Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Csak én utálom a német nyelvet?

Csak én utálom a német nyelvet?

Figyelt kérdés
Elég ronda és gusztustalan nyelvnek tartom, de muszáj tanulnom... -.-"
2010. júl. 9. 22:01
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
93%
Én önszorgalomból tanultam meg.. Ha utálod, ne csináld, ha muszáj, ne hergeld magad, hanem győzd meg magad azzal a mondással: Ahány nyelvet tudsz, annyi ember vagy.
2010. júl. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
61%

Én is ma kaptam sírógörcsöt... Pár hónapon belül nyelvvizsgát kéne tennem, de egyszerűen annyira utálom.. Más nyelv elsajátítására meg már nincs idő. :(

De lehet, hogy az sem mennem, nem tudom.

2010. júl. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
30%

sztem nem rossz nyelv és viszonylag könnyen tanulható HA már tudsz angolul mert nagyon sokban hasonlít a két nyelv! egy percig nem tanultam németet (angolt viszont igen felsőfokúm van rá) és ha neten találok egy német szöveget amit értelmeznem kell, le tudom szűrni miről van szó.

sztem nem lehet kijelenteni egy nyelvről sem hogy 'ronda' (kivéve a szlovák meg a román mert az tényleg az) mert ki tudja lehet a németek meg a Magyarra mondják ugyanezt!

2010. júl. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
76%

én szívesebben tanulnám a németet, 2 évig tanultam csak, most nincs energiám újra elővenni, angolból kell nyelv vizsgáznom, mert azt már hosszú évek óta tanultam :)

nekem az orosz tetszik nagyon, lehet majd egyszer belevágok, igaz nem a legszebb nyelv, de nekem vmiért nagyon bejön :P

2010. júl. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

én mióta az eszemet tudom tanulok németül (kb. 20 éve), így már nincs objektív rálátásom, hogy csúnya nyelv-e, mindenesetre szépnek biztosan nem mondanám.

de azt ajánlom neked és 22:12-esnek, hogy keressetek valami érdekeset a német kultúrában, amiről valóban többet akartok tudni és olvassatok róla németül. vagy egyszerűen bármilyen infó,de németül. nekem sokat segített. nem német filmeket is lehet németül nézni, erre nekem kicsit erőltetnem kellett magam, de néha nagyon vicces dolgokat is mondanak, pl. a Drágán add az életedben az eredeti yippie ka yay, motherfucker helyén a németeknél yippihyayei Du Schweinebacke szerepel. én tönkreröhögtem magam, milyen egy szó már. meg hol mondhatnád egyébként azt, hogy Streichholzchächtelchen (gyufásdobozka)? :)))))

2010. júl. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
83%

Hát, elég sokan vannak, akik osztják a véleményedet, mert hogy ronda a hangzása, köpködnek, meg amúgy is, a németeket úgy alles zusammen utáljuk a második világháború és a balatoni zimmer feri kialakulása miatt.

És ebben van valami. Viszont az is igaz, hogy nyelvtanilag egyáltalán nem nehezebb, mint mondjuk a francia vagy a magyar. Beszédben a hangok közelebb állnak a magyar hangokhoz, mint az angolokhoz. És ha nem a gusztustalan déli (osztrák, svájci, bajor, sváb) kvartyogást hallgatod, hanem mondjuk egy brémai vagy egy szász ember beszédét... na az gyönyörű is tud lenni :)

2010. júl. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

22:39-re reagálva

Egy német cserediák volt az osztályomban egy évig.

Stuttgart mellől érkezett és hát nem volt valami szép hallgatni ahogy telefonon németül beszélt. Hadart stb.

Többieknek is köszi a válaszokat. :)

2010. júl. 9. 22:48
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
22:39-es vagyok. Nem véletlenül éneklik a VfB Stuttgart szurkolói, hogy "Steht auf wenn ihr Schwaben seid" :) Ők is a déliekhez tartoznak még szépség tekintetében, de már javuló tendenciát mutatnak :) Amúgy persze ez lehet emberfüggő is, én már-már vérre menő vitákat szoktam folytatni egyik ismerősömmel, aki szerint az osztrák német szép (ott élt jó pár évet)...
2010. júl. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Én sem szerettem régen. 10 évig tanultam ált.isk.-ban + gimiben, a végére már egyenesen gyűlöltem. Előrehozott érettségit és nyelvvizsgát tettem belőle 11.-ben, hogy mielőbb túl legyek rajt, és soha többé ne kelljen vele foglalkoznom...

Ééés aztán megtörtént a csoda: mióta nem k.e.l.l. tanulnom, annyira megszerettem, hogy néha csak úgy német nyelvkönyveket olvasok. Felfedeztem, hogy mennyire jó a hangzása, mennyire tetszenek egyes szavak, szerkezetek... A felsőfokút is tervezem. :)

A lényeg: várd ki a végét! :D

2010. júl. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
75%

Hát én is gyűlölöm, biztosan azért mert nem jól adja le a tanár.Idén kezdtem el tanulni, eddig angolos voltam, de leérettségiztem előrehozottan.Csak a könyvben csinálunk feladatokat, mellé leadja a nyelvtant is, de nem gyakoroljuk beszélni a nyelvet.Az angolt sokkal jobban szerettem.

L18

2010. júl. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!