Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A diploma + nyelvvizsga ügy...

A diploma + nyelvvizsga ügy az alkotmánybíróság elé kerülhet. Mit szóltok?

Figyelt kérdés

Szerintem igazuk van, a fősulin elég alapszinten tanítják az idegennyelvet, amivel esély sincs középfokút letenni, tehát tényleg nincs joguk megkövetelni.


Talán végre kézhez kapom a diplomám, bár anélkül is jól elboldogulok... :))


2010. júl. 2. 09:44
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
100%

Nem véletelenül követelmény a nyelvvizsga. A mai világ már annyira nemzetközi, hogy diplomához talán nem ártana legalább egy nyelvet beszélni. Arról nem is beszélve, ha valaki ott marad az egyetemen, doktorit írni, esetleg kutató lesz, olvasni kell neki idegen nyelvű publikációkat, könyveket. Sose tudja az ember, mikor akad egy jó külföldi munkalehetőség, és akkor szépen elbukjuk, mert nem beszélünk nyelvet.

Én még középiskolába megcsináltam a középfokú C-t, nem haltam bele, és igen jól jött, főleg hogy azóta is szintem tartom. Az szakdolgozatom egyik alfejezetéhez alig volt magyar nyelvű irodalom, angol viszont több, kifejezetten ezzel foglalkozó könyv is volt. Szépen lefordítottam, és csodaszuper szakdolgozatot írtam. Az fizetésem nevetséges, ha figyelembe veszem hogy mennyit tanultam érte, egyenes megalázó. Bármikor foghatom magam, és kereshetek állást külföldön.


Elég furcsa, hogy olyan sokan ugrálnak a nyelvvizsga, és most már még a nyelvtanítás elle is. A szomszédunk évek óta cirkuszol, hogy a gyereknek angolt kell tanulni az általános iskolában, minek tömik szegény fejét ilyennel. Ősszel ki akart menni külföldre dolgozni, munka lett volna bőven, csakhogy ő elbukott az első szűrőn: nyelvtudás, mert az neki nincs. Ennek ellenére még mindig ellenzi a nyelvtanítást.


Bár tucatszám vannak már diplomások, az mégis csak egy felsőfokú végzettség, úgynevezett értelmiség. Szerintem igen is kell az a nyelvvizsga.

2010. júl. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:

Azért kell a nyelvvizsga a diplomához, mert anélkül még kevesebbet ér. Szerintem fontos, hogy legyen, mert azt igazolja, hogy van egy nyelv, amihez a diplomásnak valamilyen szinten köze van (szándékosan nem azt írtam, hogy érti és beszéli). Naponta ütközöm abba a problémába, hogy bárcsak jobban tudnék annál angolul, mint amennyire tudok. meg németül, meg franciául...


A 10:05-ös hozzászólóval nem értek egyet, vidéki kisvárosban nőttem fel Vadkeleten, s mégis, mire befejeztem a középiskolát, megvolt a nyelvvizsgám, 6 évvel a rendszerváltás után. Ezek szerint kivételes helyzetben vagyok, mert nálunk a nyolcvanas-kilencvenes években mégiscsak volt rendes nyelvoktatás. Igaz, hogy orosz, de azt senki nem nézte diplomaosztáskor...

2010. júl. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:

10:30-as!

25/L vagyok. Igen, ennek a felvetésnek is van létjogosultsága, ez nekem is eszembe jutott, hogy akkor meg azok méltatlankodnának, aki nem kis energia- és pénzbefektetéssel "megszülték" a nyelvvizsgát.


Viszont azt gondolom, hogy az, hogy ilyen nagy arányú az "ki nem adható" diplomák száma, van, akinek 3-5-10 éve bent porosodik, mindenképpen azt jelzi, hogy baj van a rendszerrel.


A másik meg az, hogy szerintem pont annyira "haragudhatnak" a nyvizsgát kipréselők azokra, akiktől előttük pár évvel ugyan arra a szakra még egyáltalán nem is kértek nyvizsgát. Amúgy meg nem egymásra kell haragudni, hanem azokra, akik kitalálják ezeket az ostoba rendszereket. :)

2010. júl. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:

Szerintem meg az a baj, hogy valahol alkalmaznak így valahol meg nem. Ezt kellene valahogy szabályozni. Például, aki nappalin végzett és volt nyelvoktatás annak kell. aki levelezőn annak nem, aki nappalin de nem volt nyelvoktatás annak se. De végig gondolva az a suli becsődölne ahol van nyelv oktatás. Na ez sem jó. De én még mindig tartom magam ahhoz hogy nem kellene nyelvvizsgához kötni a diplomát vagy elfogadnám az érettségit nyelvből alapfoknak.Nem hiszem hogy attól vagy jó szakember, tanár, tanító szoc munkás stb mert beszélsz egy nyelvet (ha beszélsz)A versenyszféra szVrik bele, csak a közszférának kell a papír ahol nincs is rá szükség. A versenyszférában nem okoz gondot ha nincs nyelvvizsgád csak beszéld a nyelvet. Hogy is van ez akkor?

Ahol nem használod kell, ahol meg használod ott nem kell a PAPÍR! Kicsit nagy az ellentmondás, nem érzitek?

2010. júl. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 A kérdező kommentje:

Nekem nem az a problémám, hogy kell a nyelvvizsga, hanem az, hogy nyelvvizsga nélkül csak egy a/4es papírod van az államvizsgáról, amit nem mindenhol fogadnak el és nem is annyira hivatalos. Tehát az lenne a helyes, ha kézhez kapnám a diplomát, de a nyelvvizsga rovat üresen maradna, ha nincs. Lenne egy hivatalos papírom róla.


