Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen egyetemre menjek? Jog...

Milyen egyetemre menjek? Jog vagy orvosi?

Figyelt kérdés
Most vagyok 21, nagyon jó tanuló. Belekezdtem 1 szakba(német), rájöttem, hogy a motivációm elveszett... Eleinte fordító szerettem volna lenni ezzel, de rádöbbentem, hogy olyan hivatásra vágyom, amivel több a lehetőség, fejlódésre és anyagilag is. Így aztán párhuzamosan elkezdtem a közgén egy szakot, de nagyon nem tetszik, így arra gondoltam váltok jogra... Tanultunk pár jogi tárgyat, és azt éreztem talán ez... Viszont közben 1 éves korom óta motoszkált a fejemben az orvosi egyetem gondolata is, viszont azt már csak kb. 22-23 évesen kezdhetném el, mert nincsenek meg hozzá a megfelelő érettségik. Az idegen nyelvek szeretete miatt próbáltam mindig választani,de egyre kevésbé érzem a motivációt azon az irányon.... Szeretnék higgadtan döntést hozni. Azt már elhatároztam, hogy a német szakot befejezem, a közgén passziváltatni fogom magam. A jog és az orvosi közöt nem tudok dönteni. A jog szempontomból egyszerűbb lenne, a ponthatárt is el fogom érni. Idegen nyelvekhez is passzolna... Az orvosi meg jobban vonzana. Össze vagyok zavarodva, valaki kérem segítsen, vagy adjon tanácsot, hogy lehet ebből kikevergőzni....

2013. júl. 15. 21:32
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:

Van 465 pontod, hogy jogra államira felvegyenek?

Nem lesz azzal baj hidd el, sőt mindhárom diplomát szerezd meg..

Én eü karos vagyok..3 éves voltam, igazgatásszervezőn 2 éves, és egy gazdasági felsőfokú képzésben 1 éves...

Lehet szeretni mindhármat, és nem azért tanulom ezeket mert nem tudom hogy mit akarok csinálni tervszerűen választottam a képzéseket..

Szal jó lesz a jog én imádom..de nekem az igazgatásszervező a jobban bejött a célomhoz.

2013. júl. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 A kérdező kommentje:
494 pontom van az új rendszerben, ha jól tudom. Amikor 480 volt a max., akkor 474 volt, ha jól emlékszem. Szóval igen, megvan a pont, szerencsére. :) Viszont az orvosira kb. mint a 0ról kéne kezdeni...
2013. júl. 15. 23:21
 23/47 anonim ***** válasza:

Gratula te fantasztikus vagy!!:)))))))))))

Abban is bízok hogy neked egyszerre is menne legalább 2 képzés. (Én csak egyesével mertem növelni a szakok számát..)

ennyi pontot és tudást kár lenne elpazarolni..

Sos kérdezd meg a nyelvszakos képzésed to-ján hogy át tudsz e menni fizetősre..

2013. júl. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 A kérdező kommentje:
köszönöm, nagyon kedves vagy :) A 3 szakkal ezek szerint te sem vagy semmi :) Ha szeptembertől elkezdem a jogot, akkor együtt fogom vinni a némettel, ahol harmadéves leszek jövőre. Szerencsére már csak kevés tárgyam maradt ott, úgyhogy bízom benne, hogy meg lehet úgy csinálni.
2013. júl. 15. 23:29
 25/47 anonim ***** válasza:
100%

Első év lesz a legkeményebb Római jogon múlik hogy leszel-e jogász, polgárjogon szigorlaton meg hogy mikor leszel:)..lesz dolgod bőven jövőre...de kevés tárgyal menni fog.

Én lépcsőzetesen végzek szóval nekem könnyebb ettől, januárban eü-n államvizsgázok, és a nyár lesz dupla végzés..

Mesterképzést már csak 1-es vállalok (ezt volt eredetileg tervben), bár még ott is gondolkozóban vagyok..de ezen még ráérek agyalni.

2013. júl. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 A kérdező kommentje:
hajrá a továbbiakhoz, a bátorítást meg köszi még egyszer :)
2013. júl. 16. 00:19
 27/47 anonim ***** válasza:
100%

Pár választ olvastam végig, de elég volt, hülyeség h a jogászokból rengeteg van mint ahogy az is h a római jog a vízválasztó.

