Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit szóltok hozzá, hogy...

Mit szóltok hozzá, hogy lehetséges hogy bevezetik a kínai nyelvet az angol helyett, mert az sokkal nehezebb, és megterhelőbb, direkt ezzel a céllal? Normálisak?

Figyelt kérdés
Neten olvastam. A kínai nyelvet hol használják mindennap? Nem is világnyelv..
2011. aug. 27. 09:27
 1/9 .schwulbini. ***** válasza:

nem, de most már terjeszkednek, MO-n is sokkal nagyobb a szerepe mint eddig.

Amúgy ez hülyeség, nem fogják bevezeti, csak megint mondanak valamit..

Amúgy nem annyira nehéz, én tanultam fél évig, csak türelem kell, gyakorlás, és ennyi, semmivel sem nehezebb mint egy másik nyelv.

2011. aug. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Már előre nyaljuk a kínai befektetők segg*t.
2011. aug. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Várj, míg kötelező lesz!

(Az oroszt meddig is tanulták?)

2011. aug. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

mert Viktorunk agyhalott

biztos majd aki gimibe kezdi el meg fog tanulni négy év alatt, amikor Kínában és Japánban a gyerekek ovis korukban kezdenek el a betűkkel ismerkedni

nem értem mit erőltetik ezt, sokan még az anyanyelvükkel sincsenek tisztába, lásd a köztársasági elnökünk is analfabéta

2011. aug. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

utolsó válasz utolsó mondata: XD (jogos)


Én olyat olvastam, hogy általános alsóból kiveszik az angolt, mert azt fogják hinni a gyerekek, hogy túl könnyű egy nyelvet megtanulni... hülyeség...


Én általános elsőtől kezdve tanultam németet... 12 éven át, aztán amikor megértettem életem első angol mondatát (10 évesen) azt mondtam, ezt akarom tanulni... tanultam is, gimiben bejött második nyelvnek, ahol két éven keresztül ugyanazt tanultuk, mint általánosban önmagamtól, tehát semmi haladás, majd 11-ben váltottam haladó angol-kezdő németre, és egy évnyi normális (heti 4 angol óra + 2 fakt) tanulás után 95%-ra érettségiztem... Németül egy értelmes mondatot nem tudok elmondani 12 év tanulás után...


Miért nem azt veszik ki? Vagy miért nem hozzák be a franciát? Ha már EU-ban vagyunk, tanuljuk az EU másik hivatalos nyelvét...

2011. aug. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 .schwulbini. ***** válasza:
100%

Teljesen igaz, miért ne lehetne franciát, esetleg spanyolt tanulni 2.-ként, hisz nagyon sok a két nyelvben a különbség, ha az ember az egyiket tudja akkor a másikat kisujjból szerintem, ezekre kellene ráhangolódni, nem arra, hogy az angolt elveszik, de nem fogják, rádióban halottam.

És ez is hülyeség, hogy azt hiszi hogy könnyű megtanulni egy nyelvet, ez előnyére válik, hiszen elsőnek az angolt meg tanulja bizonyos mértékig gyorsan, akkor rájön hogy nyelvet tanulni egyszerű, és így több nyelvet is meg akar majd tanulni, és lehet hogy nehezebb lesz neki, de ott van az akarás. És ezt akarják elvenni, pl. beteszik a németet elsőnek, mindenki azt tanulja, nehéz lesz nekik, alig várhatnak eredményt, és csak az időijük megy rá, és itt fogják megutálni a nyelvtanulást !

Vagy eszükbe jut, hogy akkor nyelvet vált, pl. gimiben, angol-ra, amivel sokkal több eredményt ér el, de ennyi időt kellett rá várni, hogy ezt megtudja csinálni.

Szóval akik ezt kitalálták, nem gondolkoztak igazán.

2011. aug. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Spanyolt én is szívesen tanulnék második nyelvnek. A németet 8 évig tanultam és már a színeket nem tudom, angolt most fogok 3. éve tanulni, és komplett mondatokat tudok alkotni. Én még nem tanultam a kínai nyelvet, nem is szándékozom, de semmi haszna nem lenne. Főleg itt, Magyarországon. Unalmukba már nem tudják milyen törvényeket kellene hozni. -.-'
2011. aug. 28. 10:42
 8/9 .schwulbini. ***** válasza:
De tényleg, ilyen mellékes hülyeségekkel foglalkoznak, mikor ennél 1000-szer nagyobb problémák is vannak..
2011. aug. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nincsen Róza tövis nélkül.
2011. aug. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!