Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hátrány, ha nem tanulok...

Hátrány, ha nem tanulok második idegennyelvet?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk német nyelvet nem tanulnék, hanem maradnék az emelt angol mellett, az mennyire éri meg? Manapság gáz, ha nem beszélek németül?
2012. aug. 30. 13:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha neked nincs rá műveltségi személyes igényed, akkor nem gáz.
2012. aug. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én munkahelyemen az angol magas szintű ismerete mellett plusz egy (bármilyen) idegen nyelvet várnak el.


Csak magadnak teszel jót, mert kiszélesíted a lehetőségeidet azzal, ha az angol mellé plusz egy nyelvet tanulsz. Németnek nem kötelező lennie, választhatsz mást is, ha jobban tetszik. De manapság nagyon sok fiatalon látom, hogy eléggé elkötelezett, tehát velük szemben hátrányban leszel a munkaerőpiacon.

2012. aug. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a gáz, hogy nem beszélsz németül, hanem, hogy csak egy idegen nyelvet tudsz. Nem kötelezõ az angol-német párosítás, bár a legtöbb helyen ezt a két nyelvet várják el leginkább, és ma már az angol az alap, emellett jó, ha beszélsz még más nyelven is.

Mondanám a spanyolt vagy a franciát (mert nekem ez a két favorit az angol mellett), de nem biztos, hogy egy közép, vagy akár felsõ fokú franciával el tudsz helyezkedni olyan könnyen, mint például a némettel.

Szerintem ahelyett, hogy azon gondolkodol, hogy kell-e 2. idegen nyelv, azon kellene, hogy melyik legyen a 2. idegen nyelv. Mit dolgozol és abban a szakmában melyik nyelveket szokták kérni.

2012. szept. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Sok munkahely kiemel egy adott nyelvet, ez többnyire az angol vagy a német, speciális munkák esetén egy másik (láttam cseh, lengyel vagy orosz nyelvet a hirdetésben), és amellé kérnek plusz egy másik nyelvet.

Tehát kell a 2 nyelv, még ha nem is használnád a munkahelyen, de kell. Simán csak az angollal, még ha tökéletesen is beszéled, kevés vagy a MAGYAR munkaerőpiacon.

2012. szept. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Miért milyen suliba jársz?
2016. márc. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Általánosban melyiket tanultad?
2016. márc. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!