Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit szóltok ehhez? (Megéri? )

Mit szóltok ehhez? (Megéri? )

Figyelt kérdés

Eleinte a BKF komm. média karán gondolkodtam, de évente több ezren végzik el és kapnak "büfé" diplomát. Nem akarok egy leni az ezerből. Tehát:

- programozó technikumi (2 év)

- újságíró OKJ (I. vagy II.)

- ME - BTK magyar szak

- angol nyelvvizsga


Tulajdonképpen én gazdasági, politikai lapokat szeretnék szerkeszteni, nem divatlapokat. :S


2011. máj. 23. 20:20
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Bocs a helyesírási hibáért: lenni*.
2011. máj. 23. 20:21
 2/11 anonim ***** válasza:
Ööööö..hááát na! Ha nekem kéne döntenem akkor elsőnek nyelvizsga. Aztán talán magyar szak. "Újságíró szeretnék lenni"-ből Dunát lehet rekeszteni. OKJ-nak szerintem nem lenne akkor megbecsülése mint egy "büfé szakos" egyetemi diplomának. Csak ezek érdekelnek? :)
2011. máj. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Valahogy sejtettem, hogy ezt a választ fogom kapni. De arra nem gondol senki, hogy nem csak a nyomorult divatfirkászok vannak, hanem más irányok is ezen belül?
2011. máj. 23. 20:36
 4/11 anonim ***** válasza:

Naaa én elhiszem! :) És kihangsúlyoztad, hogy nem akarsz divatlapnak írni, nyugi felfogtam.

Nézd, reálisan próbálom emg nézni a dolgot. Én a jogi karon végeztem egy jogi-asszisztens szakot amit máshol "esti suliban" ki lehet járni. Mégis az én bizonyítványomat hamarabb elfogadják (lehetek bármilyen hülye) mint annak aki valami szakközép képzésén tanulta. Ezért írom, hogy ha ezzel szeretnél foglalkozni, akkor ne vesztegesd az időd OKJ-re hanem hajrá egyetem. Magyar szakkal csak annyi a baj, hogy szerintem azzal újságnál nem tudsz elhelyezkedni.

2011. máj. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nos, hogy konkrétan válaszoljak a kérdésedre, nem, szerintem nem éri meg.

A programozói technikum felesleges, inkább egy általános gimnázium, sokkal szélesebb látókört adna.

A magyar szak is felesleges, nem sok köze van az újságíráshoz.

Az OKJ-s ötletedről nem mondok véleményt, nem ismerem, de az tuti amit fentebb írt valaki, hogy előbb vesznek fel egy diplomásat újságírónak mint egy okj-st.

Amúgy meg ha politikai, gazdasági témákban akarsz elmélyülni, ahhoz inkább valamilyen normális közgazdász szakot, vagy politológiát kéne majd elvégezni.

2011. máj. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én is BKF-re akarom menni:)Szerintem ne menj komm.-ra mert abból rengeteg van már, és újságíróból is ahogy az előttem szólók mondják. Én jelöltem 1 alapot(marketing-bár abból is rengeteg van),meg 2 OKJ-t logisztikát, meg idegenforgalmit. Maj meglátom mi lesz, vagy nem lsz..direkt olyat választottam amiből még talán hiány van.


Csak Pesten 2-3 főiskola is szakosodott újságírásra szinte minden témában. :S Volt osztálytársaim közü lis sokan újságírónak nyertek felvételt még tavaly és előre szóltak nekik hogy nem lesz munkájuk.


Inkább nyelvvizsgát szerezz nyáro nha tudsz és menj vmi programozóira, ezekből amit felsoroltál talán így jársz a legjobban.:)

2011. máj. 24. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi!

A Miskolci Egyetem informatika karáról nem lehet újságíróként kikerülni? Vagy ott nagyon hajtanak a programozásra? És a gazdasági informatikus? Teológia szak, azon belül újságíró? Mert rokonom is teológiát végzett és főszerkesztő egy nem pesti újságnál. Várom a válaszokat!

2011. máj. 24. 14:48
 8/11 anonim ***** válasza:

nem tudom hogy jutott eszedbe az informatika az ujsagirashoz kapcsolodoan.. meg a minimalisnal is kisebb az atfedes.. ha tenyleg ujsagirassal szeretnel foglalkzni, meg poltikaval, semmikepp ne informatikara gyere. ott csak matek es programozas fog varni. (infos vagyok)

en is inkabb vmilyen kozgadasz, politologia szakot ajanlanek, az kozelebb all a celjaidhoz.

2011. máj. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ok, ezt is felírom a listámra4 Teológiáról, vélemények?
2011. máj. 24. 18:04
 10/11 anonim ***** válasza:

A teológus ismerősödnek valszeg volt kapcsolata, ezért jutott be egy újsághoz, a diplomája meg sztem csak annyit számított, hogy legyen egy egyetemi (mivel a teológus képzés osztatlan még ma is).

A lényeg a kapcsolat, az kell hogy bekerülhess egy újsághoz, onnantól fogva csak rajtad múlik hogy előrébb kerülsz-e.

ÉS azért írtuk hogy politológiát vagy vmilyen közgazdászt végezz, mert csak akkor írhatsz hitelesen valamiről, ha tényleg értesz hozzá.

2011. máj. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!