Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet tanuljam?

Melyik nyelvet tanuljam?

Figyelt kérdés
Amint meglesz az angol C1 vizsgám, szeretnék tanulni egy másik nyelvet. Németből három-négy éve alap- és középfok között voltam, akkor szerettem, de már semmi motivációt nem iránta. Viszont hagyni elfelejteni teljesen azt a tudást, amiért megdolgoztam... Hát nem tudom. Meg a jövőben valószínűleg hasznosabb is lenne, mint a francia, ami pedig egy régi nagy álmom. Sokkal szívesebben elkezdeném azt, ami azt illeti már el is kezdtem, és sokkal szívesebben merülnék el benne mélyebben. Szerintetek melyiket válasszam?
2011. ápr. 23. 10:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Német sokkal hasznosabb lenne, de ha nem szívesen tanulod, akkor francia.
2011. ápr. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
amit nem szeretsz,ahhoz valószínűleg nem is lesz nagy kedved tanulni. Nővéremnek anyuék kierőltették a német alapfokot,a középfokot már nem akarta,pedig ez is másfél évbe került. Erre 3 hónap alatt önszorgalomból úgy megtanult olaszul,hogy Olasz cégeknél dolgozik tolmácsként. :D Én ez alapján gondolom azt,hogy ha az ember szereti a szakmáját,vagy épp a kedvenc elfoglaltságából/hobbijából él-szinte a szórakozásáért kapja a pénzt-attól pedig nincs jobb,hisz nem nyűg,hanem kikapcsolódás számára,vagy kedvenc időtöltés. :D Meg lehet közelíteni innen is. Úgyhogy én a franciát javasolnám. És ha elértél franciából is eredményt(alap-közép vagy felsőfok),még mindig folytathatod a németet.
2011. ápr. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Második válaszoló!


Tesód milyen módszerrel, milyen könyvből, napi hány órás tanulással tanult meg olyan szinten olaszul, hogy tolmács lehet? Milyen szintről indult?

2011. ápr. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!