Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen egyetemre menjek? Jog...

Milyen egyetemre menjek? Jog vagy orvosi?

Figyelt kérdés
Most vagyok 21, nagyon jó tanuló. Belekezdtem 1 szakba(német), rájöttem, hogy a motivációm elveszett... Eleinte fordító szerettem volna lenni ezzel, de rádöbbentem, hogy olyan hivatásra vágyom, amivel több a lehetőség, fejlódésre és anyagilag is. Így aztán párhuzamosan elkezdtem a közgén egy szakot, de nagyon nem tetszik, így arra gondoltam váltok jogra... Tanultunk pár jogi tárgyat, és azt éreztem talán ez... Viszont közben 1 éves korom óta motoszkált a fejemben az orvosi egyetem gondolata is, viszont azt már csak kb. 22-23 évesen kezdhetném el, mert nincsenek meg hozzá a megfelelő érettségik. Az idegen nyelvek szeretete miatt próbáltam mindig választani,de egyre kevésbé érzem a motivációt azon az irányon.... Szeretnék higgadtan döntést hozni. Azt már elhatároztam, hogy a német szakot befejezem, a közgén passziváltatni fogom magam. A jog és az orvosi közöt nem tudok dönteni. A jog szempontomból egyszerűbb lenne, a ponthatárt is el fogom érni. Idegen nyelvekhez is passzolna... Az orvosi meg jobban vonzana. Össze vagyok zavarodva, valaki kérem segítsen, vagy adjon tanácsot, hogy lehet ebből kikevergőzni....

2013. júl. 15. 21:32
1 2 3 4 5
 41/47 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a segítő kommenteket, hétfőtől indul a jogászképzésem. :) Olyan jogász szeretnék lenni, akinek nem az a legfontosabb, hogy anyagi és társadalmi elit szerepében tetszelegjen, hanem érdemleges, elhivatott munkát végez, és az emberek problémáit megfelelően tudja kezelni, segít a megoldás megtalálásában. Olyan terület felé fogok orientálódni, amelyben ezeket meg is tudom valósítani. Talán egyelőre túl idealista vagyok, de úgy érzem a jog a helyzetemben a legjobb döntés. :)
2013. szept. 1. 11:56
 42/47 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező! Nagyon szurkolok Neked, hogy minél könnyebben vedd az akadályokat az egyetemen! Ilyen jogászokra van szükség!! Sok sikert a továbbiakban!
2013. szept. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:

"Ez a fél mondatot pontosítottam, hisz elég hosszú a kérdezz-felek ebben a kérdéseben. És itt úgy láttam hogy van amit nem olvastál el.(és tényleg nem)"


Értem, de te még mindig nem érted. Ez csak a 2012 után kezdőkre vonatkozik amiket leírtál.

Aki 2012 előtt kezdte a felsőoktatásban a tanulmányait az kicsit más.


Mivel te azt írod hogy 4 félév (azaz 2 év) "veszett el", ezért már csak 8 féléve marad. Pedig 2013 mínusz 2 = 2011. Azaz ha valaki 4 félévvel ezelőtt kezdte el a képzését, az még 2012 előtt kezdte. Szóval rá más szabály vonatkozik.

2013. szept. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:

Amúgy nem tudom mit nem olvastam el, mivel minden bejegyzésedre válaszoltam, viszont nekem megint önmagam kellett ismételnem, szóval úgy tűnik te nem értettél jól valamit vagy te nem olvastál el mindent. Próbálok finoman fogalmazni, és köszi az észrevételt az első kommenteddel, mert nekem is segített hogy észrevegyem hogy mit nem fejtettem ki elég jól.


Kérdező sok sikert.

"Olyan jogász szeretnék lenni, akinek nem az a legfontosabb, hogy anyagi és társadalmi elit szerepében tetszelegjen, hanem érdemleges, elhivatott munkát végez, és az emberek problémáit megfelelően tudja kezelni, segít a megoldás megtalálásában. Olyan terület felé fogok orientálódni, amelyben ezeket meg is tudom valósítani. Talán egyelőre túl idealista vagyok, de úgy érzem a jog a helyzetemben a legjobb döntés. :)"


Nem az a baj ha idealista valaki, hisz szerintem alap lenne az hogy a fejlődésre és a jóra törekszünk.

A fontos inkább a gerinc és az elszántság megléte kellene legyen. Több tízezer jogász van ma Mo-n. Szóval mindegy milyen terület felé orientálódsz, ha meg akarod őrizni a gerincedet és nem a pénz (korrupció pl) mellé állni akkor harcolnod kell, mindegy milyen területen vagy. Te eleve úgy gondolod hogy alá kell vetned egy területnek magad. Pedig ez nem így van. Egy jó szakember a saját területén ér el sikert, nem pedig magát veti alá egy-egy területnek, ami épp kizsákmányolná.

2013. szept. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 A kérdező kommentje:
nem gondolom, hogy alá akarom vetni magam egy területnek, de az tény, hogy ennek a szakmának vannak olyan ágai, amelyek majd biztos kevésbé érdekelnek, és idővel el fog válni, hogy mi az, ami igazán megragadta az érdeklődésem. Amikor ez kiderül, akkor mindent meg fogok tenni azért, hogy a számomra érdekes, kihívást jelentő szakirányban/témában a saját belátásom tapasztalataim szerint jó munkát végezzek. Alázat nélkül ez nem megy..
2013. szept. 8. 15:56
 46/47 anonim ***** válasza:
Igen, teljesen igazad van kérdező. Részemről az inkább csak egy filozófiai kijelentés volt. Mivel sok jogász ma Mo-n téves hitrendszer alapján gondolkozik.. De ez elég mély téma. És persze nem csak magyar sajátosság, de máshol valahogy könnyebben kinövik..
2013. szept. 10. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
Végül a jognál maradtál? Elvégezted? Vagy orvosi lett?
2020. jan. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!