Mit szóltok ehhez a hírhez?
Szerintem felháborító hogy a Fidesz nyelvvizsga nélkül odaakarja adni a diplomákat! Hogyha én is letudtam rakni, akkor más is rakja le!
Eddig sem voltak normálisak /mármint a Fidesz/ de most már semmin nem tudok csodálkozni...
Mindenesetre felháborító!
"Hogyha én is letudtam rakni, akkor más is rakja le!"
Ez elég szánandó egocentrikus hozzáállás ne haragudj. Miért várod el, hogy hozzád igazítsák az oktatási törvényt? Valószínűleg azért tudtad lerakni, mert nem mondjuk mechatronikai mérnöknek tanulsz a BME-n vagy egyéb igazi szakot igazi egyetemen, ahol az embernek nincs ideje feltétlenül a nyelvtanulással is foglalkoznia, ha közben esetleg még plusz munkákat is kell vállalnia, hogy be tudjon otthon segíteni. És nehogy már azért ne legyen egy jó szakembernek lehetősége dolgozni a megérdemelt diplomájával, mert nincs egy darab papírja ami egyébként semmit nem garantál.
Öhh, előző: szerinted te, mint mechatronikai mérnök, milyen gyártmányú gépekkel, elektronikákkal, berendezésekkel fogsz majd dolgozni munkád során? És azoknak milyen nyelven lesz majd a dokumentációja, vagy ha valami probléma miatt fel kell venni a kapcsolatot a gyártóval, akkor szerinted milyen nyelven fog ez menni?
Hogy tényleg csak a legkézenfekvőbb dolgokat mondjam. Tehát lehet felfújni orcáinkat, de bizony egy mérnök embernél ugyanolyan szakmai feltétel egy használható angol nyelvtudás, mint a többi tantárgy, amit tanítanak az egyetemen, sőt jó eséllyel nem egynél többet kell majd használnod az életben.
Az meg, hogy neked otthon kell segíteni, az magánügy. A követelmények nem egyénre szabottak, ha neked más teendőd is van mellette, oldd meg - tudom, hogy nem egyszerű, de többeknek sikerült. MOst én is kérdezzek vissza neked a kérdező helyében, hogy te meg miért várnád el, hogy a te magánhelyzetedhez igazítsák a felsőoktatási követelményeket?
Tehát azzal jönni, hogy de nekem más dolgom is van, gyerekes, és senkit nem érdekel, mert nem az ő dolguk. A te dolgod, mint már felnőtt egyetemistának, hogy megold. Megjegyzem, én is ismerek személyesen olyan embert, aki középiskolában nem tanult igazán angolt, egyetemen kezdett neki, de akkor rendesen, MSc-n már angolul hallgatott előadásokat, külföldi diákokkal simán elbeszélgetett és gond nélkül olvasta az angol szakmai cikkeket - és szerintem egy ELTEs matek szak is "igazi szak" "igazi egyetemen". Tény, hogy volt munkája benne, ment utána, csinálta, keresett magának amerikai ismerősöket, de megcsinálta.
Amiben ellenben egyetértek, hogy a nyelvvizsga papír nem egy túl precíz mérője a valós, használható nyelvtudásnak. Ha van helyette jobb javaslat, ami garantálja a szakmai felkészültséghez szükséges nylevtudást (például MSc-re a felvételi kötelező legyen angolból is, mint Franciaországban a Grande École-okba, vagy legyneek kötelező angol nyelven megcsinált szakmai kurzusok, esetleg szakdolgozat csak angolul elfogadva), akkor nosza rajta, csinálják meg, és az váltsa ki a nyelvvizsga kötelezettséget.
Abban is egyetértek, hogy a nyelvtanulásra több lehetőséget kéne biztosítani az egyetemeken (vannak ott felvehető nyelvkurzusok, de azokra nem mindig könnyű bejutni), meg ha nyelvvizsgát kérünk, akkor lehetne az első mondjuk ingyenes. Ezek értelmes követelések lennének, amiket mindenki támogatna.
Na de olyanokkal jönni, hogy miért kell egy mérnök embernek nyelvtudás (most komolyan, egy klímaszerelő szív anélkül ma már a modernebb inventeres klímákkal, nem hogy egy mechatronikai mérnök), vagy nekem ilyen olyan magánproblémáim vannak, miért kell ilyen nekem - ez viszont komolytalan, jellemzően bölcsész dolog.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!