Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A diploma + nyelvvizsga ügy...

A diploma + nyelvvizsga ügy az alkotmánybíróság elé kerülhet. Mit szóltok?

Figyelt kérdés

Szerintem igazuk van, a fősulin elég alapszinten tanítják az idegennyelvet, amivel esély sincs középfokút letenni, tehát tényleg nincs joguk megkövetelni.


Talán végre kézhez kapom a diplomám, bár anélkül is jól elboldogulok... :))


2010. júl. 2. 09:44
1 2 3 4 5 6
 51/52 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondolom, hogy ahova eddig nyelvtudás és diploma kellett, oda ezután sem fogják felvenni a diplomást, hiába kap diplomát, ha nem beszéli az elvárt nyelvet. .


Nagy kamu az egész, a diplomások statisztikáját akarják javítani. Egyébként meg az a véleményem, hogy egy diplomásnál azért már minimum illő lenne egy nyelv középfokú ismerete.

Ismeretről beszélek, nem vizsgáról, a kettő nem ugyanaz általában. Legalább egy belső egyetemi vizsgának lennie kell, ha nem is nyelvvizsgának, hogy egy minimum elvárható szinten beszéljen az illető, különben megint tele lesz az ország diplomás állástalanokkal.

2010. júl. 3. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/52 anonim ***** válasza:
Nyelvet legfőképpen multicégek kérnek, vagy közalkalmazotti jogviszony, szal állami cégek. Mondjuk én azt nem értem hogy kolli nevelőként mért kérik a két középfokút. :P Ez azért túlzás. Mondjuk tom mért, hogy spóroljanak a szakkörökön, mert így a tanárnak kötelessége mint délutáni foglalkozásként csinálnia. Magyarán spórol a suli. :P Kell a diploma, de ha az lenne, hogy némelyik szaknál ne, és ezt behoznák, utána ne sírjon senki sem, ha ezt figyelembe fogja venni a munkáltató is. :P
2010. júl. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!