Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Így hatékonyan tanulhatnám a...

Így hatékonyan tanulhatnám a német nyelvet?

Figyelt kérdés

Ha mondjuk filmeket németül néznék, könyveket olvasnék németül...

De nem néznék uténam mi mit jelent mert az ugy bonyolult. Alapszinten most is beszélem a nyelvet, de szeretnék emelt érettségit tenni, és így bővülhet a szókincsem (szerintem) és szokom a nyelvet is.

Jó ötletnek tartjátok?


2011. szept. 14. 15:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Kiejtés szempontjából mindenképp jó.
2011. szept. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
meg azért szerintem a magnóhallgatás az egyik legnehezebb feladat abban is segítene ez
2011. szept. 14. 15:32
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha hatékonyságon a gyors fejlődést érted, akkor szerintem nem. Valamennyit biztos segít, de ha csak annyi újat tanulsz, amennyi spontán rád ragad, az nem lesz sok. Ha tudatosan próbálsz új kifejezéseket megjegyezni, pl. ugyanazt a filmet többször megnézed csak németül, aztán magyar felirattal is, aztán újból németül, esetleg fel is írod magadnak amit érdekesnek találsz, ugyanannyi időbefektetéssel gyorsabban fogsz haladni.

Persze ettől függetlenül hasznos minden idegennyelvű dolog, amivel foglalkozol.

2011. szept. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

értelek köszi a választ

nem sietek sehova, mert heti 5 órában tanulom a nyelvet és még két év van az érettségiig:)

2011. szept. 14. 15:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!