Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy valósítjátok meg (ha...

Hogy valósítjátok meg (ha igen), a távolabbi egyetemet, ha korlátoltak az anyagi lehetőségeitek?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy Budapest tőlünk 200 kilométerre van, de én oda mennék szívesen ELTE-TÓK-ra. Anya (még) nem támogatja, hivatkozván "mi ezt nem tehetjük meg". (koli,vonatbérlet, helyi, kaja, egyéb...)

No de azt megtehetjük, hogy korlátozzuk ilyen indok lévén e cél elérését?

SZÓVAL, ki hogy emelkedik felül e költségeken, ha ilyen "álma" van? Hogyan gyűjti be a kellő összeget? Diákmunka, hitel??

Vagy megalkuszik?


2011. febr. 8. 20:14
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:

Affelé tendálok, hogy mindkettőt megjelöljem (KTIF és Elte-tók), de nekem az a legfőbb kérdésem, hogy hogyan lehet anyagilag egyensúlyozni a helyzetet, ha Pestre mennék?


A Szociális és a tanulmányi ösztöndíj ütheti egymást, ha ezáltal a család keresete meghaladja az előírt szociális támogatásra való jogosultságot?

Mert eszerint akkor, ha az egyetemista tesóm kapni fog tanulmáyit és ezzel a családunk keresete "kilép" abból a keretből (mégha az teljesen más tészta is a családunk szempontjából, de mégis a család jövedelméhez számítják) vmely mértékben, akkor én jövőre nem is leszek jogult szoc. ösztöndíjra, mikor kezdeném az egyetemet???


A diákhitelre akkor nincs kamat (amíg tanulok). Nos, ha nem akarom tetetemes költségbe verni magam (miután végeztem), mennyit érdemes felvennem, ha számítok pl. szoc. öszt.díjra (kb.10 000/hó/ és a kezdőtőkére az egyetemről (alaptámogatás 60 000)???


FIGYELEM!

Csak érdemben hiteles válaszokat kérek! A TOVÁBBTANULÁSOMRÓL VAN SZÓ! És nagyon (!!!) szoros az idő, a cipő. TISZTÁN KELL LÁTNOM ÉS HELYESEN DÖNTENEM!!


AZ ÍRJON, AKI SEGÍTENI AKAR ÉS TUD HITELES INFOT NYÚJTANI, ÉS ezáltal SEGÍTENI!!


THANK YOU! :))

2011. febr. 9. 15:26
 22/22 A kérdező kommentje:

09:04- es;


"HVG lista" nincs online (az egyetemek színvonalas kérdésére lefedve, amiről beszéltünk) ???

2011. febr. 9. 15:27
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!