Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy valósítjátok meg (ha...

Hogy valósítjátok meg (ha igen), a távolabbi egyetemet, ha korlátoltak az anyagi lehetőségeitek?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy Budapest tőlünk 200 kilométerre van, de én oda mennék szívesen ELTE-TÓK-ra. Anya (még) nem támogatja, hivatkozván "mi ezt nem tehetjük meg". (koli,vonatbérlet, helyi, kaja, egyéb...)

No de azt megtehetjük, hogy korlátozzuk ilyen indok lévén e cél elérését?

SZÓVAL, ki hogy emelkedik felül e költségeken, ha ilyen "álma" van? Hogyan gyűjti be a kellő összeget? Diákmunka, hitel??

Vagy megalkuszik?


2011. febr. 8. 20:14
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

utolsónak, köszi :)

de én nem szeretenék csak éppen a szükségesnél több hitelt felvenni, mert meglesz annak is a böjtje.

Aztán arra is gondoltam már (az egyetem előtt akár) hogy a nyáron is dolgozhatnék, azaz összegyűjthetnék egy kis tőkét az első hónapokra.

2011. febr. 8. 21:24
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

A 8% kamatról annyit, hogy igen, annyi. Épp ezért lestem is, amikor az éves egyenlegértesítőm a dupláját mutatta. De hamar kiderült, hogy a napi kamatjóváírás gyönyörűen felhúzza a duplájára. Tehát ha felvettél 400 ezret, azt a következő évben így kell szorozni: ((((400000*1.08/365)*1.08/365)*1.08/365)*...*1.08/365), ahol az értéket minden nap megszorzod az adott napi kamattal. Az első nap még csak a 400 ezret szorozzák, a második napon már 400850-et, stb.

Így a kamat valóban 8%, csak a tartozásod nem annyival nő.

És a másik tévhit, hogy nem kamatozik, amíg egyetemista vagy. De ezt nem is értem, hogy alakult ki, mert a honlapjukon is le van írva, hogy de.


Szóval ha lehet, ne adj meg téves információkat. Magas összegű hitelnél, mondjuk 1 millánál a kamat lazán 150 ezer. Ebből logikusan következik, hogy ha csak havi 4 ezret törlesztesz, soha az életben nem fog elfogyni, mert 12*4 ezer, még a kamat felét sem fedezi.

2011. febr. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de tanitóképző annyi városban van, szinte minden megyeszékhelyen, de sokszor kis városokban is. Biztos van a közeletekbe valami. Egy egyetmista támogatása, eltartása a szülőtől rengeteg pénz. Anyukád jól látja, miért nem tanácsos bevállalni, te még nem látod át, de 1-2 év és igazat adsz neki. Annak idején én kényszerből kerültem Pestre tovább tanulni, egyébként Debrecenbe akartam menni. Én se tudtam oda menni ahová szeretnék a pénz miatt, sokáig dühöngtem miatta, de mostmár megbarátkoztam a sulimmal, és megértem a szüleimet, hogy nagyon sokat kértem volna tőlük azzal, hogy a 200 km-el odébblévő sulimat perkálják.


Egyébként minden egyetemista arra alapozik, hogy majd vállal diákmunkát, aztán abból majd milyen jól fenttartja magát. Én is erre alapoztam. Nos heti 1 napot tudok melózni, képzelheted, hogy az milyen kevés pénz, de más ismerőseim is ennyit dolgoznak, nem hiába van egyetemről szól, egyszerűen ennyi idő marad arra, hogy elmehess valahová melózni. Melesleg diákmelókért kb. 500 forintos órabér jár. Nem sok pénz valljuk be.

A diákhitel szuper ötlet az olyanoknak akik mérnöknek tanulnak vagy közgazdásznak, mert később lesz állásuk, többszázezreket keresnek , és majd gond nélkül visszafizetik. Te a tanitóképzőn nem nézel majd ilyen kilátásoknak elébe, örülsz ha lesz munkád, kapsz kb. 100 ezret közalkalmazottként, na abból törleszd majd a diákhitelt, úgy hogy közben majd önnálósodnál is, meg fent kéne tartani magad! Nem szurkálódni akarok, csak tapasztalatból beszélek, én is hasonló szakon vagyok, és úgy gondolom, már jobban átlátom a lehetőségeket.

A szociális ösztöndijakba pedig ne bizz én azt mondom. Ha valamilyen kritérium alapján elvileg jogosult lennél rá, még nem biztos, hogy meg is kapod. Én se kaptam (szintén ELTE amúgy), pedig 2 testvérem van... hagy ne mondjak nem kaptam kolégiumot se, úgyhogy minden alkalommal bejárok. Igy is sokba van az egyetemezés. Megveszem a távolsági bérletet havonta, a bkv bérletet, kaját veszek, plusz szükséges könyveket, fénymásolandókat elintézem. Egy hónapban elmegy az én esetemben 30e forint csak az egyetemezésre, és akkor én még nem fizetek kollégiumot, albérletet.

