Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek melyik nyelvet...

Szerintetek melyik nyelvet tanuljam?

Figyelt kérdés

Nos, én jövőre fogok felvételizni középiskolába.Mivel már mindjárt vége a sulinak, és középiskolába kell az angol mellé még egy nyelv,ezért gondolkozom azon melyik nyelvet tanuljam.Ahova szeretnék jelentkezni ott ezek közül lehet választani: német, francia, spanyol, orosz, latin,olasz

Én szívem szerint a franciát tanulnám, csak az a baj hogy nekem nincs tapasztalatom. Szóval aki bármilyen ötlettel tapasztattal, hogy mennyire nehéz a nyelv kérem ossza meg :)

Köszönöm

14/L


2011. jún. 2. 16:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Szia!


Én németet tanultam első nyelvnek, angolt másodiknak.

A németet én személy szerint nagyon szeretem, mert ha ráérzel, jól tanulható. Osztálytársaim tanultak franciát, és sokan közülük nehéznek tartotta. A spanyol és az olasz szép nyelv, de nem tudok róluk ennél többet. Nyilván mivel Mo-n elég ritkán fordulnak elő, könnyen szerzel vele fordítói/tolmács/idegennyelv-oktatói állást. A latinnak akkor van értelme szerintem, ha orvos, ügyvéd, vagy valami ehhez hasonló szeretnél lenni. Az orosz az (illetve a szláv nyelvek), ami megint visszatér a divatba.

Remélem tudtam segíteni. Egyébként meg ha jó a nyelvérzéked, és fogékony vagy az idegennyelvekre, nem dönthetsz rosszul.

2011. jún. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Előző vagyok:

sokan közülük nehéznek tartották* bocsi

2011. jún. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Franciát v. spanyolt tanulnék, ezek érdekelnek, de h. mennyire nehéz nm tom..
2011. jún. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Elöző vaok, németet nm szerettem, nm jött be..divatba kezd jönni az orosz..
2011. jún. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Igen szeretek nyelvet tanulni, csak hát attól félek, hogy igen nagyon nehéz lesz.Ezért kéne eldöntenem nyáron milyen nyelvet tanuljak. :/
2011. jún. 2. 16:46
 6/18 anonim ***** válasza:
Tudok angolul, németül, spanyolul. Az angol a legjobb, de a spanyol is közel áll a lelkemhez, nagyon szép nyelv, imádok spanyolul beszélni. Angolul 8 , spanyolul 5 éve tanulok, németül 4, de németből közel se vagyok olyan szinten, mint spanyolból vagy angolból. Bár az is igaz, hogy spanyolul nem a suliban tanultam. A német nehéz nyelv, de hasznosság szempontjából tuti az angol-német kombót választanám.
2011. jún. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Igen mondjuk, a spanyol nyelv is nagyon szép lehet, csak hát igen biztos nehéz mint minden más nyelv.A spanyolba nagyon nehéz a kiejtés?
2011. jún. 2. 16:57
 8/18 anonim ***** válasza:

Ha nem tudod, mi akarsz lenni, ha nagy leszel, akkor válaszd a németet, mert az a leghasznosabb.


Ha nemzetközi jogász vagy EU-s bürokrata akarsz lenni, vagy Afrikába akarsz költözni, válaszd a franciát. Ha valamiért utálod a németet, de műszaki területen akarsz továbbtanulni/dolgozni, vagy külkereskedő akarsz lenni, válaszd az oroszt. A latint akkor válaszd, ha ókorral vagy középkorral foglalkozó történész akarsz lenni. Más esetben ne. Az olaszt akkor válaszd, ha olaszpasizni akarsz, vagy művészettörténettel, illetve zöldségkereskedelemmel kívánsz foglalkozni. A spanyolt akkor válaszd, ha a mexikói vagy kolumbiai drogüzletben kívánsz részt venni, vagy a spanyol munkanélkülieket kívánod tanulmányozni.


A nyelvek nehézsége: a német és az orosz egy kicsivel nehezebb, a francia és a spanyol egy árnyalattal könnyebb.

2011. jún. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Nem egyikre se akarok hasonlítani xD Van konkrét elképzelésem a jövőről, viszont ahhoz az angol nyelv kell leginkább..De mivel az angol mellé muszály még egy nyelv, ezért gondolkozom azon hogy melyiket.
2011. jún. 2. 17:02
 10/18 anonim válasza:
Én franciát tanulok az angol mellé és nagyon jól passzolnak egymáshoz. Sok a hasonló szó, így könnyebb lenne megtanulnod. De szerintem a spanyol se lenne gáz. Én arra mentem volna, de sajnos a mi sulinkban nem oktatnak espagnole-t. :(
2011. jún. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!