Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért utolják a német nyelvet?

Miért utolják a német nyelvet?

Figyelt kérdés

Miért utolják a német nyelvet?

nem értem azokat az embereket akik utolják ezt a nyelvet.


szerintem sok embernek a német sötét történelem jutt az eszükbe.(lágyan irtam mert nem akarom hogy szabályba ütközön a szó véletlenül amit irni akartam)


2011. szept. 1. 21:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
szerintem azért mert szörnyen hangzik, nem a legszebb nyelv. De ez szerintem nem utálat, inkább nemtetszés.
2011. szept. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Én sem értem:) Szerintem tök jó. De lehet pont az tetszik benne, hogy mindenki utálja:DDD

Amúgy te az ország melyik részén élsz? Csak érdekel, mert még sosem láttam így leírva az utálják szót:) És mivel mindenhol így használtad, gondolom ez ilyen tájra jellemző dolog, nem?

2011. szept. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
62%
ált suliba németet tanultam, középsuliba meg angolt, nem azt mondom hogy utálom a németet de iszonyatosan bénának találom hangzásra:D
2011. szept. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
59%

"szerintem sok embernek a német sötét történelem jutt az eszükbe"

Ilyen alapon sok nyelvet utálhatnának a világ sok országában.


Talán tényleg nem a legszebb nyelv. Én angolul tanultam, de néha jólesik hallgatni pl. a franciát, mert "jól hangzik", dallamos.

2011. szept. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

21:25-nek

budapesti vagyok csak véletlenül elgépeltem azt.

am értem akkor a kiejtés miatt :)

2011. szept. 1. 21:44
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

nagyon idegesítő nyelv.

amúgy nekem nem jut eszembe a németekről a 'sötét történelem', de akiknek igen azokat sajnálni tudom, túl kéne lépni...

2011. szept. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Én olyan osztályba járok ahol 5 éve angolt tanulunk és 1 éve kezdtük a németet. Az osztálytársaim az angolért sincsenek oda, a németet meg utálják. Nem tudom, hogy miért. Én szeretek nyelvet tanulni és mindkettőből jó vagyok. Az egyik barátnőm anyja némettanár, a lány előbb németet tanult és csak utána kezdte az angolt, most meg azt akarják hogy emelt szintű német érettségit tegyen. Am. ő is utálja a németet. Inkább az angolt használja, a németet csak akkor ha muszáj. Most amikor nyaralni ment, ott találkozott németekkel is, de velük is csak angolul beszélt.
2011. szept. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Én a névelők miatt utálom, hogy pl der ből dem lesz meg mit tudom én, ilyen hülyeségek, angolos vagyok egyébként, de gimibe 3 évig volt német, és nagyon utálta az osztály:) jah meg ugye a kiejtése a szavaknak, brutálisan rosszul hangzik szerintem :) de hasznos nyelv.
2011. szept. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
a kiejtés, a névelők és a nyelvtani szabályok és unalmas egyeztetések miatt.
2011. szept. 1. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
47%

Mert csúnya, túlbonyolított, logikátlan, homályos, zavaros.


"szerintem sok embernek a német sötét történelem jutt az eszükbe"


Szerintem nem kell Hitler ahhoz, hogy valaki szívből utálja a dert, diet és dast.

2011. szept. 1. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!