Szóval szerintem alkudj meg.

Szüleidnek is sokkal könnyebb lesz, meg később neked is jobb lesz a tudat, hogy erejük felett nem nyögik ki azt, amit fele annyi ráforditással is megadhatnak neked.

2011. febr. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

hmmm... a mérleg 2 oldala


én már nem tudok kiigazodni... elnézést :(

2011. febr. 8. 21:38
 15/22 A kérdező kommentje:
am Debreceni vagyok
2011. febr. 8. 21:39
 16/22 A kérdező kommentje:

21.37-es

Neked is köszi a választ, bár ez egy kicsit elérte a hatását abban a tekintetben, hogy a kevés bizakodásomat is megingatta, amit a reményembe fektettem.

DE, mindez ellenére azért ez is egy szempont, amit fölemlítettél.

Csak én szeretnék (azt gondolom egyrészről), új "levegőt szívni", új környezetet megismerni, és sztem az ELTE-TÓK tanító képzése is színvonalasabb és elismertebb, mint a debreceni Kölcsey Ferenc Református Tanítóképző Főiskoláé (ami valóban viszonylag közel van hozzánk).

De főiskolai és egyetemi (tanító) képzés között gondolom mínőségi különbség van...

Illetve annyira nem vagyok megbarátkozva "azzal" az épülettel, mint leendő tanulmányaim színhelyével...

2011. febr. 8. 21:49
 17/22 anonim ***** válasza:

:DD

Drágáim:D

Hülyítitek szegény gyereket a diákhitellel...

Abban a suliban ahova te szeretnél menni, van államilag támogatott levelező tagozat.

Vagyis: államilag támogatják a tanulmányaidat + tudsz suli mellett dolgozni, mert kb két hetente vannak óráid.


Ezt neked találták ki!

(kérlek írj vissza, hogy átgondoltad e)

2011. febr. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Ácsi, én mirt mennék levelezőre?!

Ez átgondolás alá sincs véve! Én nappalis oktatásra szándékszom menni!


Érvényben van-e akkor ezek figyelembe vételével, amit biztatásul írtál?

2011. febr. 9. 06:20
 19/22 anonim ***** válasza:

Na most, én vagyok az aki rámutattott a mérleg másik oldalára, és kissé eltántoritott téged. Ha tanitóképzőre mész, akkor ne menj levelezőre. Ismerek Tanitóképzősöket, ők mondják,hogy egy ilyen gyakorlatias szaknál nem szabad levelezőre menni, mivel sokkal kevesebb szakmai gyakorlatot szerzel úgy, igy később rosszabb minőségű lesz a diplomád. Egyébként ez minden gyakorlatias, de felsőoktatásbeli szaknál igy van, hogy nappalira kell menni...

A másik, ha netán mégis levelezőre mennél, készülj, hogy nem kaphatsz diákhitelt, nem lesz rád érvényes semmilyen diákkedvezmény sem! A levelező az levelező, de ott már nem veszik figyelembe, hogy te még tanulsz.

Egyébként a tanitóképző világéletben főiskolai diplomát nyújtott,attól,hogy te az eltén tanulnál még nem egyetemi szintű lesz a diplomád, ne tévesszen meg a két épület megnevezése. Viszont lehetséges, hogy az ELTE szinvonalasabb képzést, ezáltal elismertebb diplomát is nyújt mint a debreceni. Nem biztos ez se, megint ott tartunk, hogy attól, hogy az ELTE nevesebb még nem biztos, hogy jobb is. AMikor 2 éve egyetemre mentem az akkori hvg-ben találtam rangsorolást egyes szakok között, hogy hol melyik suliban szinvonalasabbak. Én végül ez alapján mentem Pestre, a másik közelebbi lehetőség még Szeged lett volna. Úgyhogy ha tudsz szerezni egy hvg-t mindenképp nézd meg hogy a debreceni hanyadik a rangsorban. Ha nagyon hátul van, valóban nem szabad oda menni, akkor inkább be kell vállalni egy messzebbi sulit, ami egy kicsit elismertebb diplomát ad.

2011. febr. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Elnézést, de ennyi hülyeséget már rég olvastam egyszerre a diák hitellel kapcsolatban!

Miről beszéltek ti? Összevissza mindenféle sületlenség került most ide.

Először is! A diák hitel nem kamatozik naponta 8%ot...aztán tényleg nem kamatozik még akkor mikor suliba jársz (legalábbis nekem félévente jön értesítő ezzel kapcsolatban, egy kimutatás, hogy mennyi összeget vettem fel, mennyi tartozásom van, és mennyit kamatozott! - Ahol kemény 0 FT van ! Tehát nem kamatozik míg tanulsz. Az egyetlen plusz költség ami keletkezik azaz ügyintézésből adódik.

Aztán, levelezősök is vehetnek fel diák hitelt.

2011. febr. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!