Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Bevált "recept" gyors szobatis...

Bevált "recept" gyors szobatisztaság eléréséhez?

Figyelt kérdés
Éjszakára már hónapok óta szobatiszta. Oviba menne szeptembertől, várja is, de így nem tud menni. A pisinél néha szól, néha hagyja becsorogni, a kaki az még eddig csak egyszer sikerült a bilibe. Nyár elején lett üres éjjel a pelenka, így úgy gondoltam el tudjuk kezdeni. Mit ronthattam el? :(

2012. aug. 16. 15:01
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy elrontottad-e, de nálunk minden fordítva történt. Először nappalra lett szobatiszta, majd éjjelre.


Nappal hagyd, hogy bugyiban járkáljon, és ha becsorog, akkor becsorog. Vidd oda bilihez, mutasd meg neki, hogy ide kell, és persze közben ne szidd le. De azért szomorú lehetsz, ezzel érzékeltetve, hogy ha bilibe sikerülne, akkor mennyire boldog lennél. S ha sikerül, legyél is az! Olyankor mehet az ölelgetés, dicséret ezerrel.

Kérdezgesd többször, hogy kell-e pisilni, ha sokáig nem pisil, vidd oda a bilihez, ültesd rá, hátha.

Sokat magyarázz neki, már elvileg elég okos, meg fogja érteni. Előbb-utóbb pedig meg is teszi, amit kérsz.

Hogy sikerül-e ovikezdésig, nem tudom. De van rá esély. Hisz akár pár nap alatt is szobatisztává válhat, ha kitartó vagy és türelmes.

2012. aug. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az én fiam is most megy oviba, kb. két-három hét alatt lett megbízhatóan szobatiszta, de csak nappalra. Nem tudom, segít e, de én így csináltam: először levettem róla a pelust és nem adtam rá semmit. Tetszett neki, és ha érezte, hogy pisilnie kell, rohant a bilihez. Egy hét múlva jött az alsónadrág. Na, akkor be-be csurgott az elején a pisi, de pár nap múlva, már azzal is érzékelte az ingert, és szólt. Szerencsére, a kakinál nem volt gond, az ugyanúgy ment a bilibe. Megint eltelt két hét, és vettünk a kisfiamnak egy lépcsős WC szűkítőt (hiszen az oviban nem bili van, és sehogy se akart ráülni), nyúzta az apját, hogy szerelje össze azonnal. Amikor kész lett, ő felavatta, és azóta csak oda pisil. Szóval én valahogy így, fokozatosan vezettem be.
2012. aug. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi. Tudjátok az is gond (szerintem), hogy én próbálom neki meseszerűen mondani, hogy pl. "te vagy a manócskák királya, a bili pedig a trónod." meg ehhez hasonlókat és a gyerek nagymamája (az édesanyám) pedig állandóan azt mondja, hogy ne mondjak neki hülyeséget, kakilni kell meg pisilni és kész a biliben a helye, nem kell mesékkel traktálni. Kinek van igaza? Na meg a gyerek előtt igazít helyre, ettől meg már kiver az ideg...
2012. aug. 16. 17:07
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát én sem szőttem mesét a bilizés köré. Egyszerűen pisilj és kakilj oda, és kész. Persze kedvesen és amennyire lehet türelmesen, de nem találtam ki semmi mesét hozzá, nekem nem mesevilág a pisilés és kakilás téma. :)

Annyiban nem értem az anyósodat, hogy miért a gyerek előtt tesz helyre. Elég lenne ezt megbeszélnetek, a gyerek nélkül.


Amit írtál, abból nekem az jön le, hogy te magad is félsz ettől, és nem is találod a hangot a szobatisztaságra neveléshez, ezért is találsz ki mesét hozzá, ezt pedig szerintem érzi a gyerek.

Szerintem légy tök egyértelmű. A gyerek az gyerek, de nem hülye. Érteni fogja mese nélkül is (sőt lehet anélkül jobban is).

2012. aug. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Vedd le róla a pelenkát,aztán soha többet ne add rá vissza.

Sokat kell mosni pár napig a ruhákat,meg takarítani a lakásban de hidd el ez célravezető módszer. Ha már éjszakára szobatiszta,akkor nem az érettséggel van gond, hagyd rajta a ruhát aztán majd rájön,miylen rossz érzés bepisilni/ kakilni.

balesetek persze előfordulhatnak. Szerintem semmit nem rontottál el,csak minden gyereknél máshogy megy ez:) Nme hiszem,hogy mesét kell szőni köré,mondjuk ha a bilibe pisil/kakil kaphat egy matricát,meg persze agyon kell dicsérni. Ennél több körités szerintem felesleges.

De a pelenkát soha többet ne add vissza rá. Tudom,ez nehéz mert nem ülhet mindig otthon az ember,de hosszútávon megnehezíted vele a dolgotokat.

2012. aug. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A gyereknek sok dologba lehet mesét szőni, de a kaki-pisi az a "kőkemény valóság". :)

Ebbe nem kell mese, csak hagy őt szabadon vagy bugyiban és ha bepisil, hát akkor bepisil. Szépen elmondod neki, hogy mit kell csinálni, ha kell többször is. Kitartónak és türelmesnek kell lenni, de nem kellenek trónok, királyságok, szörnyecskék és alattvalók. Szerintem ezzel csak megnehezíted.

Lehet el sem hiszed, de a tiszta szóból is nagyon sokat értenek, mert bizony a gyerekek nagyon okosak.

2012. aug. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, szereti-e a meséket. Ha igen, vedd meg a bilikönyvet, nálunk bevált. Aznap, mikor megvettem, vagy ötvenszer el kellett olvasnom neki - egy kisfiúról szól, aki megtanul a bilibe pisilni és kakilni.

Onnantól kezdve hajlandó volt ráülni a bilire, addig viszont csak ordított rajta, mint akit nyúznak, és azonnal felpattant róla.

[link]

2012. aug. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi, megvan nekünk is. Most azt találtam ki, hogy minden este beiktatom a többi mese közé. :-)
2012. aug. 20. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!