Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen szituációban bosszantot...

Milyen szituációban bosszantottak fel eddig az idősek?

Figyelt kérdés

Engem már sok helyen. Buszon, orvosi rendelőben, boltban, buszmegállóban...

Azt hiszik, mert idősek, mindent megtehetnek?


2009. febr. 19. 11:55
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
44%

Igen. ezen kívűl azt hiszik, hogy megtehetik, hogy előre furakodjanak, mert ugye ők ráérnek egész nap, de akinek munkája van vagy iskolába siet az nem. ennek ellenére nekik fontosabb. azt hiszik buszon csak ők ülhetnek le, és furán néznek rád, holott te is lehetsz rosszul.

Egy csaj pl rosszul volt a buszon, és mondta neki a sofőr hogy engedje leülni a nénit. hiába mondta hogy nincs jól. végül felállt és odahányt buszra...

és felülnek a buszra, reggel egy egy misére vagy fogalmam sincs, mikor te pont dolgozni vagy suliba mész, és nem férsz rá. elmondom az én nagyim sose indult el ilyenkor sehova ( reggel) hanem várt pár órát...

lehet frusztrálja őket hogy már csoffadtak

2009. febr. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:

Engem ma az orvosi rendelőben bámultak. Elmúltam 18, a gyerekorvos elzavar. Mit csináljak ha beteg vagyok?

A buszozás a legborzasztóbb. reggelente 5 perccel korábban elindulok, egy buszmegállóval előbb szállok fel a buszra, és akkor még akad ülőhelyem. Sokszor beszóltak már, hogy adjam át a helyem. És ha nem teszem? Megkergetnek vasvillával? Meg ha nincs ülőhely, és állnom kell, szedjem le a táskát a hátamról, és fogjam kézbe. A 14-15 kilós táskámat (3 havonta kell új táska, mert elszakad a sok tankönyvtől) fogjam kézben? Na persze. Mikor az "idős néni" leül a kettes ülésre kívülre, belülre teszi a max 1 kg-os szatyrát, neki nem szólnak?

Tartós betegségem miatt nemsokára rokkant nyugdíjas leszek (ahogy leérettségizem) majd ha valaki rámszól, hogy adjam át a helyem, megmondom, hogy nyugdíjas vagyok, jogom van ülni. 2000-ért megveszem a bérletem, ők ingyen kapják, de nekik ülni kell?

2009. febr. 19. 12:36
 3/37 A kérdező kommentje:
Meg ugye miért is kell a nyugdíjasoknak reggel fél7kor boltba menni? Elfogy az akciós kenyér meg a tej?
2009. febr. 19. 12:41
 4/37 A kérdező kommentje:
Ja az meg a másik, hogy büdösek. De miért? Nekik túl modern az izzadásgátló dezodor? :D
2009. febr. 19. 13:27
 5/37 anonim ***** válasza:
76%
Akkor szoktak felbosszantani mikor a töküres buszon odajön, h adjam át a helyem. nincs 1 méterre tőle a következő szabad hely.
2009. febr. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
84%

Én egy kisebb városban élek. a néni meg belebambul a fejembe kikényszerítve ezzel azt h köszönjek neki és miután megtettem elfordul és nem köszön meg semmi. nah és ettől tudok a falra mászni.

amúgy arra azért gondolni kell hogy lehet h tényleg fáj neki valamilye illetve hogy korházba vagy orvoshoz megy és majd ha te is öreg leszel te is hálás leszel ha egy fiatal átadja az ülőhelyét.

abban viszont egyetértek veletek, hogy vannak olyan öregek akik visszaélnek öregségükkel és az ingyen utazás lehetőségével.

2009. febr. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
92%

Érdekes, mintha nemrég lett volna már egy ilyen kérdés...

És ott is írt valaki 15 kilós táskáról, meg jött a busz is.

Ott nem sikerült kellőképpen kidühöngened magad? :S

Ha fáj, vegyél be gyógyszert.

2009. febr. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Engem is szoktak idegesíteni néha, én akkor szoktam átadni a helyem, ha valami tényleg rosszul mozgó, beteg vagy nagyon öreg ember jön. Amúgy meg gyakran szoktam állni is. Miért nem teszed le a földre a táskád? Én gyakran le szoktam, és nem lett piszkos, max. az alja, amit úgyse látok.


Neked:

"Járnak, kelnek, mindenre és mindenkire megjegyzést tesznek, rosszindulatúak, büdösek. A temetőben meg ott a sok hely."


Hogy Te mekkora egy paraszt vagy! A temetőben meg ott a sok hely. Gondolom téged várnak.

2009. febr. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó előtte!

Nem én tetem fel azt a kérdést, nem is láttam. Tudod, a középiskolásoknak országszerte nehéz a táskájuk. Hiszed vagy sem, így van.

2009. febr. 20. 00:02
 10/37 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Ha a földre teszem a táskám, rálépnek vagy felrúgják. És ha koszos az alja, utána én azt behozom a lakásba, és az ágyra rakom a táskám, úgy tanulok. Ezért nem akarom. A néni se rakja le a táskáját a földre.

2009. febr. 20. 00:04
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!