Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen egyetemre menjek? Jog...

Milyen egyetemre menjek? Jog vagy orvosi?

Figyelt kérdés
Most vagyok 21, nagyon jó tanuló. Belekezdtem 1 szakba(német), rájöttem, hogy a motivációm elveszett... Eleinte fordító szerettem volna lenni ezzel, de rádöbbentem, hogy olyan hivatásra vágyom, amivel több a lehetőség, fejlódésre és anyagilag is. Így aztán párhuzamosan elkezdtem a közgén egy szakot, de nagyon nem tetszik, így arra gondoltam váltok jogra... Tanultunk pár jogi tárgyat, és azt éreztem talán ez... Viszont közben 1 éves korom óta motoszkált a fejemben az orvosi egyetem gondolata is, viszont azt már csak kb. 22-23 évesen kezdhetném el, mert nincsenek meg hozzá a megfelelő érettségik. Az idegen nyelvek szeretete miatt próbáltam mindig választani,de egyre kevésbé érzem a motivációt azon az irányon.... Szeretnék higgadtan döntést hozni. Azt már elhatároztam, hogy a német szakot befejezem, a közgén passziváltatni fogom magam. A jog és az orvosi közöt nem tudok dönteni. A jog szempontomból egyszerűbb lenne, a ponthatárt is el fogom érni. Idegen nyelvekhez is passzolna... Az orvosi meg jobban vonzana. Össze vagyok zavarodva, valaki kérem segítsen, vagy adjon tanácsot, hogy lehet ebből kikevergőzni....

2013. júl. 15. 21:32
1 2 3 4 5
 31/47 A kérdező kommentje:
köszi, neked is :) én azóta a jog mellett döntöttem, és remélem nem fogom megbánni
2013. júl. 23. 19:16
 32/47 anonim ***** válasza:
Az orvosit amúgy is csak nappali képzési rendben csinálhatnád. Amúgy egyetemi oktatóként az a tapasztalatom, hogy a két szakra járás (jogász+bármi; igazgatásszervező+bármi) általában azt eredményezi, hogy a végén egyiket sem tanulják meg rendesen.
2013. júl. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:

Kedves 32-es válaszadó!

Melyik egyetemen oktatsz?

Én vagyok az aki ebben a kérdésben válaszolgatott többször a kedves kérdezővel, és én járok igazgatásszervező szakra+ egészségügyi karra is. Hála az égnek azért nem igaz amit te gondolsz a dologról. Képes lehet valaki jól teljesíteni mindkét szakon. Nekem jeles minkét szakon az eredményem. Mivel a kérdező nagyon jó tanuló volt, sok ponttal ment jogra most, és már kevés van az eredeti alapszakból, szerintem hasonló eredménye lesz mint nekem a saját szakomon. Egy vélemény

2013. júl. 31. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:

Sok mindenben jó vagy, de nincs önismereted. Most jó irányba indultál, mert lehet hogy bizonytalannak érzed magad meg ezt a helyzetet, de pont ez vezethet a megoldáshoz hogy végre felismered, nem ott vagy ahol lenned kell. Ha még jobban magadra figyelnél akkor egy idő után azt is megéreznéd hol kell lenned. Én is hasonló cipőben jártam, de egy joghallgató barátomat most vették fel doktori képzésre. Ő mindig is elhivatott volt, tudta mit akar és tudta hogyan. Nálad ez még nincs meg, szóval mindenféle karrierálom helyett és elvárás helyett egy ideig magadra kellene figyelni. Milyen tevékenység közben érzed magad a legjobban? És hasonló kérdéseket tegyél fel magadnak.

A jog és az orvosi tényleg nagyon különböző. Amúgy a németet nem biztos hogy el kell végezned ahhoz hogy tolmács légy. Olyan ismerősöm is van aki egyetemi tanulmányai közben fordítóként dolgozik és így tudja finanszírozni a költségeit.

Én is olyan dolgokkal foglalkozom (és tanulok) amiknek nincs köze egymáshoz látszólag. A lényeg az hogy legyen valami terved és fontossági sorrended. Pl ha jogra mennél attól még később is tanulhatnál valami olyasmi szakmát ami "mások segítésével" foglalkozik.

