Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tudtátok ezT a nyelvvizsgáról?

Tudtátok ezT a nyelvvizsgáról?

Figyelt kérdés
A napokban tudtam meg ezt a hírt, mert az egyik ismerősöm mesélte, hogy az ME-ÁJK nappali és levelezős képzésén is elfogadják a középfokú c eszperantó nyelvizsgát. Ez szégyen. Nyelvvizsgázon élő nyelvből; angol, német etc. vagy latinból. DE NE ESZPERANTÓBÓL.....
2009. júl. 29. 20:28
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
49%
Na ennek az utolsó hozzászólásodnak semmi értelme nem volt, mint ahogy a kérdésnek sem. Ez nem is kérdés volt, hanem egy állítás, hogy t. i. elmondhasd, hogy te milyen profi vagy nyelvekből. Én már gyerekkorom óta beszélek eszperantóul, és csak úgy mondom, hogy kenterbe verlek nyelvtanulásból. Svédül kb. 2 hét tanulás után már regényt olvastam. Csaxólok, ha esetleg extra profinak éreznéd magad.
2009. júl. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%

"...A Magyar Tudományos Akadémia Nyelvtudományi Intézete 2004 januárjában kiadott állásfoglalása szerint az eszperantó élő nyelv. Az utóbbi években emiatt sokan választották a diploma megszerzéséhez szükséges nyelvvizsgának, így 2005-ben az angol és a német után a harmadik legnépszerűbb nyelv lett..." /Wikipedia/


Nem azért választotta olyan sok diplomázó, mert valódi élő nyelv lenne (ugyanmááá!), hanem mert ezt 3 hónap alatt meg lehet tanulni és meg lehet szerezni általa a nyelvvizsgát, ami feltétele a diplomának!!!


Ezért lett olyan "népszerű" a cigány-lóvári nyelv is...

Ja, ja, mert milyen "népszerű" ez is!... Ha-ha-ha... Röhögnöm kell!...

2009. júl. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:
Nem érzem magam annak. Sőt idegeset az, ha vki 3 hónapos gyorstalpaló eszperantó nyelvtanfolyamon felkészül és nyelvizsgát tesz. És így is megkapja a diplomáját, annak ellenére, hogy más becsületesen felkészült több éven keresztül, míg más ellinkelte az egyetem 5 évét vele szembe. Bár én sem vagyok szakbarbár sőt.
2009. júl. 29. 22:14
 24/32 anonim ***** válasza:
64%

Mondjuk, én azt sem értem, hogy ezekkel a diplomákkal melyik munkahely vesz fel bárkit is, ha meglátják a jelentkezési lapján :


Nyelvtudás : eszperantó középfokú nyelvvizsga (???)

vagy : lóvári középfokú nyelvvizsga


Lehet, talán ezért van ennyi munkanélküli diplomás? :D

2009. júl. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:
Nem a papír számít. Csomó olyan ismerősőm van, aki vállalkozó kisfia és eszperantó nyelvvizsgát megszerezte nagy kínok árán és most olyan helyen van az apja ismeretségei miatt, hogy csak na. És a munkanélküli a szegény, becsületes, okos marad. :( Szomorú, hogy ez van szerte az országban. :S
2009. júl. 29. 22:27
 26/32 anonim ***** válasza:
73%
Azért ugye te se gondoltad komolyan, hogy jogászként "ingyen" kapja a diplomát aki eszperantóból megy. Ott azért elég sokat kell tanulni, és szerintem nem az a fontos nekik, hogy milyen nyelvet beszélnek hanem az, hogy amiért 5 évig dolgoztak ne csússzon el egy ilyenen.
2009. júl. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:
A jogász nem tanul csak a jogszabályokat magolja be egyik vizsgáról a másikra. :( Egy jogász tudása pl. közel sem olyan nagy horderejú mint pl egy egy bölcsész történésznek. :(
2009. júl. 29. 22:35
 28/32 anonim ***** válasza:
40%

A diploma a szaktudásról szól, nem a nyelvtudásról. Ezért eleve nincs értelme arról beszélni, hogy aki mondjuk németül tanult, az "becsületesen" tanult. Magyarországon kívül sehol nem is kérnek számon nyelvvizsgát a diplomához. Aki eszperantóul tanul, az álláskeresésnél lesz bajban, ha nem tud angolul, úgyhogy ha valóban kell az angol tudás, úgyis megszívja, ha meg nem kell, akkor fölösleges elvárni.