Jogra járok, idén leszek negyedéves. Mivel rengeteg ismerősöm lett a 3 év alatt, mindenki kivétel nélkül eltudott helyezkedni jogi területen, valaki ügyészséghez került, valaki közigazgatás felé ment, és a legkiemelkedőbbek az egyetemen maradtak, doktorandusznak, majd tanársegédnek, oktatnak, kutatnak. Persze mindehez kell egy minimum Cum Laude-s diploma, a Rite-ssel túl sokat nem ér az ember, max ügyvéd lehet, de pl ügyészséghez a 2-3as diplomával bekerülni nem lehet. Szóval keményen kell hajtani az 5 évet. A jog nagyon tág terület, lehetsz ügyvéd, ügyész, jogtanácsos, bíró, közjegyző, jogász multinál, rengeteg szakjogász képzés van amivel később továbbfejlesztheted magad. A fizetéssel sincs gubanc, egész jól keresnek a végzett ismerőseim.

A Római Jogról pedig csak annyit: ha az nem megy, akkor a többi tantárgy élve felfal... :) én utáltam az első évet, nekem kín volt, és nem a mennyiség miatt ( a későbbi években az első év többszörösét kellesz megtanulnod ), hanem mert én alapból utálom a törit, és az első év sajnos vagy nem sajnos töris év, ahol keményen megy a jogtöri, latin, római jog, filozófia stb. Második évtől jön be a büntetőjog, alkotmányjog stbstbstb. Mivel 1-1 tárgyat több félévig tanulunk, így félévről félévre nehezedik az anyag is, és a mennyiség is nő. Hiába van egy tárgyból csak 30 tételünk, ha az a 30 tétel felölel egy 300-400 oldalas könyvet...

A joghoz logika kell, nem elég a magolás, nálunk kiperegtek szépen a magolós hallgatók mivel vannak olyan tanárok akik nem szeretik az olyanokat akik magolnak, polgári jogból pl. sokan nem értik h h lehet h ők megtanulják az anyagot, el is mondják szépen a tételüket, csak éppen nem látják az összefüggéseket... ezeket persze a tanár leszűri, és megbuktatja a hallgatót.


Az orvosi szép terület, ugyanannyi kitartás kell hozzá mint a joghoz, logika, szorgalom, alázat, gyakorlatias gondolkodás és még sorolhatnám. Viszont a két terület tűz és víz, inkább azt kell eldöntened h a biológia-kémia érdekel-e jobban vagy a töri, bár törit II. évtől a jogon nem nagyon fogsz észlelni... :) Egyik profunk amúgy azt mondta hogy a jogász is orvos, méghozzá a jog orvosa :D És amúgy igaza van ... :)


Én sokáig orvos akartam lenni, amire fel is vettek, viszont nem iratkoztam be, következő éven jelentkeztem jogra, és abszolút nem bántam meg :)

2013. júl. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
100%

Válaszd a jogot! Az "előéletedhez" is jobban passzol szerintem, anyagilag is jobban jársz és a személyiségedhez is közelebb áll(hat).

Az orvosihoz amúgy is 0-ról kéne indulnod. De minek, ha már így is baromi jó pontszámod van, amivel jogra még támogatottként is bent lehetsz? Meg mi van, ha az orvosi nem tetszik? Ráadásul még egy csomó pénzt is ki kellene fizetned. Szerintem jogra menj! :)

Sok sikert!


Üdv,

egy orvostanhallgató

2013. júl. 17. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 A kérdező kommentje:
Köszi, szerintem is racionálisabb döntés lenne a jog. Valószínűleg azt fogom választani.
2013. júl. 17. 09:56
 30/47 PetFen ***** válasza:

Engem is ez a kérdés foglalkoztat már egy ideje !

Tavaly végeztem ,mint fogtechnikus, 3 éves képzés során érettségiztem kémiából középszinten,biológiából emelt szinteztem ..fogorvosira adtam be a jelentkezésem ..tavaly nem sikerült .mivel nagyon elvoltam keseredve beadtam jogra ,ahová felvettek ,viszont nem kezdtem el,hanem adtam még egy esélyt magamnak így idén ismét érettségiztem mindkét tantárgyból emelten .remélem idén sikerül a fogorvosi, ha viszont nem akkor elkezdem a jogot! Bár szívem szerint orvosira mennék, de 23 éves leszek lassan,és még egy évet rászánni ,hogy az álmaimat kergessem nem biztos, hogy helyes lenne! Mindegy holnap eldől! Sok sikert !!!:)

2013. júl. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!