Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a diákhitelr...

Mi a véleményetek a diákhitelről? Mit szóltok ehhez a hírhez?

Figyelt kérdés

[link]

Szerintem elég hülye az aki diákhitelt vesz fel azért, hogy fizetősön tanuljon, de az még hülyébb aki bulizás miatt vette fel. Most sírhatnak hogy ha nem tudják visszafizetni.


2012. jan. 7. 19:57
 1/7 anonim ***** válasza:
51%

Az,hogy baromi nagy hülyeséget csináltak,én nem sajnálom őket.

Én pl végig dolgoztam a tanulmányaim alatt,de létezik ösztöndíj is,diákmunka..persze csalogatóbb a potyapénz,cska aztán nézhet nagyokat az ember,hogy hiába fizet egyre csak nő a tartozása

2012. jan. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Egyetértek veled! Én se sajnálom őket! Hogy ha nem olyan jó tanulók, akkor ne menjenek a felsőoktatásra vagy gondolkodtak volna előbb és tanulniuk kellett volna az érettségire!
2012. jan. 7. 20:20
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Igazából ez szerintem azért gáz, mert a legtöbb ember állandóan visít, hogy minek kell a matek. Pedig ha figyeltek volna, és megtanultak volna kamatos kamatot számolni, akkor nem tartanának itt. Az a legdurvább, hogy közgáz szakokra jár pár nyilatkozó, és "nem is hitték, hogy ez lesz". Hát basszus...


Egyébként ennek ellenére a kijelentéseddel nem értek egyet. Nem mindenki azért veszi fel, mert a költségtérítésest fizeti belőle, vagy elbulizza.

Van olyan csoporttársam, aki államis, még fel kellett vennie, mer különben nem lenne annyi pénzük, hogy tanulni tudjon. És nem, nem tud dolgozni mellette, mert orvosi egyetemről van szó, és az embernek emellett egyszerűen nincs ideje rá.

Én baromira örülök, hogy nem szorulok rá. De nem mindenki tehet ám róla, hogy ehhez kell folyamodnia.

2012. jan. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én első 2 félévben vettem fel diákhitelt(2x 200 000 Ft), mivel anyum abban az évben munkanélküli lett, nagyon megcsappant a családi kassza és így mindent a diákhitelből fizettem ki: koli díj, utazás, fénymásolt könyvek stb.. Most fogok végezni júniusban, de már tavaly előtörlesztettem mindent, mert összegyűjtögettem nyári munkákból, ösztöndíjakból. Nem akartam, hogy a kamatok rárakódjanak amíg tanulok és hitellel kezdjem az életemet. De az 1. évben a diákhitel volt az egyetlen megoldás számomra és akkor nagyon jól is jött! Ésszel kell felvenni, ha muszáj és amint van egy kis plusz pénz azt félrerakni a törlesztésre.


24/L

2012. jan. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Orvosis vagyok, és én felvettem, mert lehetetlen volt a tanulmányaim alatt dolgozni, és valamiből fedeznem kellett az albérletet, meg hogy egyáltalán enni tudjak, mert a szüleim támogatni nem tudtak, örültek hogy középiskolában kitudnak taníttatni. Ösztöndíjat kaptam, de semmire nem volt elég, egy anat atlasz csak 30 ezer forint..... ezenkívül szükségünk van félévente egy halom könyvre. Úgyhogy nem kell elsőre ítélni, sok olyan veszi/vette fel, akinek muszáj volt. Viszont tény, hogy ismerősöm körébe olyanok is felveszik, akik pl kocsit akarnak venni belőle, vagy elbulizzák. És most még mocskosabb a helyzet, mert sok diák lesz, aki középiskolában azért tanult, hogy minél több pontot szerezzen a felvételinél, hogy felvegyék államilag támogatotra arra a szakra, amire menni szeretne, de már a mostani törvény miatt esélyük sem lesz. Így kénytelenek lesznek felvenni hitelt, hogy megvalósítsák az álmaikat ami miatt évekig keményen tanultak. Elég szomorú hogy sokan a hitelre vannak utalva már a diákok közül is.... A sok fizetőst kéne kipakolni az egyetemekről, akik min ponttal jutottak be és segghülyén meresztik magukat, és isznak, buliznak, és nem a tanult 420 pont felettieket kéne szívatni, akik államilagtámogatott formában szeretnének tanulni.
2012. jan. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Amikor én egyetemre jártam, akkor csak az államilag támogatott rendszer létezett. Kőkemény felvételi volt, büfé-ruhatárs szak sehol. Nagyon kevés embert vettek fel, őket viszont teljes körű képzésben lehetett részesíteni. A tanulmányi eredményünktől függően kaptunk ösztöndíjat is, nem volt sok, de kajára, bérletre és kollégiumra futotta belőle (és semmi másra).

Nos, én azóta is ezt látom az egyetlen elfogadható megoldásnak. Diplomát csak annak adni, aki be tud jutni az ingyenes képzésre. Nekik viszont ösztöndíjat kell nyújtani és akkor nem lesz szükség a diákhitelre. Ami egyébként remek lehetőség, csak éppen élni kellene tudni vele.

2012. jan. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Utolsó, teljesen egyetértek veled. Előbb ki kéne alakítani, hogy aki államis, meglegyen minden lehetősége, én azért nem kaptam kollégiumot, mert nem volt ismerősöm, nem voltak olyan kapcsolataim. Nálunk csak azok kaptak, akik rendelkeztek valami jó haverral, aki bepakolta őket. Ösztöndíjam semmire sem elég, de tényleg, pedig nem vagyok egy rossz tanuló. Helyeselném én is a régi rendszer visszaállítását, akik 10-15 évvel ezelőtt szereztek diplomát, vagy előbb, azok valóban értékes diplomát kaptak, és mondhatni rájuk hogy megszenvedtek érte. A mai rendszer szerint meg sok okos ember fog elveszni a süllyesztőbe, mert a 420-450 pontjukkal nem fognak bekerülni államilag támogatottra, és sok buta ember lesz az egyetemeken, akik szülei fizetik szépen a tandíjat, vagy az okos úgy fog tanulni, hogy adósságba veri magát.


előző vtam

2012. jan. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!