Mellesleg bizonyított tény, hogy az eszperantó segíti más nyelvek tanulását.


"Studies have been conducted in New Zealand,[26] Massachusetts,[27] New York,[28] Germany,[29] Italy[30] and Australia[31]. The results of these studies were favorable and demonstrated that studying Esperanto before another foreign language expedites the acquisition of the other, natural, language. This appears to be because learning subsequent foreign languages is easier than learning one's first, while the use of a grammatically simple and culturally flexible auxiliary language like Esperanto lessens the first-language learning hurdle. In one study,[32] a group of European secondary school students studied Esperanto for one year, then French for three years, and ended up with a significantly better command of French than a control group, who studied French for all four years. Similar results have been found for other combinations of native and second languages, as well as for arrangements in which the course of study was reduced to two years, of which six months is spent learning Esperanto.[33]"


(Wikipédia)


Én születésem óta beszélem az eszperantót, úgyhogy mire iskolába kerültem már két nyelvet tudtam. A suliban elkezdtem angolul tanulni, általános iskola végére tudtam regényt olvasni angolul, pedig az iskolai tanórákon kívül nem foglalkoztam vele. Középiskolában kezdtem el németül tanulni, harmadévben már annyira jól tudtam, hogy a kezdő csoportból áttettek a haladóba. 17 évesen lefelsőfokúztam úgy, hogy soha nem jártam különtanárhoz. Német OKTV döntős voltam. Cseteltem német anyanyelvűvel úgy, hogy nem hitte el, hogy én iskolában tanultam a németet, azt hitte, hogy ugratom. Tanultam a középsuliban órán latint, órán kívül (magánszorgalomból) olaszt, később svédet. A Bibliát egy év latintanulás után folyékonyan olvastam. Az olaszhoz kb. két hónap kellett, mire egyszerűbb ifjúsági novellákat el tudtam olvasni, svédül 2 hét intenzív tanulás után regényt olvastam és online TV-músokrokat néztem (www.svt.se). Középiskola végére angolul is bőven felsőfokon tudtam, de nem mentem el vizsgázni belőle, mert akkor még csak egy nyelvvizsgát számítottak bele a felvételibe. Ez történt 18 éves koromig. Egyetem alatt visszavettem a nyelvtanulásból, tanultam valamennyit japánul (hogy eredetiben tudjam nézni az animékat) és minimális szinten kínaiul.


Ezt mind az eszperantó alapnak köszönhetem. Lehet vitatkozni azon, hogy az eszperantó önmagában hasznos-e. Nyilván nem, én még soha nem használtam másra, mint hogy más eszperantistákkal beszéljek vele. De a közvetett értéke hatalmas. Aki azért vizsgázik eszperantóból, mert mondjuk képtelen megtanulni angolul, azt lehet, hogy pont az eszperantó fogja hozzásegíteni ahhoz, hogy mégis csak megtanuljon angolul.

2009. júl. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
73%
Ha olyan nagy bölcsész lennél legalább írnál helyesen...
2009. júl. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
47%

"... Én születésem óta beszélem az eszperantót..."


Szuper!

Végre "látok" valakit, aki Eszperente ország állampolgára és anyanyelve az eszperantó! :D


Mellesleg az eszperantónak köszönheti, hogy Nobel-díjas atomtudós, de ezt csak merő szerénységből nem említette rövid kis életrajzában. XD

2009. júl. 30. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!