Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lányok! Fiúk! Ti miből fakultá...

Lányok! Fiúk! Ti miből fakultáltok? Nekem miből kéne a céljaim eléréséhez?

Figyelt kérdés

Egy biztos: franciából fakultálni szeretnék. Németből nem lehet, hiszen alapból azon a szakon vagyok.

Majd a későbbiekben tanár szeretnék lenni, lehet, hogy Németországban, lehet, hogy Magyarországon. A matek, a magyar érdekelne még , de félek, hogy a magyar is és a matek is túl sok macerával jár. Ti melyiket választanátok ?



2012. szept. 16. 10:05
 1/1 anonim ***** válasza:

Milyen szakra jársz, német szakra?


Szerintem nincs sok esélyed német szakos tanárként Németországban tanítani.

Vagyis gondold el, egy külföldi magyar szakos se tud annyira jól magyarul hogy egy anyanyelvű magyar szakos helyett tanítson.


Külföldön tanárként szerintem magyart taníthatnál a legnagyobb eséllyel, vagyis magyar mint idegen nyelvet kéne tanulnod. De persze ez se olyan egyszerű.


Azt döntsd el, hogy külföld vagy Magyarország.


De a lényeg, hogy beszélj legalább két nyelvet felsőfokon (német francia már jó) akkor már külföldön is el tudsz helyezkedni, és itthon nyelvtanárként is, esetleg nyelviskolákban.

2012. szept. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!