Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Így lenne esélyem az orvosi...

Így lenne esélyem az orvosi egyetemre?

Figyelt kérdés
10. osztályos tanuló vagyok a városom egyik legjobb középiskolájában. A fizika és kémia nem tartozik az erősségeim közé, de volt már rá példa, hogy ötösöket szereztem belőlük, a biológia pedig nagyon érdekel engem. Ha kellően elszánt vagyok lenne esélyem?

2013. ápr. 26. 20:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha nagyon szeretnél orvos lenni, akkor javaslom neked, hogy gyúrj rá a fizikára és a kémiára is. Az orvosin ezt a két tárgyat is nagyon kell tudni, hiszen már első évben szórják az embereket elég rendesen. Amennyiben nem lesz meg az alaptudásod ezekből a tárgyakból, akkor gyakorlatilag elvesztél! Egyébként sokan még úgy is a túlélésért küzdenek az orvosin, akik csupa ötöst szereztek ezekből a tárgyakból.

Ez persze nem jelenti azt, hogy nem sikerülhet, szerintem van rá esélyed, csak akkor nagyon figyelj oda ezekre a tantárgyakra! Vállalj be legalább kettőből fakultációt, ha van rá lehetőség a sulidban.

2013. ápr. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Egyet értek az első válaszolóval. Biofizika, biokémia, sejtbiológia, és még sorolhatnám. Ezek nem piskóta tárgyak! Az egyik tanárom azt mondta, nem buktatja ő a diákokat, megbuknak maguktól... Szóval húzz bele, mert kemény lesz.
2013. ápr. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Menyhal199 válasza:

Kedves Kérdező!

Az orvosin (én a SOTE-ra járok) az első két évben a két fő szórótantárgy az anatómia és a biokémia. Amit biológiából tanulsz a gimiben azzal nem sokra mész az orvosin, mivel amit tudni kell az egyetemen azt vagy nem tanították a gimiben vagy csak olyan alacsony szinten, hogy azt úgyis szinte a nulláról fogják majd újrakezdeni anatómián és élettanon.


Ha van EGY olyan gimis tantárgy aminek a tudása segít (sőt elengedhetetlen) az orvosi első két évében, az a kémia. Az orvosi kémia nevű tantárgy, ami segít áthidalni a gimis emelt kémiát és a második félévben tanult orvosi biokémiát, eleve feltételez egy minimumtudást. Ez a minimumtudás az emelt szintű érettségi szintje. Emellett van még egy orvosi kémia alapjai nevű tárgy is, de ezzel nem fogsz messzire futni, nem ér sokat.


Aki biológiával/fizikával jött, emelt vagy nem emelt, az sajnos szenved és bukdácsol a kémia miatt. Tisztelet a kivételnek (két ilyen ember ismerek). Ha nem megy a kémia egyedül, akkor találni kell egy jó magántanárt.


Ennyi rossz hír után most jön valami jó is! :D Én úgy mentem orvosira, hogy a középsuliban mindössze egy évet jártam fizikára. Ez azt jelenti, hogy Newton törvényeivel sem voltam tisztában. Egy év alatt, bár komoly erőfeszítések árán és sok segítséggel a gyakorlatvezetőmtől, de sikerült belőle levizsgáznom négyesre. Amikor én voltam elsős akkor a biofizika még csak egy féléves tantárgy volt, most már ismét két féléves, így még több időd lesz ebből felkészülni. Amúgy pedig sem deriválni, se integrálni, se programozni nem kell tudni az orvosin. A biofizikán ritkán buknak emberek, az anatómiához és a biokémiához képest. Ettől NEM kell félned.


Ha kellően elszánt vagy, mint ahogyan azt írod is, akkor teljes erőbedobással menjél neki a kémiának. Sajnos meg kell jegyeznem, hogy a felvételi pontszámok szerint nem lehet megjósolni, hogy ki fog kibukni az első félévben és ki fogja elvégezni az egyetemet.


Sok szerencsét!


Egy harmadéves orvostanhallgató.

2013. aug. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!