Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen szituációban bosszantot...

Milyen szituációban bosszantottak fel eddig az idősek?

Figyelt kérdés

Engem már sok helyen. Buszon, orvosi rendelőben, boltban, buszmegállóban...

Azt hiszik, mert idősek, mindent megtehetnek?


2009. febr. 19. 11:55
1 2 3 4
 11/37 Hintalow ***** válasza:
96%

Ekkora problémát csinálni...

A világon a legegyszerűbb megoldás: nem kell leülni, és akkor nem lesz ilyen probléma.

Én nap i szinten keresztül tömeg közlekedek Budapesten, beállok a busz sarkába, vagy ahol éppen van hely, és kész.

Nincs kedvem a "kinek van joga leülni" népi játékhoz, ezért kimaradok belőle. Ennyi.

2009. febr. 20. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
29%

Óóó, te szegény! Nehéz a táskád!

Nekem nem volt szerinted 15 kilós? Volt az több is.

Mint odaát is leírtam neked (nem kell kamuzni, válaszoltál ott is), egy öreg lehet, hogy ilyen idős korában nem 15 kilós táskát, hanem 50 kilós zsákokat pakolt napi rendszerességgel. Sz@rt lapátolt, állatokat hajtott, és csupa olyan munkát végzett, amibe te ma valószínűleg belerokkannál.

És akkor még busz sem volt, hogy elmenjen a szomszéd faluba, vagy akárhova, nemhogy leüljön a buszon!


De amúgy tényleg sajnállak érte. Te szegény, agyongyötört, nyomorgó középiskolás! Jaj, jaj! De sz@rul is élsz! Olyan kegyetlen az élet manapság, nem?

Nem kell dolgoznod a napi betevőért, nem kell dolgoznod, hogy ruhád legyen. Járhatsz csavarogni, mehetsz buliba. Életedben nem láttál még szinte senkit sem meghalni (az öreg meg gyaníthatóan végigélte a II. világháborút kb. olyan idősen, mint most te vagy).


Itt ülsz 11:55-től 13:27-ig a net előtt (Iskolaidőben??? Érdekes. Nem kellene tanulnod ilyenkor?), és válaszolgatsz a gyakorikérdéseken, majd utána éjfélkor is ráérsz netezni. Nincs más dolgod, mint a számítógép előtt ülj, és fikázd az időseket...


Úgy sajnállak, elhiszed?! Hisz oly kemény az életed!

2009. febr. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
6%

ez az utolsó szöveg elég korlátolt szerintem. akárkinek lehet valami baja, nyomora, amit nem lehet összehasonlítani mással, és nem lehet azt mondani h nekem rosszabb. lehet hogy a szerinted semmiség, őt megviseli.

(a kérdés sem az volt amire válaszoltál. )

tegyük fel van egy rákos, aki meghal , és egy taposoaknára lépett. ugye hogy a rákosnak rosszabb, mert ő meg is hal.

meg ettől ki vagyok , mikor összehasonlítják hogy nézd meg őt.neki rosszabb, neki ez sincs...bla bla...de: a másik azt szokta meg amiben él, és abban történő változás okoz neki problémát....neki az volt természetes, miért élje bele magát egy szegényebb , betegebb, obejktiven nézve rosszabb helyzetben lévő állapotába....

mindenkinek más a baja, erről irhatnék órákig

2009. febr. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
96%

Kedves 10:31!


Látom, egy szót sem értettél abból, amire próbáltál válaszolni. De azért szép volt! :S

2009. febr. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
8%

kedves 14 15

reggel volt, aki érteni akrja összeteszi..

de te látom csak kritizálni tudsz mindenkit és okoskodni, biztos egy megkeseredett 30 as vagy, aki nagyon okosnak hiszi magát és nagyon komoly...és nincs senkije ráér és okoskodik...ennyi...az ilyen öregedő ebből mit értene??őt is kezdi frusztrálni

2009. febr. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
95%

"aki érteni akrja összeteszi"

Kár, hogy neked ez nem sikerült. :)

2009. febr. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 A kérdező kommentje:

09:18!

