböjtölhetné a hónapot, tudom, sok nyugdíjas megoldja, de asszem joga van ahhoz, h reggel buszra szálljon és tegye a dolgát. A csúnya ebben az, h gyalog jár...:D viszont ő maga is tudja, h ha nem lenne ez, hogy reggel fel kell kelnie és mennie kell ki se tenné a lábát. múltkor beteg volt, két hétig otthon feküdt, megváltás volt, h az utcára mehetett...


most komolyan, hogy képzeled, hogy egész nap otthon fog ülni? csináld te ezt egy ideig...


nem hogy örülnél, h végre teszel vmi jót, ami semmibe nem kerül mégis örömet szerzel vele és egy kis jóérzést vkinek, aki már annyisok évet lehúzott hozzád hasonló gondolkodásmódú emberek között :/

2009. febr. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 A kérdező kommentje:

20:44!

Egyrészt nem járok suliidőben bulizni, másrészt NEM KITALÁCIÓ amit leírtam, harmadrészt ha nem hiszed el, minek olvasod el amit írtam? Senki nem kért meg rá.

Miért én kelljek 5kor? Nem fogok egy öreg miatt sem korábban kelni, és nem adom át a helyemet, mert NEKEM SEM fogják átadni, ha öreg leszek. Akkor meg?

És mielőtt jönnél a "a nagyszüleidnek is átadják a helyet", nem, mert a nagyszüleim nem buszoznak, csak ha orvos mennek, vagy bevásárolni (2-3 naponta)

2009. febr. 24. 23:34
 29/37 A kérdező kommentje:

22:53!

Az idősek pontosan tudják, hogy a diákok mikor mennek iskolába. Ha nem vagy diák (gondolom már nem vagy az), nem hiszed el, de azért fárasztó 8tól 3ig a suliba lenni, érdekes módon, 13-14 óra után szinte üresek a buszok, egy időst sem látni.


A nagyszüleimnek ha hiányzik a levegő, kimennek a ház elé, leülnek a padra, vagy a házkörül sétálnak. Rejtvényt fejtenek, tv-znek és ennyi.

Nálunk (nem mondok várost) nagy probléma a sok idős a buszon, apukám sofőr, és őket is idegesíti, hogy a buszpályaudvart követ 4. megállóban (a 9ből) már olyan tömeg van a buszon, hogy az utasok fele nem tud felszállni, főleg a diákokat szorítják ki, akik ilyenkor elkésnek.



Ja és még annyit akartam mondani, hogy nem egyedül az én problémám a sok idős, hanem általánosságba a diákoké (itt a városban). Nem az én igényeimhez kellene, hogy alkalmazkodjanak, hanem egy problémát kellene megoldani, amit 5-10 ember nem tud, csak az emberek. Elhihetitek, örülnék, ha nem 7:45re kellene suliba járnom, hanem 10re.

És szerintem az idősek sem szeretnek nyomorogni a buszon. Ennyi!

2009. febr. 24. 23:42
 30/37 anonim ***** válasza:
67%

Kérdező!


"NEM KITALÁCIÓ amit leírtam"

Persze persze. :)


"Nem fogok egy öreg miatt sem korábban kelni"

Az öreg meg úgy gondolkodik, hogy nem fog más időpontban menni a piacra egy fiatal kis csitri kedvéért. Ennyi.

Mondtam már, hogy ha zavar, majd alkalmazkodsz. (Vagy hőbörögsz tovább értelmetlenül.)


"nem adom át a helyemet, mert NEKEM SEM fogják átadni, ha öreg leszek"

Persze, hogy nem fogja senki. Mert már most is ugyanolyan tapló vagy, mint akikről beszélsz. Neked már most sem adnám át, ha tudnám, hogy te vagy. Álldogállj csak a hűdenehéz 15 kilós táskáddal.

A kis lökött agyaddal meg nem fogod fel, hogy ha most te példát mutatnál, és átadnád, akkor a nálad fiatalabbak is ezt látnák, és öreg korodra neked is átadnák. Mert tudnák, hogy az "ő öregjeik" normális emberek.

De amíg ilyen tipikusan magyaros a felfogásod ("én miért csináljam, amikor a másik sem"), addig ne lepődj meg, hogy ez a helyzet.

A társadalom olyan, mint a tagjai. Együtt formáljuk. Te is. Nem kell másokra ujjal mutogatni. Először a saját házad táján kellene rendet tenned, és utána nézegetni kifelé.


"mert a nagyszüleim nem buszoznak, csak ha orvos mennek, vagy bevásárolni (2-3 naponta)"

Ebben meg egy akkora ellentmondás volt, mint ide Kenya.

"nem buszoznak" ... "csak 2-3 naponta".

Gondolod minden öreg nap mint nap utazgat buszon?


Amúgy biztosan nagyon megerőltető 8-tól 3-ig tanulni. Rettenetesen az lehet. Továbbra is sajnállak téged, ha lehet, még hatványozottabban. ... Nekem valahogy nem volt megerőltető. Sőt, szerettem tanulni és minden pillanatát élveztem. Mert tudtam, hogy ezzel sokkal többre vihetem, mint őseim a napi 12 óra gályázással éhbérért. Meg egyébként sem találtam megerőltetőnek, mert érdekes volt. Volt lehetőségem arra, hogy többet elérjek, mint a szüleim. És mindezért nem kell izomszakasztó munkát végeznem, hanem csak be kell ülnöm egy padba és figyelnem, tanulnom. Az tartotta mifelénk nehéznek, akinek nyűg volt, mert nem szeretett tanulni. ... Biztos bennem volt a hiba akkor is... :S


Egyébként rendkívüli módon "örülök", hogy a mai fiatalság egyre nagyobb hányada áll ilyen tapló parasztokból (banánhéj eldobálás, hely át nem adás, stb.), mint te. Annak meg mégjobban "örülök", hogy más szemében a szálkát mindig észreveszik, míg a sajátjukban a gerendát sem. ... Tipikus lenyomata a mai magyar társadalomnak. Kiválóan idomulsz te is hozzá. Gratulálok. :((

2009. febr. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!