Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A diploma + nyelvvizsga ügy...

A diploma + nyelvvizsga ügy az alkotmánybíróság elé kerülhet. Mit szóltok?

Figyelt kérdés

Szerintem igazuk van, a fősulin elég alapszinten tanítják az idegennyelvet, amivel esély sincs középfokút letenni, tehát tényleg nincs joguk megkövetelni.


Talán végre kézhez kapom a diplomám, bár anélkül is jól elboldogulok... :))


2010. júl. 2. 09:44
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:

Csak nem értem a hozzászólásod. Nyilván van különbség a szakok között.

Csak nem értettem, hogy arra gondolsz, hogy a "nívósabb" szakokon kelljen nyelvvizsga, vagy pont a "gagyikon"?

Nah mindegy. Szerintem teljesen normális, hogy mindenhol kötelező. Nem kell velem egyet érteni:D

2010. júl. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
53%

12:08-as! Szerintem egyetemi szinten elvárható. Fősuli nappalin szintén, fősuli levelezőn nem igazán, esetleg alapfokú. Viszont ha mindezeket elfogadjuk, akkor bele kell vezetni az oklevélbe, hogy nappalis, avagy levelezős diploma tekintettel az elvárások különbségére. Én azt gondolom, hogy sokan nem bánnák, ha megkapnák a "levelezős" diplomájukat.


Azt gondolom ebben a kérdésben nem lehet olyan igazságot tenni, ami mindenki számára 100%-osan megfelel, illetve nem diszkriminál senkit.

2010. júl. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy mondod. Ha már ilyen sokan írták, hogy a levelezősöknek ne kelljen, akkor írják bele a diplomájukba, hogy levelezőn végezte...Ha úgy is csak a papír kell neki, mert már dolgozik vhol, akkor jó neki az is, nem?
2010. júl. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:

A nyelvvizsga szerintem fontos dolog, aki el akar végezni egy egyetemet, az beszéljen legalább egy idegen nyelvet középfokon, nekem is van. Azonban való igaz, hogy az "átkosban" nem követelték meg a nyelvvizsgát, bizony ismerek, olyan nagy szaktekintélyű tanárt, aki nem beszél nyelveket és hangoztatja is, a tetejébe az illető a bölcsész karon oktat.

Ha mostanában mindig Nyugat-Európával dobálózunk, akkor nézzük meg Norvégiát, Németországot, Svédországot, ahol nagyon magas az idegen nyelvet beszélők száma, és ide nem csak az egyetemet végzettek tartoznak bele, sőt... (Igaz ott magasabb a nyelvoktatás színvonala, tulajdonképpen természetessé válik számukra a nyelvtudás).

2010. júl. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
AAhogy mondod, az már diszkrimináció lenne ha bele lenne írva. Amúgy meg ha belenéznek, amit nem szoktak ott van hogy mettől meddig végezted el, na persze az nem mindig mutatja meg, hiszen lehet késni is féléveket. Hát tudja a fene. "gagyi"-val meg ugysem tud elhelyezkedni ha nincs szerencséje. De az is hülyeség ami tanulmány kijött, hogy tálagosan négy hónap alatt találnak a dipisek melót. Ez butaság szerintem. Vagy legalábbis egy évig amig kapnak támogatást a melóhelyek utána meg kocc.
2010. júl. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
Szerintem egyáltalán nem lenne diszkrimináció. Ennyi erővel az is diszkrimináció, hogy a levelezősöknek egyes esetekben más a követelmény, mint a nappalisoknak. Párom levelezőn végzett fősulit, volt, hogy vizsgázott nappalis, ugyan olyan szakosokkal egy teremben. A levelezősök a hátsó sorokban írták ki a könyvből a válaszokat, a nappalisokat meg elől szívatták, buktatták szóban. Így a nappalis panaszkodhatna joggal, hogy "mi az, hogy nincs különbség a két papír között".
2010. júl. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
Na hát ez így van. Én is tapasztaltam amúgy ezt akkoriban. Ki tudja hogy miért van ez amúgy. például sokszor azért buktatnak, hogy akik nem odavalók megunják és feladják. Ez is valamiféle szórás amúgy. De felőlem legyen akkor beleírva. Most jut eszembe hogy az estis érettségit is gagyinak tartják amúgy. :P
2010. júl. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:

A komment megírásának időpontja ma 10:57


"Igen, kelljen. De akkor is adják ide a diplomát, csak nem lesz beleírva a nyelvvizsga."


Kérdező! Most akkor szerinted kelljen a diplomához nyelvvizsga vagy sem?

2010. júl. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
És az nem volt diszkrimináció, amikor már nem fogadták el a nyelvvizsgát érettséginek? nekem felsőfokúm van angolból, megdolgoztam érte, hogy elsőre meglegyen, és jövő évtől meg már az érte kapható pontot is csökkentik, nevetséges. Jó ok, ne kelljen nyelvvizsga a diplomához, de akinek van, azt becsüljék meg és előnyben legyen.
2010. júl. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem meg nevetséges lenne, nehogy már egy elvileg értelmiségi embertől ne lenne elvárható egy nyelvvizsga. Kész vicc, hogy egyáltalán vannak szakok, amiket könnyebb elvégezni, mint letenni egy nyelvvizsgát.

Akik azzal jönnek, hogy nincs pénz, meg egyetemen nem oktatnak nyelvet, azoknak üzenem, hogy általánosban és középsuliban az a min. 8 év akkor mégis mi? Aki ennyi idő alatt külön tanár nélkül nem tud legalább egy nyelvből levizsgázni, annak nem kell diploma.

2010. júl. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!