Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A diploma + nyelvvizsga ügy...

A diploma + nyelvvizsga ügy az alkotmánybíróság elé kerülhet. Mit szóltok?

Figyelt kérdés

Szerintem igazuk van, a fősulin elég alapszinten tanítják az idegennyelvet, amivel esély sincs középfokút letenni, tehát tényleg nincs joguk megkövetelni.


Talán végre kézhez kapom a diplomám, bár anélkül is jól elboldogulok... :))


2010. júl. 2. 09:44
1 2 3 4 5 6
 1/52 A kérdező kommentje:

Jah, ha valaki nincs képben:

[link]

[link]


stb.

2010. júl. 2. 09:45
 2/52 anonim ***** válasza:
Én örülnék neki ha ez az ügy odakerülne, mert tényleg felháborító hogy akkor kapsz diplomát ha van nyelvvizsgád. És azt elfelejtik hogy azoknak is kell akik levelezőn végeztek, mert nem tudták nappalin finanszírozni a tanulmányaikat, és ilyenkor az intézmény nem biztosított nyelvoktatást. És a nyolcvanas és kilencvenes években a nyelv oktatás nem volt a toppon, főleg a vidéki általános iskolákban, ahol az alapok elsajátítását kellett volna végezni. De olyan tanárok oktattak akiket átképeztek oroszról angolra vagy németre. Vagy orosz oktatás volt és aztán szakközépiskolában nem volt orosz nyelv csak angol. Így hogy nyelvvizsgázzunk?
2010. júl. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
Nézd! Nekem akkoriban alapot kértek a tanári diplomához, kellett egy év mire meglett, mivel ugyehát buktatnak elég rendesen a nyelvvizsgák, és ugye az idő meg ment a három próbálkozás alatt. Én sem tartottam fernek, mégpedig azért nem, mert mert a suli ahol dolgoztam, az érettségimre adta a pénzt, mert még "nincs diplomám" és ezt valahol szemétségnek éreztem.És nem lenézve a takarítónőt de szerintem azt a hatvankilencet ő is megkapta mint én. A kérés jogos, de azért nem árt nyelvet tudni ezt lássuk be.
2010. júl. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudom, már középiskolában megszereztem a nyelvvizsgát, a párom soha sehol nem tanulta rendesen a nyelvet, itthon képezte magát, néha kérte a segítségem, és mégis letette az alapfokút.

Én most olaszul tanulok, soha nem tanították, nem járok nyelvtanárhoz. Aki akarja le tudja tenni!

2010. júl. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
53%
Teljesen igazad van, én közalkalmazottként dolgozom már hat éve, hála elfogadják az igazolásom,és így F+ben vagyok. De addig amíg nem lesz meg a diplomám, amit megcsináltam csak az a rohadt nyelvvizsga hiányzik addig nem válthatok mert E kat. bérért nem megyek el dolgozni. Kijártam a sulit, rengeteget dolgoztam mellette, tanultam, az államvizsgám dicséretes lett, de az szemét nyelvvizsga kifog rajtam, próbálkozom én, de nem megy. Ehhez nincs készségem, tehát akkor nem vagyok jó munkaerő és takarító fizetés jár?! Nem fer!!!
2010. júl. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:

10.10-es vagyok.


Azzal viszont én sem értek egyet, hogy kevesebbet fizetnek , ez nekem is rossz.

Volt rá példa, hogy egy állásra 2en jelentkeztünk, nekem megvolt a nyelvvizsgám+diploma, a másik jelentkezőnek nem volt és őt vették fel, mert neki kevesebbet kell fizetni.

2010. júl. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim válasza:

Én 3 éve diplomáztam középiskolai tanárként. Két nyelvvizsga kellett, egy alap és egy közép C. Németet 10 évig tanultam, megvolt a 4-esem mindig, mégis tudtam, hogy ebből nem lesz középfok. Mert nem tudok németül kommunikálni. Szódolgozatokra kapott ötösök és megtanult német versikék nem elegendőek.

