Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Németesek, jók így ezek a...

Németesek, jók így ezek a mondatok?

Figyelt kérdés

Jahr fährt Susi nach England nächstes.

Warum fährt Susi nach England nachstes?

Ich Weiß, dass du nach England nächstes.

(szórend, szerint jók ezek így?)


2009. jan. 4. 12:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

abszolút nem jók...


Susi fahrt nachstes Jahr nach England.


Warum fahrt Susi nach England nachstes Jahr? (asszem ez lehet fordítva is->nachstes Jahr-nach England)


Ich weiss dass du nachstes Jahr nach England fahrst.


bocsi nincs umlaut a billentyűzeten...



sztem így jó de majd még biztos lesz válasz..

2009. jan. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
amiről írtam h.meg lehet fordítani,ott azt teszed előre amit hangsúlyozni akarsz..-az előző válaszoló-
2009. jan. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Csak sajnos ezt nem értem, pedig már annyit tanultam. Kérdő mondat szórendje: K.szó, ige, alany, T.msz., nicht, keret, igekötő 2. ige "ge" alakja. Tehát pl a kérdőmondat első felét értem, csak a keret résznél vannak gondok. A keret az az igéhez kapcsolódó főnév, de akkor miért a nächstes Jahr kerül a végére??? Nem értem, egyáltalán! :(( Egyébként köszi a válaszod.
2009. jan. 4. 12:52
 4/16 anonim ***** válasza:

sajna én ilyet nem tanultam h.keret...a lényeg h.ha akarod a nachstes Jahr jöhet előre is...magyarban is mondhatod:

1.Suzi jövőre Angliába utazik

2.Suzi Angliába utazik jövőre.->tehát megcserélheted a kettőt.


ha eszembe jut valami amivel segíthetek,majd megírom..:-)

2009. jan. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
szerintem arról van szó h.ti úgy tanultátok h.nyelvtanilag az igéhez kapcsolódó főnévnek kell a végén lenni.(ez esetben ez az England)de attól függően mit akarsz kiemelni ,teheted korábbi helyre is...sztem nincs olyan merev szabály,ami ezt ne engedné meg...-az előző válaszoló-
2009. jan. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

megint én vagyok,megkérdeztem egy német ismerősömet chaten,mert én is kiváncsi voltam..elég rég tanultam a nyelvet..


azt mondta h.nyelvtanilag MINDKETTŐ helyes,(tényleg a hangsúlyon van a különbség)de szebben mutat és valamivel szabályosabb,gyakoribb ez a forma:


Warum fahrt Suzi nachstes Jahr nach England?


bocsi ha kicsit összezavartalak:-)hiába mindig tanul vmit az ember!!:-)

2009. jan. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, tehát ebben az esetben az England az igéhez kapcsolódó főnév? Mert akkor végre értem. :) Köszi!
2009. jan. 4. 18:32
 8/16 anonim ***** válasza:
szívesen!ha esetleg lenne még ilyesmi gondod,írj privát e-mailemre->hátha tudok segíteni:-)ha más nem, én is megérdeklődöm a német ismerősömtől,nekem se ártana egy kis gyakorlás...
2009. jan. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi,vigyázz szavadon foglak! :)
2009. jan. 4. 18:53
 10/16 anonim ***** válasza:
komolyan mondtam,úgyhogy ok!:-)
2009. jan. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!