Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek melyik nyelvet...

Szerintetek melyik nyelvet tanuljam?

Figyelt kérdés

Nos, én jövőre fogok felvételizni középiskolába.Mivel már mindjárt vége a sulinak, és középiskolába kell az angol mellé még egy nyelv,ezért gondolkozom azon melyik nyelvet tanuljam.Ahova szeretnék jelentkezni ott ezek közül lehet választani: német, francia, spanyol, orosz, latin,olasz

Én szívem szerint a franciát tanulnám, csak az a baj hogy nekem nincs tapasztalatom. Szóval aki bármilyen ötlettel tapasztattal, hogy mennyire nehéz a nyelv kérem ossza meg :)

Köszönöm

14/L


2011. jún. 2. 16:32
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Mivel az angol és a német germán nyelvek, így egymás után nem olyan vészes a kettő, még ha a német magában eléggé nehéz is.

Viszont az angol szókincs nagyon hasonló a franciáéhoz, ugyanis az angol onnan "lopta" a szavakat. Én olasz kéttannyelvűs vagyok, nem tartom egy olyan tanulhatatlan nyelvnek, vannak nehézségei, de én nagyon szeretem. A spanyol hasonló, mint az olasz.

2011. jún. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm hát igen, vagy francia vagy olasz.Viszont latint azért nem akarok mert igen az csak akkor jön képbe ha orvosnak készülök vagy ügyvéd stb..
2011. jún. 2. 18:59
 13/18 anonim ***** válasza:

"vagy francia vagy olasz."


A francia sokkal fontosabb, ráadásul kevesebben beszélik Mo.-on.

2011. jún. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

én vagyok, aki a spanyolról írt. a spanyol nem nehéz nyelv, a kiejtése könnyű, pár szabály van, amúgy úgy ejted, ahogy leírod. a franciánál könnyebb a kiejtése, a nyelvtana viszonylag ugyanolyan. de az is igaz, hogy a spanyollal semmire se mész. én se ezt akartam elkezdeni, hanem a franciát, de az nem indult, és ezután beszippantott. :D (L)

ha a francia és az olasz között vacillálsz, a francia 1000× hasznosabb. De a német meg a franciánál 10000×... :)

2011. jún. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Ha a leghasznosabb nyelvet akarod tanulni akkor tanulj oroszul!!!

Nekem ez a 3. nyelvem és imádom, míg a németet gyűlölöm. Az oroszban az a jó h rengeteg országban megértik, pl. nagyon hasonlít hozzá a szerb meg a szlovák is.

Jah és sztem nagyon királyak a ciril betűk

2011. jún. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Hát igen szerintem is fontos a Francia mert itt a mi országunkban eléggé kevesen beszélik.Meg valahogy a szívem is hozzá húz, meg azért önszorgalomból spanyolt is tanulnék :D
2011. jún. 3. 14:39
 17/18 anonim ***** válasza:
Francia. A spanyol baromira hasonlít rá, így később könnyen meg tudod tanulni azt is, ha a franciát tudod.
2011. jún. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2011. jún. 4. 19:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!