Így nekivágtam az angolnak a nulláról. 1,5 év alatt megcsináltam a középfokút. 80% kellett, nekem lett 81%. Huh, letudva. Németből az alap sikerült.Diploma megvan.

Hasznosítom a nyelvvizsgámat a tanári pályán? Nem. De kell. Nem elég a számtalan szigorlat az egyetemen, kell ez is. - mondják.

Engem az háborít fel, hogy akkor egy 40 évesen diplomázónak MIÉRT NEM KELL nyelvvizsgát szereznie?

Apósom 40 évesen diplomázott, levelezőn. Soha nem lett volna meg neki, ha tőle is kérik a 2 nyelvvizsgát.

Akkkor hogy is van ez?

A fiatalnak kell a nyelvvizsga, neki legyen motivációja és ideje nyelvet tanulni, az idősnek nem?

Diszkrimináció ez is.

2010. júl. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:

10:10-es, az összes büfé-ruhatár szakhoz KÖZÉPFOKÚ kell már, ami ugye nem annyi, hogy bemutatkozom, meg kérek egy pohár vizet. A párom munka mellett csinált egy gagyi levelező főskolát, öt éve (!!!!) államvizsgázott, na azóta porosodik neki bent az oklevele. :(( Rengeteket dolgozik, nagyon stesszesz a munkahelye, plusz itthon sok a férfimunka, egyszerűen képtelenség emellett még középfokúra felkészülni. Én most végeztem két nappalis egyetemi szakon, nekünk kellett egy közép- és egy alapfokú. Megcsináltam mindkettőt, nekem annyira nem esett nehezemre, hiszen angolt 8 évig, németet pedig 4 évig tanultam. Viszont a párom idősebb nálam 12 évvel, '91-ben érettségizett, akkoriban még nem volt az a hűde nagy nyelvtanítás. Szóval azért neki nem ugyan az, mint nekem.


Én azt mondom, hogy a nappalisoktól még csak-csak elvárható a nyelvvizsga, de levelezősöktől, akik munka mellett péntek-szombat járnak suliba, azoktól semmiképp sem.


25/L

2010. júl. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
48%
Az én sulimban is ez volt, akik már X éve dolgoztak a szakmában azoknak nem kellett nyelvvizsga, csak egy igazolás a munkaviszonyról, mi fiatalok akik levelezőn nyomtuk szintén mert nem volt pénzünk nappalira, mellette pályakezdőként dolgoztunk nekünk kellett az a papír. Így tök jó hogy az ötven éves marad a szakmában az ifjút meg nem veszik föl mert nincs nyelvvizsgája. Az idősebb csoporttársaim közül talán ha egy megtudta volna csinálni a nyelvvizsgát, ez megkülönböztetés!
2010. júl. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
Na jó de az sem mindegy, hogy mit jelent az, hogy 8 évig pl tanultam. Mert ha azt, hogy az ált és a középiskolába tanítottták, tudjuk jól, hogy sok embernek az kevés. Nem hiába optimális létszámfő a 8-12 nyelvtanfolyamokon, mert pl én sosem mertem szólni ha valamit nem értettem,mert voltunk harmincan, és inkább haladtunk tovább. Van azért akinek megelőlegezik, egy ismerősöm dolgozott úgy egy évig egy autista gerekekkel foglalkozó iskolába, hogy nem volt meg a nyelvizsga és kapta a jó lóvét. Én meg Gimibe szívtam a diákoktól először hatvanhétért utána meg hetvenkettőért, és ha maradhattam volna, nyári szünetbe semmi, és kb 5 évig elhúzhatták volna a szerződéshosszabítgatásokat, és nyáron meg copikáztam volna. Az a baj, hogy ha ezt betiltanák, azokkal csinálnak fertelenséget akik meg megküzdöttek érte egy két évet mire kinyögték a vizsgát.
2010. júl. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!