Mit szóltok ehhez?

Figyelt kérdés
[link]
2012. jan. 20. 15:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Nagyon örülök a döntésnek.
2012. jan. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Engem csak egy dolog zavar, hogy megint visszamenőleg vezették be, vagyis azokra is vonatkozik, akik már tanulnak, és nekik nincs döntési lehetőségük.
2012. jan. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem fog visszatartani. Jelenleg diplomás ápolónak tanulok, ami köztudottan keresett külföldön is. Inkább fizetem vissza, ha kereshetek mellette évi 30-35 ezer eurot/fontot, minthogy itthon maradjak robotolni felelősségteljes munkakörben nettó 80-90 ezerért. Nyilván nem a pénzért csinálja az ember az ilyesmi hivatást, de én is szeretnék saját lakást és családot. Ennyi pénzből örülök, ha magamra jut... Ráadásul az éjszakai pótlékot is megszüntették.

Teljesen elveszik a lehetőségeket. Oké, h le kell dolgozni 6-12 évet, meg az ország hasznára legyenek a diplomások, ha már állami pénzen jutottak hozzá, de ahhoz talán munka is kellene. És nem éhbérért...

2012. jan. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 bánomisén ***** válasza:
100%
Ezzel nem nagyon kötnek röghöz senkit. Emberünk elvégzi az egyetemet, kimegy külföldre és néhány év múlva röhögve visszafizet a kinti fizetéséből mindent. Szerintem ezt azok is tudják, akik a döntést hozták, és inkább a pénzre fáj a foguk, mint a diplomás szakemberekre, hiszen úgysem tudnak munkát biztosítani a számukra.
2012. jan. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

15.37

Én is örülnék a döntésnek, ha ez a szerződés azt jelentené, hogy munkát is tudnak biztosítani.

Gondolom, te nem egyetemista vagy.

2012. jan. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
16:45: rosszul gondolod. Csak egyrészről engem is zavar, hogy hány egyetemistát hallok évek óta az országot szapulni, miközben nem becsülik meg, hogy ingyen tanulhatnak. Másrészt engem személyesen azért nem zavar a döntés, mert a végzettségemmel járó munkáért külföldön se fizetnének meg sokkal jobban.
2012. jan. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
"a nőknek, ha három gyermeket szülnek, elengedik a visszafizetést." ?!xD
2012. jan. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Jaa..aztán szülsz 3 gyereket, azt fizetheted be még akkor is. :D Tök mindegy, ez a kormány mond mindent. Nem hiszem, hogy 4-5-10 év múlva is elengedné a visszafizetést. :DDD
2012. jan. 21. 16:26
 9/10 anonim ***** válasza:
nagyon értelmes, és logikus döntés LENNE, ha biztosítanának munkát is a diplomásoknak. Így egy undorító húzás.
2012. jan. 23. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
15:44 Ezt hol láttad, hogy visszamenőlegesen is bevezették? Lehet, hogy én siklottam át felette, de nem láttam ilyet a cikkben. Velem pedig biztos, hogy nem kötöttek szerződést, szóval elvileg nem kéne, hogy azokra is vonatkozzon, akik nem idén felvételiztek.
2012. jan. 23. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!