A korod miatt pedig ne aggódj. 50 évesen is avval szeretnél foglalkozni amit szeretsz csinálni és ehhez 45 évesen is lehet szakmát váltani és egyetemen tanulni.

Igazából mindegy mit választasz. Ha nincs benned elszántság és bizonyos szenvedély a választott dolog iránt akkor átlagos szakember leszel. Ehhez pedig előny is az ha valaki később kezd. Mert sok professzor véli úgy hogy a 18-19 évesek közül a többség nem veszi komolyan és bulizni megy, de aki később kezdi az már tudja mit akar és épp ezért a tanulásra is jobban koncentrál. Persze ez nem szabály, vannak kivételek. (Amúgy szerintem is menne neked 2 szak egyszerre, viszont az új törvények értelében ha valaki 2 szakra jár akkor akkor 1 évnél 4 félévet vonnak le. Azaz a 12 ingyenes félévből 1 után 8 marad, azaz 3 év után már mindkét szakot finanszíroznia kell.)

Nagyon sokan vannak úgy amúgy hogy csak azért akarnak orvosok vagy fogorvosok lenni mert "fehér köpenyt szeretnének viselni" azaz a társadalmi státusz vonzza őket; pedig annyi jó más szak vagy témakör kapcsolódik a bioszhoz, kémiához.

2013. aug. 5. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
*Azaz a 12 ingyenes félévből 1 év után 8 félév marad, azaz 3 év után már mindkét szakot finanszíroznia kell
2013. aug. 6. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:

Előttem szóló nem nagyon olvastad végig a tényeket.

1. A kérdező eddig 4 állami félévet használt el német alapszakon ami ugye 6 féléves, a képzést fizetősön akarja befejezni.

2. Ebből következik hogy 8 féléve marad jogász képzésre, tehát jogász szakon az utolsó 2-t fizetni fogja.

Ezekkel tisztában van. Attól nagyobb butaságot nem tehet valaki ha 2. év végén pláne hó jól áll a szakon csak úgy otthagyja. Hosszú még az élet, sosem tudni mit hoz, jó az a német szakos diploma, pláne ha más karnyújtásnyira van a megszerzése.

2013. aug. 6. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
Kedves 33-as válaszoló: az NKE KTK-n oktatok.
2013. aug. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:

Előttem szóló nem nagyon olvastad végig a tényeket.

1. A kérdező eddig 4 állami félévet használt el német alapszakon ami ugye 6 féléves, a képzést fizetősön akarja befejezni.

2. Ebből következik hogy 8 féléve marad jogász képzésre, tehát jogász szakon az utolsó 2-t fizetni fogja.

Ezekkel tisztában van. Attól nagyobb butaságot nem tehet valaki ha 2. év végén pláne hó jól áll a szakon csak úgy otthagyja. Hosszú még az élet, sosem tudni mit hoz, jó az a német szakos diploma, pláne ha más karnyújtásnyira van a megszerzése.


De végigolvastam. Egy fél mondatommal volt bajod, amit ráadásul nem jól értelmeztél. Semmi másra nem is reagáltál. Érdekes vagy. Mivel a törvényt 2012-ben hozták, ezért azokra nem vonatkozik akik korábban kezdték meg tanulmányaikat. De ha szakot vált valaki akkor más a helyzet. De ez lényegtelen mert egyáltalán nem kapcsolódik a tárgyhoz. Nem pénzügyi tanácsot kért a kérdező, hanem teljesen más jellegű a kérdés, de legközelebb legalább olyanba köss bele amihez értesz.

2013. aug. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:

Igen a többivel egyetértettem, szimpatikusan értelmesen fogalmaztad meg a mondanivalódat.

Ez a fél mondatot pontosítottam, hisz elég hosszú a kérdezz-felek ebben a kérdéseben. És itt úgy láttam hogy van amit nem olvastál el.(és tényleg nem)

2013. aug. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim válasza:
0%
Mindenképpen az orvosit válaszd szerintem.
2013. aug. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!