Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen egyetemre menjek? Jog...

Milyen egyetemre menjek? Jog vagy orvosi?

Figyelt kérdés
Most vagyok 21, nagyon jó tanuló. Belekezdtem 1 szakba(német), rájöttem, hogy a motivációm elveszett... Eleinte fordító szerettem volna lenni ezzel, de rádöbbentem, hogy olyan hivatásra vágyom, amivel több a lehetőség, fejlódésre és anyagilag is. Így aztán párhuzamosan elkezdtem a közgén egy szakot, de nagyon nem tetszik, így arra gondoltam váltok jogra... Tanultunk pár jogi tárgyat, és azt éreztem talán ez... Viszont közben 1 éves korom óta motoszkált a fejemben az orvosi egyetem gondolata is, viszont azt már csak kb. 22-23 évesen kezdhetném el, mert nincsenek meg hozzá a megfelelő érettségik. Az idegen nyelvek szeretete miatt próbáltam mindig választani,de egyre kevésbé érzem a motivációt azon az irányon.... Szeretnék higgadtan döntést hozni. Azt már elhatároztam, hogy a német szakot befejezem, a közgén passziváltatni fogom magam. A jog és az orvosi közöt nem tudok dönteni. A jog szempontomból egyszerűbb lenne, a ponthatárt is el fogom érni. Idegen nyelvekhez is passzolna... Az orvosi meg jobban vonzana. Össze vagyok zavarodva, valaki kérem segítsen, vagy adjon tanácsot, hogy lehet ebből kikevergőzni....

2013. júl. 15. 21:32
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
49%
Én az orvosit választanám a helyedben. Szerintem jogászból túlképzés van. Orvosból inkább hiány, mivel mindneki külföldre ment, aki tudott vagy akart. Ha úgy alakulna, hogy te is külföldre mennél, a nyelvtudásodból tudnál előnyt kovácsolni. Jogászként azért sokkal nehezebb egy idegen országban. Az még egy érv, hogy gyerek korod óta motoszkál a fejedben. Az orvosihoz kell egy affinitás, nem csak popsi. :)
2013. júl. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
28%
ügyvédből már háromszor Dunát lehetne rekeszteni. Inkább orvosi. Ott sem annyira nehéz szerintem a ponthatár elérése.
2013. júl. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 A kérdező kommentje:
köszi, annyit hozzátennék, hogy nem 1 éves korom óta motoszkál a fejemben, 16-ot szerettem volna írni. :)
2013. júl. 15. 21:51
 4/47 anonim ***** válasza:
100%
Az orvosira rá fog menni a gatyád is. Jó pár millát ki kell majd csengetned, mert csomó félévedet elhasználtad már...
2013. júl. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
100%

Én egy kicsit földhözragadtabb kérdést teszek fel.

Hány államilag támogatott féléved van még?

Mert mondjuk jogász évi 370.000 Ft tandíjért lehetsz, orvos viszont 2 millió éves összegért ha elfogytak a támogatható féléveid.

Ezeket tudod finanszírozni?

2013. júl. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, ha harmadéves vagy, akkor olyan hat félévet már elhasználtál (ha államin vagy).

Az orvosi meg ugye hat éves (ha nem csúszol vele)

Úgyhogy az nagyon-nagyon drága lenne, mert két évet

(négy félévet) még magadnak kéne finanszírozni

2013. júl. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 A kérdező kommentje:
utánanéztem a dolognak: orvosin 7 évet finanszíroznak, és mivel nem ugyanazon képzési szintbe tartozik a német mint az orvosi(Német - Ba-képzésnek számít), orvosi mesterképzésnek, ezért attól, hogy diplomát szerzek, nem kerülök automatikusan fizetősre, mert az orvosi nem alapképzés, hanem mester. 1 évet kéne kifizetni, ha nem csúszok. Ez a hatodév lenne.
2013. júl. 15. 22:29
 8/47 A kérdező kommentje:
akkor kéne 1 évet, ha az utolsó évemen átjelentkeznék fizetősre németen, ez lemaradt.
2013. júl. 15. 22:31
 9/47 anonim ***** válasza:
100%

"1 évet kéne kifizetni, ha nem csúszok."


Célszerű egy csúszást beleszámolni, mert baromi könnyű megcsúszni. Viszont a hatodév egyik szemeszterét le lehet "alkudni" a felére.

2013. júl. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

"utánanéztem a dolognak: orvosin 7 évet finanszíroznak, és mivel nem ugyanazon képzési szintbe tartozik a német mint az orvosi(Német - Ba-képzésnek számít), orvosi mesterképzésnek, ezért attól, hogy diplomát szerzek, nem kerülök automatikusan fizetősre, mert az orvosi nem alapképzés, hanem mester. 1 évet kéne kifizetni, ha nem csúszok. Ez a hatodév lenne"

Már nem számít az új felsőoktatási törvény óta hogy melyik milyen szintű képzés, ezt már nem kell nézegetni, mindenki arra használja a 12 félévét amire akarja.

Akkor ha jól értelmezem jelenleg 4 félévet használtál el államin a nyelvszakon. Tehát maradt 8 féléved ami finanszírozható, mert a gazdasági képzésed fizetős. Jól értelmezem a helyzeted?

Mivel be akarod fejezni a jelenlegi alapszakodat ezért kérdéses hogy azt milyen formában tudod megtenni. Olyan kérvényt még nem láttam hogy államiról fizetősre kérem át magam. Lehet hogy nincs is rá lehetőség. Ha van is lehetőség akkor már a kérvény beadási határideje letelt, mert azt most vizsgaidőszak végén kellett, mert ezekben a napokban hozzák meg az átsorolási döntéseket az egyetemek, as ez a döntés 1 évre szól. Tehát ezt megtetted tudtad kérni, von ilyenre lehetőség?

2013. júl. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!