Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A diploma + nyelvvizsga ügy...

A diploma + nyelvvizsga ügy az alkotmánybíróság elé kerülhet. Mit szóltok?

Figyelt kérdés

Szerintem igazuk van, a fősulin elég alapszinten tanítják az idegennyelvet, amivel esély sincs középfokút letenni, tehát tényleg nincs joguk megkövetelni.


Talán végre kézhez kapom a diplomám, bár anélkül is jól elboldogulok... :))


2010. júl. 2. 09:44
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
Hát figyi. Attól hogy valaki nincs olyan profi infóból még megérdemelheti az állást. ugyanúgy én is ebbe szeretnék elhelyezkedni, de sokan többet tudnak számtekből és nyílván azokat veszik fel. Ha ennyire penge, probáljon komolyabb cégeknél ne egy polgármesteriben.
2010. júl. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:

11.48

Én viszont nem cserélnék veled, mert mindenki tudja, hogy mi folyik levelezőn. Te viszont kipróbálhatsz egy napplait, nyugodtan. Bent ülsz reggel 8-9 től, van hogy este hétig, csinálod a sok beadandót, készülsz, olvasol folyamatosan, óráról órára, hogy ne kapj egyest gyakorlatokon, és bizony volt aki íráseli házit is adott. És azt hiszed nekem mindent a szüleim fizettek? Elváltak, anyukámmal éltem, aki minimálbért keres, és még egy hugom is volt. Végigdolgoztam a nyarat, meg évközben is vállaltam diákmunkát. Anyukám annyiban járult hozzá, hogy egész hétre pakolt ebédet. Azt hiszitek a nappali tagozat az buli? Persze van akit pénzelnek a szülei, de sajnos én nem voltam ilyen szerencsés.

2010. júl. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
Most úgyis megkapod hogy de nekik családjuk van meg munka mellett, szóval nehéz megértetni az érveket, mert ők mint családfenttartók is, néha elfelejtik, milyen fiatalnak lenni, már más vizek folynak, és nem is biztos, hogy a sok idegeskedés a vizsgák miatt megéri. Az én muterom, tesóim sem értik meg hogy nincs munkám igenis bánt, hiszen én tudom mennyit szenvedtem a diploma miatt, nem tudja csak az, aki benne van. Ez az igazság. Könnyebb beskatujázni a dolgokat, biztos mindenki bulizik meg iszik nappalin. Hát pedig nem............
2010. júl. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:

Most lehet utálni fogtok, de elvileg aki diplomát kap az az "értelmiség". Szerintetek az értelmiségtől nem elvárható egy nyelvvizsga? Mondhatni alap műveltséghez tartozik.

Persze az tény, hogy ha ez a követelmény, akkor kellene az iskoláknak nyelvtanulási lehetőséget biztosítani. Nincs mindenkinek több százezer forintja különtanárra.

Meg mondjuk kedvezményesen el lehessen menni vizsgázni...

2010. júl. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
Kedves 11:40-es! Ezek szerint a nyelvvizsga követelmény bevezetése előtt nem is volt senki értelmiségi... Merthogy előtte nem kellett nyelvvizsga.
2010. júl. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:

Régen nem volt ennyi diplomás sem. Akkor még volt értéke. Most meg csak egy darab papír. Lassan a segged is törölheted vele. Még ennél is lejjebb akarjuk adni? Már nyelvvizsga se kelljen?

Amúgy régen azért az értelmiségi emberek szerintem igen is beszéltek nyelveket:D...

2010. júl. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
53%

Egyébként ha meg "régenezünk", akkor azért azt is hozzá kell tenni, hogy régen aki bérből élt akár csak középfokú végzettséggel, röhögve el tudta tartani a családját, nem az volt, hogy a fizu 80-90%-a a rezsire megy el... Most sokan azért akarnak diplomát, hogy a 80-90 ezer helyett kereshessenek akár 110 ezertet is, ami lássuk be szintén nuldi az árakhoz képest.


Hidd el, nem diplomát akarnak a tömegek, hanem létbiztosnásot, biztos megélhetést és ezekkel az oklevelekkel nem "értelmiségiek" akarnak lenni, hanem 10-20 ezerrel szeretnének többet keresni, hogy ne legyen luxus 20.-a után a parizer.

2010. júl. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
0%
Keverjük a dolgokat! Azért nem mindegy az sem,milyen diplomáról van szó. Természettudományi, bölcsész, orvosi, stb. Van tanulási mennyiséget igénylő köztük, és van amelyik a negyedét sem kéri, bár én természettudományis vagyok, de nyílván nem kellett annyit mint egy orvosin. Tanuljunk nyelveket, inkább itt az a rossz, hogy ez úgy van, ha muszályból kell tanulni az nehezebben megy. Lásd, kimész dolgozni britt-be és rádragad, amivel más itt küszködik.
2010. júl. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
Utolsó: Nem értelek. Most tulajdonképpen szerinted melyik diplomához kellene nyelvvizsga és melyikhez nem?
2010. júl. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
Jogos a kérdés mert már eltértünk az eredeti témától. Ugye valaki azt kifogásolja, hogy negyven év felett mért nem kell, valaki hogy de nekik mért kettőt. Megmondom őszintén nemtudom. Ha diploma az diploma kelljen mindenkinek ha kötelező. Az már másik kérdés, hogy melyik mennyit ér, mert az már a delikvens baja, hogy talál is e vele munkát.
2010. júl. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!