Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tudtátok ezT a nyelvvizsgáról?

Tudtátok ezT a nyelvvizsgáról?

Figyelt kérdés
A napokban tudtam meg ezt a hírt, mert az egyik ismerősöm mesélte, hogy az ME-ÁJK nappali és levelezős képzésén is elfogadják a középfokú c eszperantó nyelvizsgát. Ez szégyen. Nyelvvizsgázon élő nyelvből; angol, német etc. vagy latinból. DE NE ESZPERANTÓBÓL.....
2009. júl. 29. 20:28
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
57%

Az eszperantó élő nyelv, te szerencsétlen.


Plusz akinek már csak a jogászságra futja, annak már úgyis tökmindegy, főleg egy ilyen noname helyről, mint az ME.

2009. júl. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy élő. 1500 szavas élő nyelv. --> Na ne nevetessél :S Egy angol nyelvhez, vagy némethez nézve elég gyenge :S
2009. júl. 29. 20:36
 3/32 anonim ***** válasza:
63%

Valószínűleg az eszperentével kevered, nem?(:


At első hozzászóló jól megmondta, nagyon jót nevettem:DD

2009. júl. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
1. hozzászóló hozzáállása kb. 'mint ökör az anyjának" úgy állt az embernek.
2009. júl. 29. 20:40
 5/32 anonim ***** válasza:
83%

Nem tudtam, és? Mi bajod van az eszperantóval? Az első valóban jól mondta, ez egy élő nyelv. 1500 szavas? Egy linket vagy könyvcímet adjál már légy szíves, hogy hol olvastad, mert erre kíváncsi vagyok...

-egy eszperantó tanár-

2009. júl. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
62%

Hogy lenne már ÉLŐ NYELV az, ami MŰNYELV???... 8-o


Emberek! Gondolkozzunk már!

Vagy létezik Eszperente ország, ahol anyanyelvi szinten beszélik az eszperantót?!


Az "élő nyelv" annyit tesz, hogy állandó fejlődésben van, jönnek hozzá új szavak a mai életből.


Ja, az hogy egyes helyeken (még) elfogadják nyelvvizsga helyett az eszperantó nyelvvizsgát is, az 1 dolog, de egyre kevesebb helyen... Vajon miért?


-------------------


Amúgy, nem fikázni akarom az eszperantót, mert anno fiatal koromban én is lelkesen megtanultam, de mindjárt rá is jöttem, hogy semmit nem érek vele, sehol a világon nem tudom megértetni magam az eszperantóval, legfeljebb néznek rám, mint egy marslakóra! :-[


Sajnos, nem jött be Zamenhof terve, hogy nemzetközi nyelvvé fog fejlődni az eszperantó.

2009. júl. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
35%
Nem akarok kötekedni, de az eszperantó igenis élő nyelv, csak kevesen használják - de használják! Más kérdés, hogy szerintem inkább ezt kéne tanítani, mint az igénytelen angolt.
2009. júl. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
70%

"Az "élő nyelv" annyit tesz, hogy állandó fejlődésben van, jönnek hozzá új szavak a mai életből. "


ez eszperantóra szerinted ez nem igaz? lehet jobban meg kellett volna tanulnod, vagy nem írni ilyen hülyeséget

2009. júl. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
Az angol nem igénytelen apam, hanám viágnyelv. Talán azért vélekedsz így, mert nem vagy képes megtanulni. És szánalmas, aki a diplomájához eszperantó nyelvvizsgát tesz. :D
2009. júl. 29. 21:10
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

Azért beszélik/tanulják az angolt sokkal többen, mert az valóban egy élő nyelv! Valóban használható, az angol anyanyelvűeknek meg alapból meg sem kell tanulniuk.


Azt azért elismerem, hogy az eszperantó alappal szinte mindent megértek más nyelvekből, a gyerekeim sokszor csodálkozva néznek, honnan tudom, mit mondtak olaszul vagy spanyolul vagy németül vagy franciául, pedig egyik nyelvet sem tanultam. :D

Emiatt érdemes volt pár hónapot rászánnom a tanulására.

De sajnos használni sehol sem tudtam még (beszélve!).

2009. júl. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!