Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tudtátok ezT a nyelvvizsgáról?

Tudtátok ezT a nyelvvizsgáról?

Figyelt kérdés
A napokban tudtam meg ezt a hírt, mert az egyik ismerősöm mesélte, hogy az ME-ÁJK nappali és levelezős képzésén is elfogadják a középfokú c eszperantó nyelvizsgát. Ez szégyen. Nyelvvizsgázon élő nyelvből; angol, német etc. vagy latinból. DE NE ESZPERANTÓBÓL.....
2009. júl. 29. 20:28
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
50%

"... lehet jobban meg kellett volna tanulnod, vagy nem írni ilyen hülyeséget..."


OK!

Akkor te nyugodtan csak használd továbbra is ezt az "élő világnyelvet", remélem sok országban megérteted magad vele.


Én meg nem feccölök több időt egy olyan műnyelv tanulásába, aminek abszolúte semmi értelme, ennél még Tolkien tünde-nyelvét is több értelme lenne megtanulnom, ahogy elnézem többen használják, mint az eszperantót. :D

2009. júl. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
83%
Én először az eszperantót tanultam meg, és abból sikerült az olaszt és a spanyolt. Nem azt mondtam, hogy ezzel értettesd meg magad.. egy szóval nem mondtam. Rengeteg ismerősöm van akivel eszperantóul beszélek.. akarsz te is? szívesen összehozlak ilyen személlyel:)
2009. júl. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:
Nem köszi. Angolból, németből van felsőfokúm, latinból középfokúm, és oroszból közép és a szláv nyelveket nagyjából megértem.
2009. júl. 29. 21:23
 14/32 anonim ***** válasza:
49%

Hát, azt a 10 napot, ami alatt eszperantóból el lehet jutni a középfokig, talán érdemes rászánni. Ki tudja, mikor jön jól. Például egy spanyol vagy olasz szöveg olvasásánál ;)


"A Magyar Tudományos Akadémia Nyelvtudományi Intézete 2004 januárjában kiadott állásfoglalása szerint az eszperantó élő nyelv. Az utóbbi években emiatt sokan választották a diploma megszerzéséhez szükséges nyelvvizsgának, így 2005-ben az angol és a német után a harmadik legnépszerűbb nyelv lett." /Wikipedia/


Mert az akadémikusok nagy marhák ám.


Arra, hogy az angolt nem vagyok képes megtanulni, csak annyit mondok: teszek rád meg az igénytelen kis angolodra, beszélek én annál bonyolultabb nyelvet is.

2009. júl. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
81%

"élő nyelvből; angol, német etc. vagy latinból"


latin neked élő nyelv?:D

ez aranyos volt bocsi:)


Amúgy inkább eszperantóból vizsgázzon, mint lóváriból...

2009. júl. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:
Igen tudom, hogy holt nyelv, de elég nehéz annak ellenére. :S
2009. júl. 29. 21:36
 17/32 anonim ***** válasza:
68%

Aki itt nem tud nyelvet tanulni, azt te vagy, öcskös. Tapasztalatból mondom, hogy aki legjobban fikázza az eszperantót, hogy milyen gagyi, az szokott a legjobban makogni angolul. Nyilván kompenzáció.


Szánalmasnak meg nem az szánalmas, aki eszperantó nyelvvizsgát választ a diplomájához, hanem aki ilyen igénytelen helyre megy, mint az ME-ÁJK.

2009. júl. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%

ME-ÁJK-t lehet fikázni,van is miért,de maga az Egyetem az azért elég jó hely,bár borsod,meg minden,de azért a müszakit nem lehet összehasonlítani más egyetemekkel...

olyan meg ne nyilatkozzon aki sose járt még erre....


jogásznak csak hülye megy már,de az meg független attól hogy melyik egyetem...

2009. júl. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:
Ti szeretitek Martin L. Gore munkásságát? Szerintem fantasztikus ember. :D
2009. júl. 29. 21:53
 20/32 A kérdező kommentje:
Én nem jogászként végeztem. Gazdászként és btk (2) de nem a logus végződésüek (szociológus, etc és magyar sem....)
2009. júl. 29. 21:55
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!