Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Műszaki szakon tanuló lányok!...

Műszaki szakon tanuló lányok! Mi vitt titeket arra, hogy ezt a pályát válasszátok? Srácok! Ti mit szóltok ehhez?

Figyelt kérdés

Építőmérnök hallgató vagyok és számomra mindig is egyértelmű volt, hogy műszaki pályára megyek. Általában, ha valaki rákérdez mit tanulok azonnal ledöbbennek, hogy lányként/nőként mi vitt erre és igazán nem tudok rá mit reagálni, hiszen számomra ez természetes és a környezetem számára is.

Ti miért választottátok pont a műszaki pályát? Nem aggódtok amiatt, hogy nem tudtok majd érvényesülni a rengeteg férfi kolléga mellett?

Srácok! Ti hogy viszonyultok a női szaktársaitokhoz, mit gondoltok róluk?

A kérdésem szimpla kíváncsiságból született, megköszönnék minden választ! :)


2011. jún. 25. 23:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
18%

az alábbi lehetőségek egyike lehet az ok:


- apakomplexus

- túlzott érdeklődés a férfias dolgok iránt

- feminizmus

- undor-érzet a klasszikus női értelmiségi pályák iránt

- férfias nő, vagyis leszbikus kapcsolatban erősebb fél

2011. jún. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Vree ***** válasza:
100%
^Mekkora szemét vagy :D
2011. jún. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én lány "létemre" gépészmérnöknek tanulok, immár második éve. Eddig jól megy, minden tárgyam megvan. Igazából az vonzott ez a pályára, hogy más munkakörben nem tudtam magam elképzelni.

Az, hogy valamikor én vagyok az egyedüli lány vizsgán, vagy a tankörben már megszokott dolog. Hogy amikor belépek a terembe és mindenki engem bámul, az is. :D (Ha egy fokkal szebb az ember az ördögnél már nézik, mert lássuk be, nincs más. :D ) Nem félek attól, hogy később mi lesz, mert szerintem jól kijövök a férfiakkal, értem a nyelvüket és az évfolyamom is szeret. Amúgy szerintem igazából csak férfiakkal tudnék együtt dolgozni. A lányok szerintem piszmogósabbak, pontatlanabbak, pletykásabbak és jobban fúrnak. (Persze nem mindenki ilyen, de rengeteg nő így viselkedik) A férfiakban azt szeretem, hogy egyenesek és nem befolyásolják őket az érzelmek, hanem inkább a tényekre hagyatkoznak. Akinek lány létére kicsit férfias az életszemlélete annak nincs baja a műszaki szakokon sem. :)

Noch etwas? :D

2011. jún. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
50%

A válasz írója 57%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 23:34


+ sok nővel lehetetlen együtt dolgozni... hogy miért, nem szeretném részletezni. :D Jobbak, mint egy brazil szappanopera. :D

2011. jún. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A válasz írója 82%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 23:40


nagyon jól leírta, a nők tényleg jobban fúrják egymás, és ez mindig megvan, mindig ezt csinálják, nem érdekes, hogy amúgy nem néznéd ki X vagy Y nőből, ha sok van egy helyen, mindig fúrják a másikat

2011. jún. 26. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Mi vett rá? Egy hirtelen ötlet jóformán. A matekos, fizikás dolgok mentek, aztán jött ötlet, hogy építőmérnök. Utánaolvasva nagyon érdekesnek tűnt, de a legfőbb ok az volt, hogy elég tág az építős repertoár, mivel nem nagyon volt konkrét elképzelésem.

Aztán 2 év után megutáltam teljesen, pedig a nehezén már túl voltam elvileg. Nem tudom megfogalmazni, de ellenszenves lett az összes mérnök és maga a szakma is.

Építőn viszonylag sok lány van, szóval hű de nagy tenyeren hordozás nincs, de persze mindig mindenben segítettek a fiúk, ha kellett.

Nem mondom, rengeteg hasznos dolgot tanultunk, de egyszerűen le is tagadom, hogy valaha műszakis voltam.

2011. jún. 26. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én közlekedésmérnök vagyok, nálunk is vannak lányok :)


Szerintem nagyon jól, teszik akik műszaki pályára mennek, mert a jövőben ebből jól meg fognak tudni élni. Sok lány van, akik simán lefőzi a fiúkat is.


Konkrétan az építőmérnököt kérdezted, az meg éppen nem egy tipikus mérnöki szak, ugyanis ott jóformán több a csaj, mint a pasi. :)

2011. jún. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Silber ***** válasza:
Én PE-vegyészmérnökin vagyok (20/F), és meglepően sok a lány ahhoz képest, amit várna az ember. Ahogy körbekérdezgettem őket, a legtöbb azért jött a szakra, mert valamilyen rokona is vegyészmérnökit végzett, vagy van valamiféle kémiás kötődése (pl. rengeteg a vegyészmérnök apuci). Vannak egész ügyesek, sőt, a szakelsőnk is lány. Viszont az egészet csak nagyon kevés lány viszi végig. Nem hallottam soha olyat, hogy lenéznék a szakunkon a lányokat, negatív diszkriminációról is csak két esetben tudtam (1-1 megjegyzés a tanárok részéről). Viszont az egy nyílt titok a hallgatók körében (fiúk-lányok kollektíve), hogy nagy előnyük a vizsgázós ing. És nem egy, nem két jeggyel kapnak esetleg jobban arra a teljesítményre, amiért egy pasit esetleg meghúznák a vizsgán (számtalan példa hozható). Ez pedig el tudja keseríteni az embert, de nem diszkrimináljuk őket. Nagyon szeretjük a legtöbbjüket.
2011. jún. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 dióhal válasza:

Jövő évtől én is építőmérnök hallgató leszek. Mikor az osztálytársaimnak mondtam semmi meglepettséget nem váltott ki belőlük, mivel reál osztályunk nagy része hasonló pályát választott. Bár apukám még mindig nem tudott ezzel kibékülni, pedig számomra is mindig egyértlemű volt, hogy műszaki pályát fogok választani. Én sem tudnék válaszolni egy olyan kérdésre, hogy mi vitt rá erre.

Jó érzés hasonló tapasztalatokat olvasni :)

2011. jún. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem kimondottan jó lenne, ha több nő menne műszaki pályára. Néha nyomasztó már ez a férfitöbblet.

Olvastam valahol, hogy 30-40 éve az akkori informatikában közel 50-50% volt a nemek aránya (és valljuk be, akkor sem jelentett mást az informatika azért). Sok szakmában, ami innovációt, tervezést, elmélyült munkát kíván, nem előnyös ez az aránytalanság. Vegyük például a programozást: biztos vagyok benne, hogy a nőknek , akiknek természetüknél fogva más a rálátásuk sok dologra, remek dolgokat tudnának alkotni. Sok olyan dolog marad kihasználatlanul, amit a férfi mérnökök esetleg észre se vesznek/nem látnak benne lehetőséget.

18/F

2011. jún. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!