Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért utolják a német nyelvet?

Miért utolják a német nyelvet?

Figyelt kérdés

Miért utolják a német nyelvet?

nem értem azokat az embereket akik utolják ezt a nyelvet.


szerintem sok embernek a német sötét történelem jutt az eszükbe.(lágyan irtam mert nem akarom hogy szabályba ütközön a szó véletlenül amit irni akartam)


2011. szept. 1. 21:16
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
78%
Én amióta láttam Hitlert videófelvételen beszélni, azóta valahogy nem tudok elvonatkoztatni tőle, amikor meghallok egy német beszéded. Egyébként a német nyelvtanát én szeretem, ellentétben az angollal, ahol hiába tanulod meg, ha alkalmazod őket, akkor se lesz jó a mondat, mert mindig máshogy kell mondani valamit.
2011. szept. 2. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
73%

Én tulajdonképpen azért nem szerettem sohasem, mert egyrészt mindig más volt a némettanárunk ,tehát félévente változott, összességében nekem 12 év alatt volt 15, másrészt majdnem mind pocsék volt. Valamiért mindig ilyen teszt tanárokat kaptunk , akiknek aztán pont gőzük sem volt semmiről. Egy középfokút sikerült 12 év alatt összekaparnom, ami a mai napig rejtély és a világ 8. csodája, de az alapokat egyáltalán nem tudom, mert főleg azt nem tanították.

Viszont, ha most idejönne egy profi nyelvtanár nagy türelemmel és azt mondaná, hogy megtanít engem németül, akkor igent mondanék rá.

Sajnos én hiányolom a jó nyelvtanárokat...

2011. szept. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
83%
Én imádom a németet :D Pont azért, mert a szavakat úgy kell kiejteni ahogy le van írva(nem magyaros gondolkodással, de megvan, hogy az ie mindig í és akkor mindig í-nek kell ejteni, ellentétben az angollal, amiben, az egyik ismerősömet úgy javították ki(valamelyik szót rosszul mondta), hogy kb. 7 éve angol nyelvterületen él.
2011. szept. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
84%

sztem sokan azért utálják, mert nem tudnak németül. Ha értenék rendesen és tudnának beszélni akkor valszeg szeretnék. Amúgy ez minden tantárgyról elmondható: aki nem érti a kémiát vagy a matekot, az egyből utálja.

Egyébként én minden nyelvet szeretek, mert ha az ember legalább társalgási szinten tud vmilyen idegennyelvet, akkor megnyílik előtte a világ (és ez nem közhely!).

2011. szept. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

ma 16:42


A der/die/das-t hogy lehet megszeretni? Mi az olyan jó benne? (tudom, mire volt jó régen, de most?)

2011. szept. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
53%

Nekem a nyelvvel nincs semmi bajom, de akik beszélik... Jó pár évet lehúztam szezonális munkában a Balatonon, egy eldugott kempingben. A német és osztrák alja nép járt oda (szó szerint, a szippantós kocsi sofőrtől a betanított dugványozóig...), amivel nem is lett volna baj, de szó szerint "kiskirálynak" gondolták magukat, olyan "Übermensch" pofákkal az életben nem találkoztam (tisztelet a kivételnek, mert volt azért néhány nagyon rendes, visszatérő család is...)!

Jártam már sok helyen a világban, de sehol nem éreztem/éreztettem magam felsőbb rendűnek az ott élőknél, sőt... Még ha nagyobb volt is a nyomoruk, mint nekünk itt Mo-on...

A mai napig feláll a szőr, amikor egy "ilyen" "Überfrau" nekiállt reklamálni a jegeskávé habja miatt (pedig kint Bécsben még olyan se, mint a mi kávézónkban volt, ahol a főnök kizárólag minőségi munkát fogadott el, minden kapuccsínó, jegeskávé, fagyiskehely lemeózva mehetett csak ki, és szinte szó szerint ki volt nyalva az utolsó vendég s*gge is...); szóval a mai napig itt cseng a fülemben:

"Bei uns in Österreich..."

Na, hát ezért nem szeretem!

2011. szept. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
33%
Ja és még valami. Nem csak Mo-on vannak ezzel így az emberek. Olaszországban pl jobb ha meg se szólal az ember németül, annyira rühellik. Pont ezért, amit fent írtam. Előbb és kedvesebben szolgálnak ki, ha magyarul + kézzel-lábbal rendelsz, mintha németül beszélsz. Inkább úgy tesznek, mintha nem beszélnének németül...
2011. szept. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!