Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen egyetemre menjek? Jog...

Milyen egyetemre menjek? Jog vagy orvosi?

Figyelt kérdés
Most vagyok 21, nagyon jó tanuló. Belekezdtem 1 szakba(német), rájöttem, hogy a motivációm elveszett... Eleinte fordító szerettem volna lenni ezzel, de rádöbbentem, hogy olyan hivatásra vágyom, amivel több a lehetőség, fejlódésre és anyagilag is. Így aztán párhuzamosan elkezdtem a közgén egy szakot, de nagyon nem tetszik, így arra gondoltam váltok jogra... Tanultunk pár jogi tárgyat, és azt éreztem talán ez... Viszont közben 1 éves korom óta motoszkált a fejemben az orvosi egyetem gondolata is, viszont azt már csak kb. 22-23 évesen kezdhetném el, mert nincsenek meg hozzá a megfelelő érettségik. Az idegen nyelvek szeretete miatt próbáltam mindig választani,de egyre kevésbé érzem a motivációt azon az irányon.... Szeretnék higgadtan döntést hozni. Azt már elhatároztam, hogy a német szakot befejezem, a közgén passziváltatni fogom magam. A jog és az orvosi közöt nem tudok dönteni. A jog szempontomból egyszerűbb lenne, a ponthatárt is el fogom érni. Idegen nyelvekhez is passzolna... Az orvosi meg jobban vonzana. Össze vagyok zavarodva, valaki kérem segítsen, vagy adjon tanácsot, hogy lehet ebből kikevergőzni....

2013. júl. 15. 21:32
1 2 3 4 5
 11/47 A kérdező kommentje:
nagy kockáztatás, és sok küzdelem az ára, ez biztos... ezért nem mernék igazán belefogni, csak nem szeretném később megbánni. Az is aggaszt, hogy 28 lennék mire végzek. :( Szerintem akkor muszáj lenne utána külföldre kimennem dolgozni, és akkor talán egyenesbe jönnék, de akkor is...
2013. júl. 15. 22:40
 12/47 A kérdező kommentje:
igen, jól értelmezed, sajnos nem tettem meg, biztos vagy benne h nem kurzusfelvételnél lehet ilyet csinálni? mondjuk a másik opció lenne, hogy passziváltatom magam félévspórolás céljából németen is, így nem veszítenék támogatott félévet.
2013. júl. 15. 22:43
 13/47 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, itt én fő problémának azt látom, hogy baromira nem lennél elég kitartó az orvosihoz. Jog vagy orvosi? Ez a két szak tűz és víz. Egy közös van bennük a Dr. Más mentalitást is igényelnek. Továbbá mi a garancia, hogy ezt nem unod meg az első, egyébként rohadtul unalmas szemeszter után?
2013. júl. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, de szerintem kicsit furcsa, ha vkinek ennyire széles az érdeklődési köre. Kicsit az a gyanúm, hogy a dr. a vonzó a számodra mindkét szakban...

Mindkettőhöz nagy kitartás kellene, nem tudom neked ez mennyire van meg...

2013. júl. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 A kérdező kommentje:
hát igen, talán igazad van. Ez az egész egyetem engem nagyon határozatlanná tett. A doktori cím izgat mondjuk a legkevésbé, a jog azért merült fel bennem, mert az érettségijeim alapján bent leszek államin, és sokaktól hallottam, hogy magas nyelvtudás mellett ígéretes. Az orvosi pályán ezt szintén tudnám hasznosítani, abban meg maga a segítő attitűd vonzana, nameg a kíváncsiság is
2013. júl. 15. 22:49
 16/47 anonim ***** válasza:

Meg ha orvosira akarnál menni, akkor kémiából meg bioszból emelt érettségid kéne még tenned.

Ha most akarmál menni ősszel emeltre, akkor szept.05 a jelentkezési határidő. Utána már csak jövő tavaszon mehetnél

2013. júl. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:

Az orvosi nagyon göröngyös út lenne, mivel nincs még

meg bioszból meg kémiából az emelt érettségid.

A jogra talán hamarabb bekerülhetnél, ha ott megvannak

a megkövetelt tárgyak érettségijei meg a pontok

2013. júl. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
100%

"abban meg maga a segítő attitűd vonzana"


Ez általában akkor tűnik el amikor beesik a tipikus bunkó magyar beteg. Én nagyon kedvelem az idősebb generációt, normálisak, és meg van a kölcsönös tisztelet. Na pont ez, hiányzik a fiatalabb generációkból és baromira rányomja a bélyegét az orvos-beteg kapcsolatra. Kár, hogy az ember elsősorban a saját generációját fogja gyógyítani...

2013. júl. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 A kérdező kommentje:
Persze hazudnék, ha azt írnám, hogy nem érdekel a társadalmi elismertség. Mindig is fontosnak tartottam, hogy olyan munkát végezzek, ami szellemi kihívás, és egyben hasznos is. Gimnazistaként rengeteg időt fordítottam nyelvtanulásra, de a többi tantárgy is kiválóan ment. A döntéseim meghozatala után jöttem rá, hogy nem feltétlenül ott vagyok, ahol lennem kéne, hogy keresem a helyem... Egyébként rendkívül kitartónak tartom magam, ezért nem szeretem a mostani állapotomat, nem látom már értelmét a német szak elvégzésének, és ez évről évre egyre jobban világossá válik számomra. Viszont nagyon nehéz felelős döntést hozni arról, hogy akkor mégis merre induljak.
2013. júl. 15. 22:57
 20/47 A kérdező kommentje:
A jogot szeptembertől kezdhetném, mert beadtam a felvételimet... szóval, tényleg valószínűleg jobb lesz, ha azt választom. Tantárgyak elismertetésére is lehetőségem lesz, és ha keményen dolgozom, akkor talán a túlképzés ellenére is megtalálom majd a helyem. Mindenkinek köszönöm a hozzászólást, persze ha van még vélemény, nyugodtan írjatok!
2013. júl. 15. 23:00
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!