Épp influenzás vagyok, azért ülök itthon. Tudod, ilyenkor gyógyulok. Azért kíváncsi lennék te mit csinálsz? Mindjárt jön a délutános vagyok, vagy a munkahelyemről netezek szöveg. Ha te ennyire értetlen vagy, akkor SAJNÁLLAK, de nem én írtam azt a kérdést amire te gondolsz. (Miért is írnám ki kétszer ugyanazt). Szánalmas amiket írsz, de magadat minősíted vele.

50 kilós zsákokat, na persze te már csak tudod...:D

2009. febr. 20. 19:34
 18/37 anonim ***** válasza:
75%

Influenza ... persze. :)))

Aki influenzás beteg, az nem áll neki éjfélkor internetezni!


Én meg magánvállalkozó vagyok. És a szakmám véletlenül éppen honlapkészítés. Így egész nap netközelben vagyok. És rá is érek, mivel magamnak osztom be a munkámat. Akkor netezek, amikor kedvem tartja. Pl. most.


Igen, én már csak tudom. Nem kis csitri vagyok, mint te. Úgy hívják az ilyet, hogy élettapasztalat. Ami neked ugyebár nincs.

39 éves koromra még mindig emlékszem a saját esetemben is olyanra, hogy tizenévesként 50 kilós zsákokat pakoltam. És komolyan tiszteltem és becsültem akkoriban azon felnőtteket (ma már öreg emberek, de akkor sem számított többségük fiatalnak), akik mellettem dolgoztak. Mert ők is ugyanúgy pakoltak. Ha nem jobban!

Apám annakidején a TSZ-be úgy járt dolgozni (miután elvették a földjét), hogy napi 8 km-t gyalogolt hajnalban, majd ugyanez vissza este. Ha esett, ha sütött, ment. Nem busz, meg kocsi! Óriási szerencséje volt, ha járt arra egy lovaskocsi és felkapaszkodhatott rá!

Volt az ilyen öregek közül nem egy, aki a családját, hozzátartozóit vesztette el a háborúban. Mégsem adta fel. Új életet kezdett, új családot alapított. És dolgozott. Nem pedig nyavajgott, mint a mai fiatalok többsége.

Ja, és tisztelte az idősebbeket, mert tudta, hogy ő még élni sem élhetne, ha azok nem dolgoznak!


Szánalmas a mai fiatalság nagy része. Csak nyavajogni, sápítozni tudnak. Tisztában vannak a jogaikkal, de kötelességtudat az egy szál sincs.

Tisztelet a kivételnek. ... Te, kedves kérdező, persze nem tartozol a kivételek közé. Ráadásul nemcsak hogy nyavajogsz, hanem szidod is azokat, akik - többek között - érted dolgozták le az életüket.


Nem tagadom, hogy van az idősek között is sok bunkó, mert valóban van.

Mint ahogy a fiatalok körében is. (Gondoljunk csak ott is a "sorbanállásra", üdítős flakonok eldobálására. A buszok ülésében található többkilónyi rágót sem hiszem, hogy a 60 éves nénike ragasztaná oda. Meg szerintem a falfirkákat sem ők csinálják, és a kukákat sem ők rugdossák fel bulizás után...)

Te valószínűleg pont olyan leszel öregkorodra, mint akiket most szidsz. És most is pont olyan vagy - csak fiatalban.

2009. febr. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:
köszi de nem voltam kíváncsi az élettörténetedre! Nem mondtam, hogy a fiatalok ártatlanok, de engem idegesít, hogy azért kell 1 busszal korábban mennem, mert az idősektől nem férek el. Ráérnek, nem csinálnak semmit egész nap (csak főznek), ezért mehetnének későbbi busszal is, hogy ne legyen tömegnyomor. Ők is le tudnának ülni,és a fiatalok is. És azt is bunkóságnak tartom, hogy a legtöbb nyugdíjas már elérte azt a kort, hogy nem kell neki bérlet, tehát INGYEN utazik, és több jogot akar magának a buszon, mint az, aki megveszi a bérletét. Persze a diákbérlet olcsó, de a felnőttbérlet nem.
2009. febr. 23. 23:40
 20/37 anonim ***** válasza:
61%

Mivel jobb a mai fiatalság?

Fasiszták valamint liberális b&zik, vandálok, hőzöngők, alkoholisták, drogosok, testi és lelki nyomorékok.

Bennük sincs mit tisztelni.

2009. febr. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!