Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Műszaki szakon tanuló lányok!...

Műszaki szakon tanuló lányok! Mi vitt titeket arra, hogy ezt a pályát válasszátok? Srácok! Ti mit szóltok ehhez?

Figyelt kérdés

Építőmérnök hallgató vagyok és számomra mindig is egyértelmű volt, hogy műszaki pályára megyek. Általában, ha valaki rákérdez mit tanulok azonnal ledöbbennek, hogy lányként/nőként mi vitt erre és igazán nem tudok rá mit reagálni, hiszen számomra ez természetes és a környezetem számára is.

Ti miért választottátok pont a műszaki pályát? Nem aggódtok amiatt, hogy nem tudtok majd érvényesülni a rengeteg férfi kolléga mellett?

Srácok! Ti hogy viszonyultok a női szaktársaitokhoz, mit gondoltok róluk?

A kérdésem szimpla kíváncsiságból született, megköszönnék minden választ! :)


2011. jún. 25. 23:26
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Nálunk a szüleim szintén mérnökök, testvérem is mérnök hallgató, így nekem teljesen természetes, hogy ezen a pályán vagyok és maradok is. Pl. az a legzavaróbb, amikor megismerkedek egy sráccal akár élőben, akár csak online unaloműző beszélgetésként, akinek esetleg valamilyen középfokú szakképzettsége van és huszonegy-két évesen már dolgozik. Amikor elmondom, hogy mit tanulok és mennyire szeretem, akkor mintha megijednének, rögtön visszalépnek három lépést, távolságtartóak lesznek és ez mondjuk baromira rossz érzés, mert nem hiszem hogy a "tanultság" határozná meg azt, hogy egy ember mennyire értékes, viszont mintha ők ezzel túlságosan lebecsülnék magukat, vagy fel engem, nem tudom, de rossz...

Nálunk építőn nagyon kevés lány vagy, olyan meg még kevesebb, aki végig is csinálja. Minden félévben 1, max 2 lány diplomázik. Építészmérnökin tudom, hogy rengeteg a női hallgató, szinte már verik a fiúkat létszámban. :)

Egyébként teljesen igazatok van, én is jobban eltudom képzelni magamat a "férfiak világában", jobban együtt tudok működni velük, tudunk csapatban dolgozni, én is sem vagyok az a tipikus cicababa. A lányok sokkal makacsabbak, kevésbé hajlandóak a csapatmunkára, ahogy mondtátok fúrják a másikat, szítják a feszültséget, könnyebben megsértődnek vagy felkapják a vizet dolgokon, ezt a mérőtáborainkban tapasztalom erőteljesen sajnos, így én is szívesebben dolgoznék férfiakkal, avagy egy-két céltudatos, magabiztos nővel, aki nem roppan össze egy kis nyomás alatt.

2011. jún. 26. 12:29
 12/12 anonim ***** válasza:

"az alábbi lehetőségek egyike lehet az ok:

- apakomplexus

- túlzott érdeklődés a férfias dolgok iránt

- feminizmus

- undor-érzet a klasszikus női értelmiségi pályák iránt

- férfias nő, vagyis leszbikus kapcsolatban erősebb fél"


Ezen elsírtam magam, röhögve! :/


Én ugyan lány vagyok, de nem műszaki, reál oldalon - viszont van jópár lány ismerősöm, haverinám, akik bio- vagy vegyészmérnöknek tanulnak. Ugyancsak ismerek egy villamosmérnökin tanulót is.

Egyikük sem leszbikus (sem nőies, sem ún. férfias), ezt bizton állíthatom, mert én vagyok az. :D

Szóóóval, amikor megkérdeztem őket, hova mennek, hol tanulnak, miért - azt hallottam mindig válaszként, hogy mert kedvelik ezt a területet, szeretik csinálni, ehhez értenek és nem a sztereotíp nőiesnek mondott humántárgyak iránt érdeklődnek. Nem utálják a magyart, történelmet (egyikőjük még versenyekre is járt), csak ez jobban érdekli őket. :D

2011. jún. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!