Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy valósítjátok meg (ha...

Hogy valósítjátok meg (ha igen), a távolabbi egyetemet, ha korlátoltak az anyagi lehetőségeitek?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy Budapest tőlünk 200 kilométerre van, de én oda mennék szívesen ELTE-TÓK-ra. Anya (még) nem támogatja, hivatkozván "mi ezt nem tehetjük meg". (koli,vonatbérlet, helyi, kaja, egyéb...)

No de azt megtehetjük, hogy korlátozzuk ilyen indok lévén e cél elérését?

SZÓVAL, ki hogy emelkedik felül e költségeken, ha ilyen "álma" van? Hogyan gyűjti be a kellő összeget? Diákmunka, hitel??

Vagy megalkuszik?


2011. febr. 8. 20:14
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Na, ez engem is érdekelne.... én próbálkozom diákmelóhoz jutni, de egyszerűen még az sincs...
2011. febr. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Necces. Ezen a karon nem szabad sok diákhitelt felvenned, mert nem lesz olyan jövedelmed, hogy kényelmesen visszafizesd.

A megoldás az, hogy ők elindítanak, ez kb. 80-100 ezer Ft, aztán az első félévben felveszed a diákhitelt. Elkezdesz dolgozni. Utána már nem veszed fel a hitelt, hanem munkával eltartod magad.

Fontos, hogy először tartalékot képezz, jó ha van 100-200 ezer a számládon, hogy ha bármi gond van, legyen mihez nyúlnod. Ezért ha elkezdesz dolgozni és már októberben kapod a fizut, akkor a diákhitelt tedd félre.


Természetesen fizetős képzés ilyen esetben szóba sem jöhet! És akkor ez a megoldás, ami a szülőktől minimális áldozatot követel.

2011. febr. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
75%
Ja, diákmelót meg pofátlanul kell keresni. Akár minden nap bemenni a központba, hogy milyen új munkák vannak. Alapszabály: a netre már csak azok a munkák kerülnek fel, amik senkinek sem kellettek!
2011. febr. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
82%
Én már végeztem tavaly, 220 km volt a távolság a lakóhelyem és a suli között. Mi nem tudtuk másképp megoldani, csak diákhitellel. Emellett jól tanultam, és elég szép ösztöndíjam lett minden félévben, plusz igényeltem szociális támogatást, és így mindent ki tudtam fizetni, a szüleimnek egy forintot sem kellett soha adniuk (nem is voltak abban az anyagi helyzetben, hogy adni tudjanak).
2011. febr. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

utolsó:

és mennyi diákhitelt igényeltél? tényleg megoldottad úgy az összes költségedet (vonatbérlet kb 15000, koli 9000 körül, bérlet pesti 5000 körül, kaja...), hogy a szüleidet minimálisan (sem) vontad bele?

Mennyi volt a bejövő ösztöndíjak összege?

2011. febr. 8. 20:46
 6/22 anonim ***** válasza:

Minek vonatbérlet? Egy hónapban kétszer hazamész, 3500 körül megúszol egy kört. Feleslegesen ne adj ki pénzt!

De tényleg inkább dolgozz, a diákhitel nagyon nagy szívás, ha nincs jól fizető állásod. Kb. évi 15%-ot kamatozik, mivel minden nap jóváírják, a kamatos kamat miatt. Kiszámolhatod, amit az első félévben felvettél, mire lediplomázol, a dupláját kezded el eleve törleszteni. Felveszel mondjuk havi 30 ezret, az évi 300 ezer, 5 év alatt 1.5 milla, de amikor elkezded törleszteni, már bőven fölé ment a 2 millának. És jó sokáig csak a kamatot törleszted.

Elég nagy szívás, különösen ha bejön majd mellé egy lakáshitel is.

2011. febr. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Akkor az nem ajánlatos? Pedig a felvis könyv hátulján nagyon kecsegtető az a plakát róla...


Marad a megalkuvás?

2011. febr. 8. 21:01
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

20:54-es! Te nagyon nagy téveszmékben élsz, ugyanis míg tanulsz nem kamatozik a diákhitel összege, a későbbiekben is 8%-os a kamat, ami az egyik legalacsonyabb kamatnak számít!

Illetve visszafizetésnél, (ha megszűnt a hallgatói jogviszonyod) a keresetedhez igazodik a törlesztő részlet. Ami minimálbér esetén még az 5000 ezer forintot sem éri el.

Nem mondom, hogy hú de nagyon jó dolog a diákhitel, de ha nincs más megoldás,azért nem olyan szörnyű és nem kell azonnal temetned a hátralevő életedet miatta. Szerintem tekintsd befektetésnek! ;)

2011. febr. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

utolsó,

ez most megnyugtatás v. reális kép a Diákhitelről?


Tudom h ez személyes kérdés, de szted emiatt akkor megjelölhetem a Budapesti iskolát (is)??

2011. febr. 8. 21:14
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Ez teljesen reális, amit leírtam.

Természetesen, ha többet fogsz keresni, mint minimálbér, teszem fel, nettó 200 ezer forintot, ott már a törlesztőrészlet is ugrik 30 ezer forintra.

És szerintem jelöld be nyugodtan a sulit, annyi, h félévenként maximum 200 ezer forintot tudsz igényelni, vagyis az havi lebontásban 40 ezer forint, ami még mindig nem elég a Budapesti élethez, szóval úgy kalkulálj, hogy még ennyi pénzre biztosan szükséged lesz. (Koli, kaja, bérlet, jegyzetek... stb.)

2011. febr. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!