Igen, akinek van ideje, tud tanulni otthon valahogy, bár nem könnyű.

Másik megoldás a nyelviskola lenne. A nyelviskolák meg olyanok mint az uzsorások. Kihasználják a helyzetet, és durván lehúznak mind a felkészítőórát, mind a nyelvvizsgát tekintve.

2010. júl. 2. 10:47
 16/52 anonim ***** válasza:

10:35-ös! Az egyetemi oklevél, PhD, külföldi tanulmányok és munka teljesen más tészta! Itt elsősorban az olyannal van a gond, aki pl. közalkalmazott, dolgozik egy irodában, nevel egy-két gyereket, háztartást vezet, de megcsinált valahogy egy 3 éves levelezős fősulit, hogy előbbre tudjon lépni, vagy picit több legyen a fizu. De aztán mégse lesz semmi az egészből, mert nem megy a középfokú nyelvvizsga, nincsenek százezrek tanárra+ többszöri vizsgadíjra, mert kell a pénz a gyereknek ruhára, tankönyvre, stb.


Én is most államvizsgáztam, jelentkeztem PhD-ra, van két nyelvvizsgám, publikálok tud. folyóiratban, van két nyelvvizsgám is, szóval nem hazabeszélek. Nekem kell a nyelvtudás, tőlem el is várható. DE! Értem azt, hogy vannak olyan élethelyzetek (ld. fentebbi példám) amikor INKORREKT és aránytalan a középfokú C (B2) nyelvvizsga egy "gagyi" hároméves fősulihoz.


25/L

2010. júl. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
Mert különbség van az, hogy van e papírod róla vagy beszéled, de pl lehet helytelenül írnád le. Az a baj, hogy vizsgán kérik a helyes nyelvtant, de beszédben egy angol nem fog rádszólni hogy héééé ezt nem így mondanánk. Mert örül hogy valaki tud vele komunikálni, emberek vagyunk, kitudjuk következtetni mit akar a másik mondani. Lásd Fekete pákót is kihámozzuk pedig na... Jó kis téma ez, csak ilyen kontra rekontra az egész, akinek van, az azért nem ellenzi, vagy mert neki könnyen ment, és abba nem hiszi vagy gondol bele hogy másnak nem könnyü, a másik meg mert sajnálja a bentlevő papírját, amivel én is így voltam, egy évig szinte ezen járt az eszem, nagyon rossz érzés ez. És rámegy sokmindenre ez a stresszes helyzet amúgy.
2010. júl. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:

10:37

10:05 vagyok. Neked szerencséd volt, mert én is vadkeleten nőttem fel, ahol én voltam az utolsó évfolyam aki oroszt tanult.94ben fejeztem be az ált. sulit, és az a szakközépiskola hova jelentkeztem azt mondta lesz orosz oktatás is, na mire odakerültem nem indították, tehát maradt az angol kezdő nulla tudással még az abc-t se tudtam, eltudod képzelni mennyit gályáztam amíg kettes kaptam. Vért pisiltem! Azóta is próbálkozom minden fajta nyelvvel de ez a kezdeti megalázás amit kaptam elsőben mindig visszaköszön, Én borzasztóan írigylem azokat akiknek egy másik nyelv megtanulása és alkalmazása könnyű, sajnos nekem nem az.:(

2010. júl. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:
100%

azoknak a bent porosodó diplomáknak is jobban utána kellene nézni.

van egy ismerősöm, középsuliig tanult angol, egyetemre bekerült, nem foglalkozott vele, holott tudta, hogy könetelmény a nyelvvizsga. utolsó évben, 4 év kihagyás után akart nyelvvizsgázni, alig emlékezett valamire, elővette, akkor már a nyakára ért minden. szakdolgozat, vizsgák, és még a nyelvvizsga is. a nyelvizsgára felkészülés háttérbe szorult, vizsgázni azért elment: 15%, és persze a nyelvvizsga központ a pénzhajhász. leállamvizsgázott júniusban, de diplomája nincs. készül a nyelvvizsgára, mikor jut rá idő a sok nyári program melett...

egy másik ismerősöm hasonlóan járt, csak az ő diplomája több éve van bent. nem lett meg a nyelvvizsgája, nem kapott diplomát. 2 év után szerzett állást, ahol mondták, h kap 1 év haladékot. keresett egy nyelvtanárt, kb 4x volt nála, majd sz.rta le az egészet. fél év múlva nyelvvizsga, persze nem sikerült... és szid mindenkit, hogy a nyelvvizsga követelmény miatt

hány, de hány csop. társam nem kapott diplomát, mert lusták voltak, elhanyagolták a nyelvet, és az utlós évre, vagy félévre hagyták a dolgot


nem hiszem, hogy képtelen legyen valaki középfokra megtanulni egy nyelvet 20-30 évesen, az örgebekkel más a helyzet, de nem lehetetlen


ne csak a rendszert szidjuk, meg a követelményt

sok hallgató nem foglalkozik a nyelvtanulással, pedig tudja, mi a követelmény, arról nem is beszélve, hogy egyre többen járnak felsőoktatási intézménybe a buli kedvéért

én akkor is azt mondom, kell a diplomához a nyelvvizsga

2010. júl. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 A kérdező kommentje:
Igen, kelljen. De akkor is adják ide a diplomát, csak nem lesz beleírva a nyelvvizsga.
2010. júl. 2. 10:57
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!