Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A diploma + nyelvvizsga ügy...

A diploma + nyelvvizsga ügy az alkotmánybíróság elé kerülhet. Mit szóltok?

Figyelt kérdés

Szerintem igazuk van, a fősulin elég alapszinten tanítják az idegennyelvet, amivel esély sincs középfokút letenni, tehát tényleg nincs joguk megkövetelni.


Talán végre kézhez kapom a diplomám, bár anélkül is jól elboldogulok... :))


2010. júl. 2. 09:44
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
53%

másrészt úgy gondolom, el lehet érni, hogy ne legyen a diplomának feltétele a nyelvvizsga, de utána ugyanúgy szükséged lehet rá, mert majd az lesz a válogatás alapja a diplomások között, kinek van nyelvvizsgája, illetve mennyi. többet nem fizetnek érte, de mégis olyat vesznek fel, aki esetleg beszél nyelvet...na akkor lehet majd panaszkodni

most melyik jobb:

1. diplomához kipréselni egy nyelvvizsgát

2. diploma nyelvvizsga nélkül, és utána kezdődhet a verseny kinek van több?

2010. júl. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
Persze, hogy kell, de sokan azért vannak felakadva, hogy ha utána meg nem használják akkor minek? Ugye keresőként már az is benne van, hogy a pénzünk megy el rá "feleslegesen" és utána mint akár a matekot is szépen elfelejtjük. Ez fontos dolog, de ennyire részletesen ugysem fognak a minisztériumba belegondolni. Meg minden egyes emberrel foglalkozni. Én is sokat "sírtam" emiatt amíg meg nem lett, már észrevettem, hogy unják akiknek mondom. Szar érzés tudom hidjétek el. Tudom.
2010. júl. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
Tényleg egy jó kérdésem lenne: Ki hogy tapasztalta, ha volt állásinterjún pl angol beszélgetés, mennyire figyelik a nyelvtani helyességet? Úgyértem nyílván a jövő jövő legyen meg ilyenek, de szal értitek. Mert én már három hónapja újra tanulom a nyelvet meg egyre többet értem is, amúgy én is irok már ide kár hogy nem írja ki ki mit ír, szóval hogy nem merek még arra jelentkezni mert félek hogy sokat gondolkodnék a válaszon, az nem jó. Szóval?????
2010. júl. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:
Csak a diszkrimináció kedvéért, nálunk az aki államvizsgára nem csinálta meg a nyelvvizsgát nem vehet részt a diploma osztón. Levelező szakon nyomtak ilyet a fősulin. Azért ez gusztustalan volt. A vén pics@k ott parádéztak talárban mert nekik nem kellett a nyelvvizsga, mi meg sírtunk otthon és próbáltuk elmagyarázni a családnak. Gyönyörű emlék!:(
2010. júl. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:

10:59-es! Figyelmen kívül hagyod azokat, akiket (szerintem) ez elsősorban érint a levelezős, munka mellett diplomázókat. Nekik többnyire azért kell a fősuli, hogy többet keressenek, vagy előléphessenek, nincs szó rangsorolásról.

A munkakeresés egészen más tészta. Természetesen ott az ember elfogadja azt, hogy elé kerül az, akinek van középfokúja, magasabb a végzettsége, stb.

2010. júl. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
Na jó de ez az látjátok?! azért különbség van, hogy valaki már dolgozik tehát legalább keres, és úgy tanul hogy több legyen, vagy egy pályakezdő, akit a szülei rugdossák, hogy" na főiskola, ezért tanultál?" Mert nagyon sok szülőből kibulyik a szemét ilyenkor, akármenynire is durvának tűnök. Én már két éve diplomáztam, egy évet egyből melóztam, azelőtt meg volt mikor a nyári melókat szeptemberben fejeztem be, és ilyenkor mégis semmi sem vagyok a diplomámmal. Szóval azért nem mindegy, hogy keresel és úgy diplomázgatol vagy pályakezdőként követelik a papírt.
2010. júl. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:
47%

ebben az esetben számukra hozzanak létre másfajta képzést, vagy kapjanak más oklevelet


nálunk sem vehetik át a diplomát, és természetesen nem vehetnek részt a kiosztón, akiknek nincs nyelvvizsgája. Ezt én magammal szemben, aki tisztességesen megcsinált mindent korrektnek érzem. Az viszont undorító, hogy a levelezősöknek nem kell. Akinek a munkához kell csak, miért nem vehet részt más képzésben. Mundjuk az az egész levelező igazségtalán. A nagynéném, akinek annyi esze nincs, mint egy tyúknak, röhögve elvégezte 3-sal (tőle ez 7-esnek számít). Másrészt egyszer voltam vizsgázni levelezősökkel, hát... ha én annyit mondtam volna, mint amire ő kapott hármast, lazán kaptam volna elégtelent.

2010. júl. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
100%
Ja ez tény, hogy a levelezős családosokal elnézőbbek sokszor. Ezt mi is tapasztaltuk akkoriban. Még mielőtt jönne a negatív válaszok erre, nem tőlük sajnáljuk, csak mért van különbség? ugyanugy neki is kell tudni mint nekünk nem? érdekes ez is. de jól eltértünk az eredetitől megint
2010. júl. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 A kérdező kommentje:

Példa:

Polgármesteri hivatal, informatikus állás. Itt tényleg csak alap-angolra van szükség, főleg szakmai, az angol nyelvű programok és hardver dokumentáció miatt.


1. pályázó: 2010-ben végzett, de nem tudta még megcsinálni a középfokú nyelvet, de fél szülővárosa tudja, hogy egy profi.

(nincs diploma)


2. pályázó: 2006-ban végzett, átcsúszott az alapfokún angolon, és elvégzett egy informatikus kamuszakot.

(van diploma)


Oklevél másolatot csak a második tud küldeni, ezzel kapásból kiüti az elsőt. Ez így igazságos? (Megtörtént eset)

2010. júl. 2. 11:16
 30/52 anonim ***** válasza:
Nem érted, a levelezős is kell, csak azoknak nem akik már X éve dolgoznak a tanult szakmában. Én akkor még nem dolgoztam mert fiatal vagyok ezért kell a nyelvvizsga. Azt viszont kikérem magamnak hogy lefikázod a levelező szakot. Tanulj Te és dolgozz mellette. Az anyag 10 százalékát adják le, mert nincs idő rá a többit tanuld meg magad. Hihetetlen nagyképű vagy. Tudod rohadtul akartam nappalira járni, de sajnos a családom nem tehette meg hogy segítsen ebben ezért elmentem dolgozni és abból finanszíroztam a tanulmányaimat. adj hálát hogy nem így kellett tanulnod, és ne fikázz senkit. Szívesen cseréltem volna veled, és és most én mondhatnám neked ezt!
2010. júl. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!